مخبر: بازپرداخت وام 200 میلیون تومانی تسریع می شود.

گروه اقتصادی _ رجانیوز: معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای اداری مسکن بر بهره وری از دارایی های وزارت راه و شهرسازی برای تامین منابع مالی صندوق ملی مسکن تاکید کرد و گفت: وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی باید باشد. سریعتر پرداخت کرد

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، محمد محبر روز یکشنبه در جلسه شورای عالی مسکن یکی از مسائل و مشکلات سرمایه گذاری در کشور را عدم استفاده از روش های نوین سرمایه گذاری دانست و اظهار داشت: متاسفانه در بخش سرمایه‌گذاری از روش‌های سنتی استفاده می‌شود و از روش‌های جدید تامین مالی آن‌طور که باید استفاده نمی‌شود.

معاون اول رئیس جمهور افزود: باید برای استفاده حداکثری از قوانین و مقررات موجود تدابیری اندیشیده شود و به جای روش های سنتی تامین مالی به روش های نوین در این حوزه روی آوریم.

وی با یادآوری اینکه ساخت و ساز مسکن همواره از طریق خود مردم و از طریق وجوه بانکی در کشور بوده است، خاطرنشان کرد: دولت باید از مشارکت و ظرفیت خود مردم در طرح مسکن حداکثر استفاده را ببرد تا روند تولید واحدهای مسکونی انجام شود. هر چه سریعتر این کار را انجام دهید.

این افشاگر همچنین بر لزوم بهره وری بیشتر دارایی های وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد و اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی باید به سرعت دارایی های خود را بهره وری کند و منابع مالی موجود در صندوق ملی مسکن را برای استفاده از این دارایی ها چابک کند. منابع برای پیشبرد برنامه های دولت برای استفاده در تولید مسکن.

  کار سیاسی مرکز پژوهش های مجلس در مورد تحمیل کوپن های دولتی

در جلسه شورای عالی مسکن به ریاست معاون اول رئیس جمهور بر لزوم پرداخت وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی از شبکه بانکی کشور براساس ضمانت نامه سازمان برنامه و بودجه تاکید شد.

ساخت یک میلیون و نیم خانه روستایی در 3 سال

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، نفت و رئیس کل بانک مرکزی حضور داشتند، معاون وزیر راه و شهرسازی گزارشی از ضرورت ساخت مسکن روستایی ارائه کرد و توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد. برنامه های وزارتخانه برای تولید مسکن در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر.

در این جلسه موانع تسریع در ساخت مسکن روستایی نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پس از ارائه گزارش بانک مرکزی در خصوص تسهیلات پرداختی به بخش مسکن و ساختمان، تصمیمات لازم در خصوص تسریع در این امر اتخاذ شد. ساخت یک میلیون و پانصد هزار واحد مسکونی روستایی طی سه سال به تصویب رسید.

دیدگاهتان را بنویسید