محدودیت در صادرات شکر هند – بررسی سرمقاله در رسانه ها

هند برای جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی داخلی، صادرات شکر را در این فصل به 10 میلیون تن کاهش داده است و برای اولین بار در شش سال گذشته محدودیت های صادراتی را اعمال کرده است.

در این دستورالعمل، دولت هند از صادرکنندگان خواسته است تا از اول ژوئن تا 31 اکتبر مجوز صادرات کلیه محموله‌ها به خارج از کشور را دریافت کنند.

هند بزرگترین تولید کننده شکر در جهان و دومین صادرکننده بزرگ پس از برزیل است و اکنون پس از گندم صادرات خود را محدود کرده است.

چند هفته پیش، دولت هند تصمیم خود را برای ممنوعیت صادرات گندم به منظور کاهش تورم و حفظ ذخایر خود اعلام کرد. به نظر می رسد تصمیم جدیدی در مورد شکر برای مقابله با بحران احتمالی بازار کشاورزی به دلیل ادامه جنگ در اوکراین و افزایش قیمت ها اتخاذ شده است.

دولت هند در بیانیه‌ای اعلام کرد که صادرات شکر را تا پایان تابستان به 10 میلیون تن کاهش می‌دهد تا از تولید داخلی حمایت کند و از تامین مواد غذایی کافی اطمینان حاصل کند.

تولید شکر 13 درصد افزایش می یابد، حتی در حالی که صنعت با مازاد ترازنامه دست و پنجه نرم می کند - هندو

رویترز در ماه مارس گزارش داد که هند قصد دارد صادرات شکر را برای حفظ قیمت های داخلی و تضمین عرضه پایدار در بازار محدود کند.

پس از اعلام تصمیم هند، قیمت شکر سفید در لندن بیش از یک درصد افزایش یافت.

یک تاجر بمبئی گفت که دهلی نو نگران تورم مواد غذایی است و در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که قند کافی در کشور برای رفع نیازهای فصل جشنواره وجود دارد.

صادرکنندگان همچنین گفتند که تصمیم برای اجازه دادن به کارخانه ها برای صادرات 10 میلیون تن به هند به آنها کمک می کند تا مقادیر قابل توجهی شکر را به بازار جهانی بفروشند.

  واعظ آشتیانی: روش دولت برای کنترل بازار اشتباه است

هند در ابتدا می خواست صادرات شکر را به 8 میلیون تن محدود کند، اما پس از آن دولت تصمیم گرفت به کارخانه ها اجازه دهد شکر بیشتری در بازار جهانی بفروشند زیرا برآوردهای تولید به سمت بالا اصلاح شد.

انجمن کارخانه های قند هند پیش بینی قبلی خود را برای تولید شکر سالانه به 35.5 میلیون تن تغییر داده است. پیش از این موسسه مذکور حجم تولید را 31 میلیون تن اعلام کرده بود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید