محرومیت از خدمات اجتماعی در صورت عدم ثبت در سامانه املاک و اسکان

14019 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در خصوص اتصال سامانه املاک و مسکن کشور به پنجره خدمات دولت الکترونیک گفت: سامانه املاک و مسکن کشور یکی از جامع ترین سامانه های املاک و مسکن کشور است. سیستم های مورد نیاز کشور

وی با بیان اینکه اطلاعات 73 میلیون نفر در دسترس است که حدود 11 میلیون کدپستی است، گفت: این سامانه باید هر چه زودتر تکمیل شود، از این رو تلاش زیادی در وزارت راه و شهرسازی برای ساخت آن انجام می شود. این اتفاق افتاد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: اخیرا بخشنامه هایی صادر شده و قوانینی در شورای اسلامی وضع شده است بنابراین کسانی که از طریق خوداظهاری وارد سامانه نشوند از برخی خدمات محروم می شوند.

قاسمی افزود: هر نوع خدمات بانکی اعم از افتتاح حساب، دسته چک، شماره گذاری خودرو، گواهینامه و بسیاری موارد دیگر که در قانون به صراحت ذکر شده است، شامل افرادی نمی شود که در سامانه املاک و مستغلات ثبت نام نکرده باشند.

وی با تاکید بر اینکه اطلاعات باید در سامانه ثبت شود و خوداظهاری انجام شود، گفت: این سامانه بسیار جامع است که می تواند در بسیاری از طرح ها به ما کمک کند تا نیازی به سرشماری پنج ساله نفوس و مسکن نباشد. در یک کشور؛ لذا امیدوارم این سامانه با همکاری مردم کشور به زودی به درستی شروع به کار کند.

وزیر راه و شهرسازی از امکان ثبت نام متقاضیان جدید در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و اظهار داشت: در بررسی های اخیر که در خصوص ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن انجام شد، در شهرهایی که زمین واگذار شده بیش از تعداد ثبت نام ها را به مردم عزیز کشور واداشتیم تا در سامانه ثبت نام کنند. لذا از همه هموطنان تقاضا دارم در این فرصت ثبت نام کنند تا سامانه بازگشایی شود. از آنجایی که در این مناطق مذکور زمین خالی وجود دارد و امکان ساخت وجود دارد.

  تبلت های کاربردی پایگاه اطلاع رسانی راجا سامسونگ

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید