محصول مشترک وزارت دفاع و ایران خودرو معرفی شد

14524 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، سامانه کنترل دریچه گاز موتور هوشمند یورو 5 محصول مشترک وزارت دفاع و گروه صنعتی ایران خودرو با حضور سردار سرتیپ محمدرضا کرایی آستیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، فاطمی امین وزیر حراست، لاگیکی معاون صنایع حمل و نقل وزارت حراست و خطیبی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو فرصت های اقتصادی و تولیدی را به وزارت دفاع ارائه کردند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در حاشیه مراسم افتتاحیه محصول مشترک ECU این شرکت و وزارت دفاع اعلام کرد: توسعه سیستم کنترل موتور در اولویت برنامه های این گروه است که شامل عمق می شود. تولید داخلی، کاهش هزینه های تولید و بهبود کیفیت خودروهای داخلی

مهدی خطیبی افزود: برای دستیابی به اهداف اصلی صنعت خودرو و همچنین تبدیل شدن به یک خودروساز به معنای واقعی نمی توان نقش برق و الکترونیک را نادیده گرفت زیرا در شرایط فعلی سهم برق و الکترونیک در خودروها وجود دارد. تولید در کشورهای در حال توسعه بیش از 50 درصد و در کشورهای توسعه یافته 35 درصد است.

وی با بیان اینکه مشکل فعلی صنعت خودرو عدم انطباق و یکنواختی تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی است، افزود: این مشکل به دلیل تعدد منابع تامین در این صنعت بوده و چالش های کیفی زیادی را به دنبال داشته است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه سفارش نقشه برق و الکترونیک باید در دست خودروساز باشد نه قطعه ساز، افزود: به عبارت دیگر ممکن است قطعه ساز این سفارش نقشه خود را نداشته باشد. و در واقع نوعی وابستگی خارجی به خصوص از منابع می باشد در این قسمت چین رعایت می شود و در چنین شرایطی باید این روند تغییر کرده و ترتیب نقشه در اختیار خودروساز قرار گیرد.

  کارنامه دولت سیزدهم یک سال پس از تاسیس

خطیبی افزود: مجموعه اقداماتی از این دست منجر به توسعه سیستم مدیریت موتور می شود و اتفاقی که هم اکنون در مراسم افتتاحیه ECU دریچه گاز موتور یورو 5 در حال برگزاری است، آغاز این حرکت بزرگ محسوب می شود و تنها از یک سالانه جلوگیری می کند. خروجی 14 میلیون یورو واحد پول کشور است.

وی با بیان اینکه این دستاورد سرآغاز توسعه سیستم مدیریت موتور تلقی می شود، افزود: در این همکاری مشترک با وزارت دفاع، فعالیت های سخت افزاری بر اساس توانمندی های وزارت دفاع و در حوزه نرم افزارهای کاربردی است. ، نرم افزار هسته و کالیبراسیون کاملاً در حیطه توان گروه صنعتی ایران خودرو می باشد.

وی با بیان اینکه این دستاورد نتایج بسیار مطلوبی را در زمینه کیفیت محصولات ایران خودرو به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: همکاری گروه صنعتی ایران خودرو و صنایع دفاع در سطح بسیار مطلوبی در حال پیگیری است و قطعا این هم افزایی با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد. در آینده خواهد بود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه تولید انبوه این محصول از شهریور ماه در دستور کار قرار می گیرد، اظهار داشت: در برخی حوزه ها صنایع دفاعی ظرفیت بسیار بالایی دارد و در برخی دیگر ایران خودرو با تلفیق زیرساخت ها و دانش فنی خوبی دارد. این ظرفیت ها می تواند تسریع در طرح های توسعه و افزایش عمق ساخت و ساز داخلی باشد.

لازم به ذکر است سیستم کنترل هوشمند موتور (ECU) با همکاری شرکت تحقیقات طراحی و تولید موتور ایران خودرو (IPCO) در زمینه نرم افزار و کالیبراسیون و صنایع قطعات الکترونیکی ایران (SAQA) این وزارتخانه طراحی و ساخته شده است. دفاع در زمینه سخت افزار

  وزیر خارجه عربستان: نمی دانم نام ناتوی عربی از کجا آمده است!

شرکت طراحی و تولید تحقیقات موتور ایران خودرو با همکاری شرکت صنایع قطعات الکترونیکی ایران وابسته به وزارت دفاع برای طراحی و ساخت ECU پیشرفته با قابلیت دسترسی به سطح استاندارد در روز بهره برداری و پس از دریافت تاییدیه از شرکت ایران خودرو ، تولید انبوه این محصول را آغاز کرد.

این محصول پیشرفته قابل استفاده برای تمامی محصولات فعلی ایران خودرو، کنترل موتور انژکتوری بنزینی، کنترل دریچه گاز برقی، ارتقاء به کنترل کننده موتور دوگانه سوز و پشتیبانی از دو سنسور اکسیژن مجزا، پشتیبانی از سیستم ضد سرقت، استفاده بر روی میکروکنترلر پیشرفته می باشد. استاندارد آلایندگی و در نسخه در حال توسعه این محصول، موتورهای ارتقا یافته محصولات ایران خودرو شامل خانواده EF+ و خانواده موتورهای سه سیلندر کم مصرف نیز پوشش داده خواهد شد.

شرکت صنایع قطعات الکترونیکی ایران یکی از زیرمجموعه های وزارت دفاع است که در زمینه طراحی و ساخت زیرگروه های الکترونیک و ایمنی خودرو شامل ایربگ، کنترل کننده ایربگ، بادکن، ایموبلایزر، سنسور و ECU با حجم قرارداد بالای 3700 میلیارد تومان یکی از بهترین شرکت های قطعه سازی کشور با شرکت های خودروسازی است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید