مجوز وزارت اقتصاد به بیمه ملت برای انتشار اولین اوراق اتکایی کشور

به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، وزارت اقتصاد و دارایی برای اولین بار در کشور با صدور اطلاعیه ای نسبت به انتشار اوراق اتکایی این شرکت اقدام کرد.

در این اطلاعیه وزارت اقتصاد و دارایی با تاکید بر توسعه همکاری صنعت بیمه کشور و بازار سرمایه اعلام کرد که پس از اخذ موافقت شورای مرکزی بیمه جمهوری اسلامی و سازمان بورس و اوراق بهادار، این وزارتخانه برای اولین بار در کشور مجوز صدور اوراق اتکایی برای شرکت بیمه ملت صادر می کند.

بر اساس اعلام این وزارتخانه، بیمه ملت در راستای انتقال ریسک های صنعتی به بازار سرمایه، پس از هماهنگی های لازم با سازمان بورس و اوراق بهادار، می تواند اولین اوراق بیمه اتکایی کشور را به مبلغ 1000 میلیارد ریال منتشر کند.

شرکت بیمه ملت که اولین شرکت خصوصی دارای مجوز پذیرش بیمه اتکایی خارجی در صنعت بیمه است، همواره تلاش زیادی برای نوآوری و رقابت با بازارهای بین المللی در بخش بیمه اتکایی داشته است و در این راستا این شرکت با همکاری سرمایه امین. شرکت بیمه با اخذ مجوزهای لازم از بیمه مرکزی و شورای فقهی اقدام به انتشار این اسناد برای اولین بار در صنعت بیمه کرد.

اوراق اعتماد اوراق بهاداری است که مردم با خرید آنها در تأمین سرمایه لازم برای پذیرش تمام یا بخشی از سبد ریسک های بیمه و درآمد حاصل از آن مشارکت می کنند.

  گروه 7 با تعیین سقف قیمت نفت روسیه موافقت کرد

دیدگاهتان را بنویسید