مدودف: غرب آتش جنگ جهانی سوم را برافروخت

گروه بین الملل رجانیوز: دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه که در حال حاضر رئیس شورای امنیت ملی این کشور است، دیروز دوشنبه در بیانیه ای خطاب به رهبری حزب حاکم روسیه (حزب روسیه متحد) گفت که ایالات متحده و متحدانش با آماده شدن برای حمله به روسیه جنگ جهانی را آغاز می کنند و سومین جنگ را به آتش می کشند.

من گزارش میدم رجانیوز; به گزارش شبکه خبری راشاتودی، وی افزود: حزب ما باید به مردم سراسر جهان کمک کند تا بفهمند عملیات ویژه در اوکراین یک واکنش اجباری و تنها راه حل برای مقابله با تجاوزات آمریکا و ماهواره های آن بود.

وی افزود: بدیهی است که خطر وقوع جنگ جهانی سوم به دلیل اتفاقاتی که در حال وقوع است افزایش یافته است.

مدودف همچنین به بروز بحران جدی در سازمان ملل و سایر نهادهای بین المللی اشاره کرد و گفت: نهادهایی که اساسا برای حل مناقشات جهانی ایجاد شده اند، در عوض توسط غرب به میدان جنگ تبدیل شده اند.

رئیس جمهور سابق روسیه تاکید کرد: مخالفان ما با استفاده از ابزارهایی مانند فشار اقتصادی، باج خواهی و رشوه سیاسی تلاش می کنند تا بیشترین رای را برای حمایت از ابتکارات ضد روسی خود به دست آورند.

مدودف از سال 2008 تا 2012 رئیس جمهور روسیه بود و پس از آن به عنوان رئیس حزب حاکم و نخست وزیر انتخاب شد. او در سال 2020 از سمت نخست وزیری کنار رفت و ریاست شورای امنیت ملی را بر عهده گرفت.

  احتمال افزایش قیمت نفت تا 300 دلار وجود دارد

وی در دوران ریاست جمهوری خود توسط غربی ها به عنوان یک سیاستمدار لیبرال شناخته می شد، اما از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین در فوریه 2022، او همیشه صریح صحبت می کرد. او هفته گذشته با تمسخر نشست داووس به غرب هشدار داد که جنگ کنونی در اوکراین برای روسیه وجودی است و اروپا و آمریکا باید تهدید مسکو برای استفاده از سلاح های هسته ای را جدی بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید