مدیر ورزشی خوش فکر ایران تاج را متهم کرد!

14430 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، مرتضی رضایی – سپهر ستاری: یکی از کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال امیررضا واعظ آشتیانی بود که پس از سال ها تصمیم گرفت به فوتبال بازگردد و در انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام کند. او که انتقادات زیادی از اجرای مهدی تاج داشت، سوالات مختلفی را درباره عملکرد مهدی تاج و تصمیم جنجالی او برای بازگشت به کافه خبرآنلاین مطرح کرد. واعظ آشتیانی معتقد است که تاج برخلاف ادعای اخیرش خجالتی نبوده و صرفا یک فرصت طلب بوده است. قسمت اول گفت و گوی خبرآنلاین با نامزد انتخابات اتحادیه فوتبال انگلیس را در ادامه می خوانید:

وقتی دوباره بحث آمدن مهدی تاج و کاندیداتوری او مطرح شد، سوال خیلی ها این بود که چرا این اتفاق تکرار شد و چرا تایید شد؟

خوب این هم بازی دوستان رسانه ای جناب تاج کدوم اعتبار؟ این تایید مدارک اولیه است، این تایید صلاحیتی است که از 4 دستگاه می خواهند.

این اتفاق باعث شد خیلی ها این سوال را مطرح کنند که وقتی مهدی تاج با آن پرونده ویلموتس وارد کارزار انتخاباتی شد، انتخاب خودشان بود!

فرضیه‌ای وجود دارد که می‌گوید آنچه فکر می‌کنید اتفاق نمی‌افتد، اتفاق نمی‌افتد و آنچه فکر می‌کنید اتفاق نمی‌افتد. این فرضیه با تجربه به دست آمد. همچنین برخی رسانه ها بدرفتاری کردند و گفتند صلاحیت ها تایید شده یا خیر. به طور کلی این مرحله چک سند است. استعلام هنوز نرسیده است. آقای تاج یک چیزی گفت. که بسیار جالب است آنها گفتند هرکس شکایتی دارد می تواند به دادگاه مراجعه کند و شکایت کند. باید به آنها بگویم که 80 میلیون ایرانی می توانند از شما شکایت کنند و این شکایت دلایل موجهی دارد. یکی هم مربی که هستی قرارداد بست و دو سال است بیکار است.

آیا شما جزو آن 80 میلیون نفر هستید، از مهدی تاج شاکی هستید؟

اکنون! نظر من این است قطعا افراد دیگری هم هستند که شکایت می کنند از جمله نماینده ملت اصل 90 شورای اسلامی می تواند از طرف ملت شکایت کند اسنادش هم معتبر است نمونه اش معاهده ویلموتس است. بین 9 مربی برتر دنیا کجاست؟حتی در بین 50 نفر هم نیست، دوم اینکه قرارداد این مربی با ساحل عاج حدود 700 هزار دلار بود، وقتی به ایران می آید و 2.5 میلیون دلار قرارداد می بندد چه اتفاقی می افتد؟ نیز مستند شده است. توجه داشته باشید. نکته دیگر این است که او یک مربی بود که 2 سال بیکار بود. نرخ تورم سالی که از ساحل عاج رفتید چقدر بود و وقتی به ایران آمدید میلیون ها دلار ارزش داشت؟ چه نوع تورمی در دنیا وجود داشته است؟

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

بارها ادعا شده است که افراد بلندپایه زیادی در امضای قرارداد با ویلموتس نقش داشته اند. احتمالا منظورش دوستان وزیر سابق ورزش و جوانان است.

ویدیویی از مهدی تاج هست که می گوید انتخاب ویلموتس بهترین انتخاب است. آنها ادعا می کنند که وزیر ورزش در آن زمان ویلموتس را معرفی کرده است. کاملا! ما می گوییم سلطانی فر ویلموتس را ارائه کرد، چرا پیمان نامه را امضا کردی، من خودم همیشه از ارائه سلطانی فر انتقاد کرده ام، اما بی انصافی است که در انتقاد او عدالت را در نظر نگیرد، حتی در آن زمان که می گفتند سلطانی فر از پرسپولیس حمایت می کند، من از این موضوع انتقاد کردم. استفاده شد تکذیب شد و گفتند تیم دولتی وجود ندارد. چرا که هر دو تیم خود را جزئی از سرنوشت مدیریتی خود می دانستند. شاید این فقط من بود که به شدت آنها را ریشه یابی می کردم. ما باید منصف باشیم.

اگر خودتان در آن سال مدیرعامل استقلال بودید، همین را می گفتید؟

بله!باید منطق را نگاه کنید، مواقعی هست که میخواهم سوار موج پوپولیسم بشوم، سوار آن می شوم و همگام با هواداران، حتی لوگوی قرمز رنگ را از میکروفون خبرنگار حذف می کنم! من هر کاری انجام خواهم داد. ما باید در نقد منصف باشیم. آقای سلطانی فر معرفی کردند. آقای تاج را قبول کن، آزاد بودی چک کنی. حالا با چه مدرکی می خواهید ثابت کنید که ویلموتس توسط وزیر ورزش انتخاب شده است؟ شواهد خود را نشان دهید تأییدیه کمیته فنی که نام مرتضی محصص را ذکر کرده است از کجا دارید؟ صورت جلسه را که به تایید کمیته فنی رسیده است بیاورید؟ دو راه برای انتخاب سرمربی وجود دارد. گاهی کمیته فنی دارید و گاهی ندارید. بالاخره تصمیم میگیری اگر کمیته فنی دارید، نظرات خود را در مورد یک سری فاکتورها به شما می گویند و خود را به هیئت مدیره معرفی می کنند و در نهایت شما تصمیم می گیرید و قرارداد را امضا می کنید.

  کشک هم سفره مردم را پر کرد

پس شما می گویید انتخاب ویلموتس مستقیماً به خود تاج ارتباط داشت و در واقع انتخاب خودش بود؟

صد در صد خدمت به مسئولین دولت قبل جالبه هر دولتی که میاد رنگ اون دولت میشه این انصاف نیست حتی اگه با دولتی رابطه سیاسی داشته باشی ولی دولتی که داره مشکل باید شهامت نوشتن کتبی داشته باشی مشکل اینه که دستی به شونه اش نزنی!منم همینو میگم مهم ترین و خنده دار ترین حرفش اینه که حرف ها خیلی با نمکه میگن ما طلب داریم از طرف فیفا و فیفا باید این خواسته را بپذیرند. هیچکس نباید از آنها بپرسد که اگر دولتی به نام ایران نبود و فدراسیونی به نام ایران نبود، آیا این پول وجود داشت؟ این پول پول بیت المال است. پول در جیب پدر اینفانتینو نیست که بدهد. این پول باید به حساب ایران بیاید. چرا فکر می کنید مردم کمتر از شما می فهمند؟ مردم از این چیزها متنفرند.

آقای تاج شما خجالتی نبودید فرصت طلب بودید!

پس چه کسی باید پول را پرداخت کند؟

من فکر می کنم دادگاه باید این تشخیص را بدهد و بعد از محاکمه از جیب آنها بپردازد.

یعنی آقای تاج و…

من می گویم دادگاه. من مستقیم نمی گویم مهدی تاج. باید شکایت کنند و به دادگاه بروند. اگر تاج باید بپردازد، پس باید بپردازد. اگر دولت ها به دلیل حکمرانی بد مجبور به پرداخت هزینه برای حکمرانی بد باشند، یعنی. کار دیگری تاج می‌گوید مشکلی نیست و بهترین قرارداد را امضا کرده است، بگذارید در دادگاه توضیح دهند.

تاریخچه میله آویزان و…

این یک ابزار است. ما همیشه می گوییم کسانی که در داخل خط و نشان خارجی ها می کشند چه کسانی هستند؟ نوع بیان من وقتی صحبت می کنم خط کشیدن است! رسم خط به چه صورت است؟ به نظر شما آدم شب می نشیند چیزهایی می نویسد و برای خارجی ها می فرستد؟

قبول دارید که می گویند وسط این مقدار پولی که باید به ویلموتس بدهیم را افراد دیگر گرفته اند. از دلال ها گرفته تا …

  یارانه روز دوشنبه واریز می شود

همانطور که در جاهایی که اینفلوئنسرها در کشور هستند، در فوتبال ما هم اینفلوئنسرها وجود دارند. این را بدان. به خصوص که این لاما هفت سر و یک پا در فوتبال است.

منظورم این است که پول بین چند اژدها تقسیم می شود؟

حالا به هر حال یک پای این لاما اینجاست. متاسفانه او اراده ای برای برخورد با زشتی و زشتی ندارد. اگر اراده داشت همه سعی می کردند بهترین کار را انجام دهند اما چون اراده ندارد یک نفر خیلی راحت می آید و می گوید من بودم. خجالت میکشم 3 سال سکوت کنم!یعنی شما خجالت نمیکشید ولی فرصت طلبانه فکر میکردید الان وقت اینگونه بحثهاست. مطمئن باشید اگر در این سه سال وقت داشتند می آمدند و جواب می دادند، فکر می کنند مردم چشمانشان را بسته اند و گوش هایشان گوش نمی دهند، من می خواستم در آن برنامه تلویزیونی یک سخنرانی تند و تیز بگویند اما آنها نکرد.

نظر شما چیست، فکر می کنید چرا آنها برگشتند؟

به نظر من باید از کسانی که تشویقشان کردند بپرسیم. خیلی وقت بود نیامدند. من مانده بودم که این کلمه حیا را از کجا آورده اند. خیلی زشت است که بیایم بگوییم اعضای مجمع از من خواستند بیایم و اوضاع آشفته را سامان بده! به نظر می رسد در زمان او همه چیز سر جای خود بود. اگر اعضای مجمع چنین درخواستی داشتند باید به آنها رحم کنید. آیا این رکورد شایسته واقعاً شایسته دعوت است؟ باغی که بیل میزنی، باید دوباره انجامش بدی؟

آقای تاج شما خجالتی نبودید فرصت طلب بودید!

تاج با چنان اطمینانی صحبت می کند که بسیاری معتقدند به نوعی از او حمایت می شود.مثل نهادهایی که…

خب از اون طرف بهت بگم از کجا میدونی که اتفاق دیگه ای نمیفته و شاید این موسسات میخوان زمینه محاکمه اش رو فراهم کنن.کسی که سه سال سکوت کرده و با خجالت از حیثیت همه محافظت میکنه. چرا؟باید سکوت کرد؟به قول خودش شاید بخواهند از او شکایت کنند؟اگر حتی یک درصد حرف شماست بیایند جواب بدهند.چگونه می خواهند به افکار عمومی پاسخ دهند؟

منبع: خبرآنلاین

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید