محمد السودانی به عنوان نخست وزیر عراق معرفی شد

منابع خبری عراق گزارش دادند که کمیته شیعیان موسوم به چارچوب هماهنگی برای معرفی محمد شیعه السودانی برای پست نخست وزیری به توافق رسیده است.

به گزارش رجانیوز، منابع خبری عراق تاکید کردند که کمیته شیعی موسوم به «العطار التانسکی» (چارچوب هماهنگی) بعدازظهر امروز دوشنبه (3 اوت) در منزل هادی العامری، رئیس فتح تشکیل جلسه داد. ائتلاف

پایگاه خبری بغداد الیوم به نقل از یک منبع آگاه حاضر در چارچوب هماهنگی گزارش داد که این کمیته با اجماع اعضای خود بر سر مدت نخست وزیری محمد شیعه السودانی به توافق رسید.

این منبع گفت که همه اعضای چارچوب هماهنگی به سودانی رای دادند.

احمد الاسدی رئیس فراکسیون شن مجلس در توئیتی از حل مشکل نخست وزیر خبر داد. یک منبع در دفتر الاسدی گفت که منظور وی تایید نامزدی سودانی برای نخست وزیری است.

همزمان شبکه خبری السومریه به نقل از «فاضل الفتلاوی» نماینده ائتلاف الفتح گزارش داد که بر سر چارچوب هماهنگی نخست وزیر سودان به توافق رسیده اند.

الفتلاوی گفت که این موضوع نهایی شده است و این اتفاق پس از انصراف قاسم العرجی، مشاور امنیت ملی عراق از نامزدی خود برای نخست وزیری رخ داد.

وی تاکید کرد که السودانی به چارچوب هماهنگی و نمایندگان مستقل نزدیک است و امیدواریم کردها نیز بر سر نامزد ریاست جمهوری خود به توافق برسند.

این در حالی است که چندی پیش نمایندگان فراکسیون صدر استعفا دادند و نمایندگان دیگری جایگزین فراکسیون صدر شدند.

در انتخابات اخیر، جنبش صدر عراق موفق شد 73 کرسی از مجموع 329 کرسی اصلی پارلمان را به دست آورد و پس از آن ائتلاف سنی با 37 کرسی و ائتلاف القنون با 33 کرسی، حزب دمکرات کردستان عراق در رده های بعدی قرار گرفتند. با 31 کرسی و حزب دمکرات کردستان عراق با 31 کرسی. ائتلاف کردستان-الفتح به رهبری هادی العامری با 17 کرسی در رتبه بعدی قرار گرفت.

  تعیین ضرب الاجل؛ تاکتیک های جدید غرب برای افزایش فشار بر ایران

دیدگاهتان را بنویسید