مدیر عامل رجانیوز مجرم شناخته نشد

سخنگوی هیئت منصفه جرایم سیاسی و رسانه ای خواستار رسیدگی به دو پرونده شد و گفت: پرونده های مبارز امروز و رجا نیوز مورد بررسی قرار گرفت و طبق گفته هیئت منصفه، مدیرعامل رجا نیوز با اکثریت قاطعیت وی مجرم شناخته شد.

به گفته رجانیوس؛ احمد مومنی راد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا افزود: روز دوشنبه 23 خرداد 1401 دو پرونده در شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی رسیدگی شد.

وی ادامه داد: متهم این پرونده مدیرمسئول و نویسنده پایگاه خبری مبارز امروز است و اتهام وی نشر اکاذیب، توهین و تهمت است.

مومنی راد گفت: هیأت منصفه پس از استماع شهادت شکات و وکلای آنان و همچنین دفاعیات متهم در خصوص اتهامات فوق، به اتفاق آرا متهم را در تمامی موارد مقصر تشخیص دادند و همچنین هیأت منصفه را مستحق تخفیف ندانستند.

سخنگوی هیئت منصفه جرایم سیاسی و مطبوعاتی درباره پرونده دوم که دو متهم دارد، گفت: نمی دانستم.

به گزارش ایرنا، بر اساس اصل 24 قانون اساسی، جرم مطبوعات انتشار مطالبی است که خلاف موازین اسلام یا حقوق عمومی از طریق مطبوعات باشد که جزئیات و مصادیق آن را قانون معین می کند.

بر اساس ماده 34 قانون اصلاح قانون مطبوعات مصوب 1379، رسیدگی به جرایم مطبوعاتی طبق قوانین مربوط به صلاحیت ذاتی دادگاه‌های عمومی یا انقلاب یا سایر مراجع قضایی است که در این صورت حضور علنی و حضور اجباری هیئت منصفه

در تبصره ماده 4 اصلاحیه قانون تشکیل دادگاه های عمومی و انقلاب مصوب 1381 آمده است که رسیدگی به جرایم مطبوعاتی و سیاسی در دادگاه کیفری منطقه انجام می شود. محرومیت یا حبس ابد و جرایم مطبوعاتی و سیاسی ابتدا در دادگاه تجدیدنظر استان رسیدگی می شود که در این صورت دادگاه را دادگاه کیفری استان می نامند.

  کنفدراسیون فوتبال آسیا بخشی از فعالیت فدراسیون فوتبال ایران را تعلیق کرد

دادگاه کیفری استان برای رسیدگی به جرایم مطبوعاتی و سیاسی با حضور هیئت منصفه تشکیل خواهد شد و دادگاه هم اکنون صلاحیت رسیدگی به جرایم مطبوعاتی را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید