مراجعه به محل صدور فاکتور الکترونیکی مشمول قانون پایانه های مغازه

16117 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، با توجه به اجرای قانون پایانه های تجاری و نظام مالیاتی و برای هماهنگی در روند رسیدگی به پرونده ها، کارشناسان ارشد سازمان امور مالیاتی از مجتمع خودروسازی سایپا بازدید در محل انجام دادند.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، شرکت های بورسی و غیر بورسی اولین گروهی هستند که برای اجرای این قانون فراخوانده شده اند و از اول آبان ماه اقدام به صدور صورتحساب الکترونیکی کرده اند. ابهامات این قانون جلسات مستمری را با حضور شرکت های بورسی و غیر بورسی برگزار کرده است.

بر این اساس و با رویکرد تسریع در فرآیند استقرار سامانه فوق، کارشناسان ارشد سازمان امور مالیاتی از شرکت سایپا در محل بازدید و ضمن گفتگو با مسئولان شرکت فوق در جریان روند صدور قرار گرفتند. و ارسال فاکتور الکترونیکی

اشکان هراتی رئیس اداره اجرایی مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان رئیس این گروه در بازدید از سامانه های صورتحساب الکترونیکی سایپا گفت: شرکت های بورسی و غیر بورسی اولین گروه از این سامانه ها هستند. که مشمول اعمال قانون پایانه های مغازه هستند و سازمان مالیاتی از اول آبان ماه سال جاری اقدام به اعمال آن کرده و در حال حاضر در حال صدور صورتحساب الکترونیکی هستند.

وی افزود: با توجه به سیاست ها و برنامه های سازمان در امور مالیاتی در کشور، بازدید از تعدادی از شرکت های فوق در دستور کار این مرکز قرار دارد و گروه خودروسازی سایپا یکی از معتبرترین و پیشروترین شرکت ها در این زمینه است. فیلد این لیستی است که امروز توانستیم با هماهنگی مراجع ذیربط جهت بازدید و گزارش لازم از روند ساخت سامانه مودیان و صدور صورتحساب الکترونیکی تهیه کنیم.

  سردرگمی دلار با اخبار وین/ 26 دلار یا 29 هزار تن؟

هراتی افزود: مودیان می توانند از خدمات شرکت های مورد اعتماد در زمینه هایی مانند نصب و راه اندازی پایانه های فروشگاهی و صدور و ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان و همچنین خدمات مشاوره و آموزش این شرکت ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مؤدیان ملزم به انتخاب و استفاده از خدمات شرکت های مورد اعتماد نیستند، تصریح کرد: مؤدی می تواند اطلاعات صورتحساب الکترونیکی خود را مستقیماً و با تکیه بر توانایی ها و امکانات خود به سازمان صادر و ارسال کند و یا به طور غیرمستقیم از خدمات و امکانات معتمد استفاده کند. شرکت هایی در این زمینه

به گزارش اینتا، در این بازدید مسئولان مالی و فناوری سایپا همچنین با اشاره به ته بحث برخی مزیت های الکترونیکی با تاکید بر اینکه از اول آبان ماه تمامی صورتحساب های این شرکت به صورت الکترونیکی صادر و به سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور ارسال می شود. – صدور صورتحساب، برخی چالش های پیش رو و اتخاذ تدابیر لازم.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید