مردم آمریکا برای زنده ماندن شروع به وام گرفتن کردند

9573 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، مجله اقتصادی فوربس نوشت که آمریکایی ها در مواجهه با تورم و افزایش قیمت ها به کارت های اعتباری خود متوسل شده اند. افزایش تورم و نرخ بهره بالا به اقتصاد خانوار ضربه زده و آنها را مجبور کرده است که بیش از گذشته برای کارت های اعتباری خود هزینه کنند. بسیاری از کارت‌های اعتباری جدید نیز صادر شده‌اند که نشان می‌دهد آمریکایی‌های بیشتری مجبور به گرفتن وام برای تامین هزینه‌های زندگی خود هستند.

بر اساس این گزارش، استفاده از کارت های اعتباری در آمریکا در سال گذشته 13 درصد افزایش یافته است که بالاترین نرخ رشد استفاده از این کارت ها در 20 سال گذشته یعنی از سال 2002 تاکنون است.

مجموع بدهی کارت اعتباری خانوارهای آمریکایی در پایان نیمه اول سال جاری 890 میلیارد دلار برآورد شده است. تنها در سه ماهه دوم سال جاری، 46 میلیارد دلار به بدهی کارت اعتباری آمریکایی ها اضافه شد. این عدد از سال 1999 مشاهده نشده است.

افزایش بی سابقه در استفاده از کارت های اعتباری، مقامات فدرال رزرو را نگران تورم بیشتر کرده است. کارشناسان فدرال رزرو نیویورک درباره این موضوع گفتند: آمریکایی ها روز به روز بیشتر وام می گیرند و افزایش قیمت ها یکی از آثار این موضوع است.

وام مسکن، بدهی خودرو، کارت‌های اعتباری خرده‌فروشی و سایر وام‌های موجود به مصرف‌کنندگان آمریکایی نیز در سه ماهه دوم سال 2022 نسبتاً افزایش یافت.

کل بدهی خانوارهای ایالات متحده در سه ماهه دوم سال 2022 با افزایش 2 درصدی به 16.15 تریلیون دلار مواجه شد. این رقم 2 تریلیون دلار بیشتر از پایان سال 2019 است که ویروس کرونا آغاز شد. به عبارت دیگر، بدهی خانوارهای ایالات متحده طی 2.5 سال 14 درصد افزایش یافته است.

  تردید در مورد اثربخشی تحریم سوئیفت

جوئل اسکالی، مدیر مرکز فدرال رزرو نیویورک برای کلان داده ها، گفت: در سه ماهه دوم سال جاری شاهد افزایش قابل توجه بدهی های وام مسکن، خودرو و کارت های اعتباری بودیم که بخشی از آن ناشی از افزایش قیمت ها بود. در حال حاضر شاهد ناتوانی برخی از اقشار کم درآمد در پرداخت بدهی خود هستیم.

از این گذشته، این پست نوشت: با تورم 9.1 درصدی و افزایش سرسام آور نرخ بهره، تعجبی ندارد که آمریکایی ها برای استفاده از کارت های اعتباری عجله کرده اند. تورم در ایالات متحده هفته گذشته برای کنترل تورم 0.75 درصد افزایش یافت و این بدان معنی است که کسانی که از کارت های اعتباری استفاده می کنند باید نرخ های بهره بیشتری بپردازند.

منبع: ایرنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید