مذاکرات ایران و روسیه برای حذف دلار

رئیس کل بانک مرکزی پس از گفتگو با رئیس کل بانک مرکزی و برخی مقامات روسی گفت: کنار گذاشتن دلار و یورو از موضوعات مورد بحث طرف روسی است.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی پس از مذاکرات مفصل با الکساندر نواک، رئیس کل بانک مرکزی، ماکسیم ریشتنیکوف معاون نخست وزیر، وزیر اقتصاد، توسعه و الکسی اورشوک، گفت: معاون بین المللی نخست وزیر روسیه. : خوشبختانه تفاهمات خوبی با روسیه در زمینه های مختلف بانکی، مالی و اقتصادی حاصل شده است که در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد و تجار دو طرف نتیجه را احساس خواهند کرد.

صالح آبادی با اشاره به توافق ایران و روسیه در زمینه استفاده از ارزهای ملی در مبادلات اقتصادی دو کشور، افزود: موضوع استفاده از ارزهای ملی یکی از محورهای مهم رایزنی با مقامات عالی رتبه اقتصادی روسیه بوده است. به زودی شاهد اجرای توافقات حاصل شده خواهیم بود.

علی صالح آبادی همچنین درباره استفاده از پیام رسان های داخلی به جای سوئیفت گفت: ایران در حال حاضر از سامانه های پیام رسان بین بانکی بومی جایگزین سوئیفت استفاده می کند و روسیه نیز پیام رسان های خود را دارد که می تواند زمینه ساز همکاری های بانکی دو کشور باشد.

وی ایجاد بسترهای مالی را یکی از مهمترین ارکان توسعه اقتصادی عنوان کرد و افزود: این سفر توانست بستر بسیار خوبی برای روابط تجار دو کشور و از این پس فعالیت تجاری ایجاد کند. در پلتفرم های جدید و با سهولت بیشتر انجام خواهد شد.

  نشانی از گره زدن دولت روحانی به غربی ها نداریم!

رئیس کل بانک مرکزی به اراده سیاسی روسای جمهور ایران و روسیه برای توسعه و تعمیق همکاری های دو کشور اشاره کرد و تاکید کرد: خوشبختانه علاقه زیادی برای توسعه روابط دو طرف وجود دارد.

علی صالح آبادی گفت: فرصت های بسیار خوبی برای افزایش حجم مبادلات اقتصادی وجود دارد و همه چیز برای توسعه سریع روابط دو کشور مهیا است.

دیدگاهتان را بنویسید