محموله بوش ترخیص شد. صدای انحصار طلبان آمد

7578 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، واردات 420 کانتینر لوازم خانگی بوش در سال گذشته در رسانه ها منتشر شد و در تیرماه نیز توافقنامه نهایی ترخیص این کالاها منعقد نشد و باطل شد.

البته رایزنی ها و مکاتبات در خصوص طراحی این محموله تا اوایل آبان ماه ادامه داشت و طی جلسه ای بین دستگاه های ذیربط مقرر شد گمرک ایران برای روشن شدن موضوع و رفع ابهامات از وزارت صمت استعلام کند.

در این شرایط حسن حسینی شاهرودی دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در نامه ای به رئیس قوه قضائیه با اشاره به تصمیم اخیر دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲۸ تهران مبنی بر دستور پاکسازی بوش اظهار داشت: 420 کانتینر لوازم خانگی متعلق به برند بوش علیرغم بخشنامه 171 دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صمت مبنی بر ممنوعیت واردات کالاهای گروه 4 (کالاهای لوکس) و اقلام مشابه تولید داخلی) و فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات این گونه کالاها، آبان 1395 و در زمان ممنوعیت واردات لوازم خانگی در بندر شهید رجایی.

وی افزود: با وجود موافقت مشترک نماینده وزارت صمت، بانک مرکزی جمهوری اسلامی و گمرک کشور در خصوص ایرادات قانونی به ثبت این محموله، دستور ترخیص صادر شد که ترخیص این محموله به عنوان عبور مافیای واردات و کارگاه ها و بیکاری صدها هزار نفر را هشدار می دهد.

منبع: ایسنا

پایان /

  پاسخ به ادعاهای همتی در مورد کسب درآمد

دیدگاهتان را بنویسید