مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱

متقاضیان برای ثبت نام و شرکت در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ باید مدارک لازم را تهیه کنند.تصویر، کپی مدرک تحصیلی، کارت ملی، شناسنامه، گواهی پایان سابقه کار و ۷ گواهی مهارت کامپیوتر مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام می باشد. ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ که بدون آن امکان ثبت نام و شرکت در آزمون سردفتری وجود ندارد. . دانش آموزانی که در هر امتحانی از جمله امتحانات حقوق شرکت می کنند، اعتبار دارند. پس از اطمینان از احراز شرایط شرکت در آزمون، اولین اقدام عملی برای شرکت در آزمون، ارائه مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ می باشد، شرکت در آزمون سردفتری نیز مانند سایر آزمون ها مستلزم ارائه مدارکی است که در اطلاعیه منتشر شده توسط متولی این رسیدگی، یعنی. سازمان ثبت اسناد و املاک.

بدیهی است در صورتی که داوطلب آزمون سردفتری فاقد هر یک از این مدارک باشد، با توجه به اینکه آزمون سردفتری هر چند سال یکبار برگزار می شود، در صورت عدم امکان ثبت نام داوطلب، امکان ثبت نام در آزمون سردفتری وجود ندارد. سال ها در بازار کار عقب مانده است. به دلیل بحث اهمیت مدارک ثبت نام برای معاینه سردفتری در این مقاله مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ را ارائه می کنیم و مهم ترین نکات در این مورد را توضیح می دهیم.

https://www.daneshgozar.com/

مدارک مورد نیاز جهت ثبت اسناد رسمی 1401

برخلاف سایر آزمون های حقوق، این آزمون به صورت منظم برگزار نمی شود و هر سال برگزار نمی شود. در اطلاعیه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال 97 که به مناسبت ثبت نام آزمون سردفتری منتشر شد، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون سردفتری اعلام شد.

بنابراین با وجود اینکه ابلاغیه آزمون سردفتری ۱۴۰۱ هنوز منتشر نشده است مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ به طور رسمی اعلام نشده است، اما پس از آخرین اطلاعیه، کشور آن را منتشر کرد. سازمان ثبت اسناد و املاک پیش بینی کرده است مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون سردفتر ۱۴۰۱ به شرح زیر است و داوطلبان آزمون سردفتر قبل از موعد مقرر در این آزمون ثبت نام کنند.

 1. کپی مدرک تحصیلی (بسته به موضوع اعلام شده)
 2. کپی دو طرف کارت ملی
 3. یک کپی از تمام صفحات شناسنامه
 4. کپی کارت پایان خدمت یا ترخیص قطعی دو طرف خدمت (برای آقایان).
 5. شش عکس رنگی در اندازه (4*3) با زمینه سفید و نوشته پشت
 6. هفت گواهی مهارت کامپیوتر
 7. گواهی مربوطه صادر شده از مراجع ذیصلاح و کارت قربانی (برای داوطلبان با هزینه قربانی)
  راه حل کاهش قیمت خودرو چیست؟

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ را دارند در نظر داشته باشند که ثبت نام در آزمون سردفتری اولین قدم برای ورود به حرفه سردفتری است. اما بدون شک مهمترین مرحله در آزمون وکالت، انتخاب بهترین منابع آزمون است. بنابراین به داوطلبان آزمون سردفتر ۱۴۰۱ توصیه می شود برای جلوگیری از سردرگمی منابع مختلف آزمون و کسب نمره خوب در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ با مشاور مشورت کنند.

مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری

شرایط ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۱

شرایط عمومی آزمون سردفتر تقریباً مشابه سایر اصطلاحات حقوقی مانند وصیت نامه است و در اطلاعیه آزمون سردفتری 97 آمده است که این آزمون پایانی سردفتری است. در مورد وضعیت فعلی ثبت نام آزمون سردفتری 1401 باید به این نکته اشاره کرد که علیرغم عدم اعلام رسمی از سوی سازمان ثبت آثار و منازل این کشور و در نتیجه شرایط ثبت اسناد رسمی 1401. معاینه ظاهرا نیست، می توان آن را در نظر انجام داد

 • تابعیت ایرانی
 • انطباق عملی با قانون اساسی
 • کارت پایان خدمت یا ترخیص (برای آقایان)
 • عدم شناخت و سابقه بد حقوق اجتماعی را سلب می کند
 • عدم اعمال مجازات انفصال دائم از ادارات دولتی یا قضایی یا وکالت قانونی و عدم اعمال مجازات انفصال موقت از این دفاتر در مدت انفصال یا انفصال موقت.
 • بدون اعتیاد به مواد مخدر
 • داشتن وضعیت سلامت، آمادگی جسمانی و توانایی های لازم برای انجام امور اسناد رسمی به تشخیص پزشک قانونی

داوطلبان آزمون سردفتری ۱۴۰۱ توجه داشته باشند که در صورت واجد شرایط بودن در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ و قصد شرکت در این آزمون، می توانند با ارائه مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری، انتخاب و مطالعه کنند.

  ترخیص بیش از 13000 تن برنج از گمرک

شرایط شرکت در آزمون سردفتری زنان

آزمون سردفتری هر چند سال یکبار توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار می شود و به همین دلیل متقاضیان جواز سردفتری در این آزمون شرکت کرده و در صورت کسب حداکثر امتیاز در این آزمون پذیرفته می شوند. ضمناً داوطلبان باید در آزمون حاضر شوند، زیرا در صورت عدم وجود این شرایط، حتی در صورت حضور داوطلب در آزمون، پذیرش وی باطل خواهد بود.

شرایط ذکر شده اعم از شرایط عمومی از جمله ایرانی بودن، عدم تایید صلاحیت، مطابقت مدرک کارشناسی با مدارک فوق و شرایط اختصاصی مانند سن شرکت در این آزمون برای آقایان یکسان می باشد. البته باید در نظر داشته باشید که آخرین بررسی رجیستری در سال 2016 انجام شده و شرایط همانند بررسی های قبلی است.

در سال جدید در صورت برگزاری آزمون سردفتر، شرایط شرکت در این آزمون در دفترچه آزمون سردفتری و یا به صورت پیامکی از طریق سامانه ثبت اسناد و املاک کشور منتشر می شود که ممکن است با سال 1395 متفاوت باشد. با توجه به اهمیت این سوال بلافاصله پس از انتشار آن مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری در این مقاله به اطلاع شما عزیزان می رسانیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری به مشاوران مجرب مراجعه کنید. کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی «دنستاگ» نیز با ارائه خدمات مشاوره آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص شرایط ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ملت: همانطور که در راهنمای آزمون سردفتر آمده است، تاریخ دقیق برگزاری این آزمون هنوز اعلام نشده است. اما حتی اگر احتمال زیاد باشد، باید برای آن آماده باشید. اولین چیزی که باید روی آن تمرکز کرد برنامه ریزی و آموزش خوب است.
اینکه چه سوالاتی در انتظار ماست بحث دیگری است. متاسفانه برخی از داوطلبان به دلیل عدم آگاهی از منابع موفق نمی شوند و نه تنها وقت خود را تلف می کنند بلکه باید منتظر آزمون مجهول دیگری نیز بمانند.

پس از قبولی در آزمون کتبی به مصاحبه آزمون سردفتری می رسد این مرحله نیز بسیار مهم است و باید با محتوای خاص دوره و سایر جنبه های عمومی آشنا شوند. به نظر می رسد دریافت آنها از طریق مشاوره راحت تر باشد. بنابراین توصیه می شود از توصیه های متخصصین در این زمینه اکیدا استفاده کنید.

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون سردفتری

نکاتی در مورد برگه های ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۱

متقاضیان باید قبل از اینکه تصمیم بگیرند در آن شرکت کنند در امتحانات حقوقی مانند آزمون وکالت شرکت کنند تا از واجد شرایط بودن در آن آزمون اطمینان حاصل کنند. همچنین به داوطلبان شرکت در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ توصیه می شود قبل از تهیه مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ به نکات زیر توجه کنند:

  قطع شدن اینترنت به دلیل بسته شدن سایت های فروش VPN؟

قبل از ثبت نام و واریز پول خود، مطمئن شوید که شرایط لازم برای شرکت در آزمون از جمله سن و مدرک تحصیلی لازم را دارید. طبق اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، افرادی که می خواهند در آزمون سردفتری شرکت کنند باید 24 سال و بالای 50 سال سن داشته باشند.

همچنین قبولی قطعی آزمون سردفتری ۱۴۰۱ مستلزم دارا بودن مدارک تحصیلی و مدارک تخصصی خاص است که بدون آن در صورت قبولی در آزمون کتبی، ادامه روند شرکت در آزمون غیرممکن خواهد بود. بنابراین اطلاعیه آزمون سردفتر ۱۴۰۱ هنوز منتشر نشده و مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ به صورت رسمی اعلام نشده است.

نتیجه

داوطلبان واجد شرایط سهمیه جانبازی قبل از برگزاری آزمون گواهینامه و کارت جانبازی مربوطه را از مرجع ذیصلاح دریافت کنند. هنگام ثبت نام در آزمون باید گزینه سهمیه جانبازی را نیز انتخاب کنید. ثبت نام و قبولی در آزمون سردفتری برای داوطلبان در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ مستحق نیست و پذیرش نهایی داوطلبان تنها پس از آزمون شفاهی و گزینش انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ به وب سایت مشاوره تحصیلی مراجعه کنید. کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص مدارک ثبت نامی مورد نیاز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید