محاصره یمن متوقف شد / 18 تانکر سوخت از بنادر الحدیده عقب نشینی می کنند / توافق برای بازگشایی فرودگاه صنعا و ایست های بازرسی استانی

گروه بین الملل-رجانیوز: هانس گروندبرگ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن از آغاز آتش بس در یمن خبر داد.

به گفته وی، آتش بس میان صنا و ائتلاف سعودی تاکنون محقق شده و تمامی عملیات نظامی تا دو ماه دیگر متوقف خواهد شد.

گراندبرگ روز گذشته در بیانیه ای گفت: طرف های درگیر در یمن به پیشنهاد سازمان ملل برای آتش بس دو ماهه (بشردوستانه) که از دوم آوریل اجرایی می شود، پاسخ مثبت داده اند.

این بیانیه می افزاید: بر اساس این آتش بس، تمامی عملیات های زمینی، هوایی و دریایی به حالت تعلیق در می آید.

بر اساس مفاد این قرارداد، 18 حامل سوخت وارد بنادر الحدیده خواهند شد و دو پرواز در هفته می توانند از فرودگاه صنعا استفاده کنند.

از دیگر بندهای این توافقنامه می توان به برگزاری نشست بین طرفین برای توافق بر سر افتتاح پست های بازرسی در تعز و سایر استان ها برای بهبود ترافیک یمن اشاره کرد.

فرستاده ویژه سازمان ملل بر اهمیت ایجاد اعتماد بین دو کشور در توافق به منظور از سرگیری روند سیاسی برای پایان دادن به درگیری در یمن تاکید کرد.

هفته گذشته، در سالگرد تهاجم ائتلاف سعودی- آمریکایی به یمن، نیروهای مقاومت عملیات گسترده ای را در عمق عربستان سعودی آغاز کردند و چندین مرکز کلیدی این کشور از جمله تاسیسات آرامکو را هدف قرار دادند.

این عملیات که بخشی از مرحله سوم عملیات شکست محاصره یمن است، یکی از بزرگترین عملیات نیروهای مسلح یمن علیه مواضع عربستان در این کشور بود.

  پرداخت ها در دو ماه گذشته بدون ایجاد پول انجام شده است / این آغاز موفقیت در مهار تورم است / با بسته شدن بودجه بدون کسری و بدون ایجاد پول ، بر تورم غلبه خواهیم کرد / با تغییر راه آهن اقتصادی ، وضعیت قطعاً بهبود یافته و تغییر خواهد کرد

14010106000038 Test PhotoN خبر اولیه

منابع گفتند که تاسیسات آرامکو در جده به طور کامل در آتش سوخت یمنی ها به دولت عربستان هشدار داده اند که تا زمانی که محاصره یمن لغو نشود، به حملات خود به مواضع حیاتی عربستان ادامه خواهد داد.

کمتر از یک هفته بعد، هشدار جدی نیروهای یمنی فرماندهی مشترک نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی در بیانیه ای برای توقف وی از عملیات نظامی خود در یمن خبر داد. ائتلاف متجاوز در بیانیه خود او مدعی است که توقف عملیات نظامی در یمن با هدف موفقیت رایزنی های یمنی است.

محمد البهیتی، یکی از اعضای دفتر سیاسی انصارالله یمن در واکنش به بیانیه آتش بس ائتلاف سعودی گفت که این اقدام کافی نیست. او در توییتی نوشت: «محاصره یک اقدام نظامی است. زیرا با قدرت سلاح تحمیل می شود. درد و سختی هایی که یمنی ها از زمان محاصره متحمل شده اند از خود جنگ شدیدتر است. بنابراین این به معنای ادامه عملیات نظامی یمن با هدف پایان دادن به محاصره است.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز گفت: بدون رفع محاصره صلح برقرار نخواهد شد.

رویترز به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که انصارالله یمن تنها پس از رفع محاصره دریایی و هوایی ائتلاف سعودی و مدعی عبور چهار نفتکش از محاصره ائتلاف سعودی، با آتش بس موافقت کرده است. و در بندر الحدیده یمن فرود خواهند آمد.

14000711000997 Test PhotoN خبر اولیه

این نفتکش در مجموع 45 هزار تن بنزین، 5 هزار تن گاز طبیعی مایع و 22 هزار و 700 تن نفت به بندر حدیده تحویل داده است.

  کره شمالی خواهان آزمایش هسته ای است

احمد عوض بن مبارک، وزیر امور خارجه دولت مستعفی یمن نیز گفت اقداماتی برای آزادی تمامی اسرا، بازگشایی فرودگاه صنعا و لغو تحریم نفتکش‌ها در بندر الحدیده و باز کردن پست‌های بازرسی در تعز انجام شده است.

بن مبارک در بیانیه ای که در فیس بوک منتشر کرد، گفت: این در راستای موضع قاطع دولت یمن (دولت عقب نشینی منصور هادی) در حمایت از همه تلاش ها برای کاهش آلام بشری و با توجه به فضای مثبت یمن است. -یمن.در ریاض و برنامه های منطقه ای و بین المللی برای برقراری آتش بس به مناسبت ماه مبارک رمضان.

وی افزود: منصور هادی خود دستور داده است که همه اقدامات لازم برای آزادی همه اسرای یمنی، بازگشایی فرودگاه صنعا، لغو تحریم همه کشتی‌های نفتی در بندر الحدیده و باز کردن پست‌های بازرسی در شهر تحت محاصره تعز انجام شود. کودکان یمنی به فرزندخواندگی.

استعفای دولت مستعفی یمن برای کاهش محاصره یمن، اگرچه قرار بود به نشانه آغاز ماه مبارک رمضان و کمک به پیشبرد مذاکرات در ریاض باشد، اما ممکن است به دنبال هشدار صنعا برای از سرگیری عملیات تهاجمی در پاسخ به محاصره جاری باشد. از یمن

دیدگاهتان را بنویسید