مردم ایران غرق در شادی هستند!

طبق سرمقاله، قیمت مسکن در ایران دو برابر میانگین جهانی است. این یک مشکل شده است.

نمودار زیر نشان می دهد که سهم هزینه مسکن در سبد مصرفی خانوار چقدر بالا است و البته این تقاضای عمومی نیست، اما بیش از 100 میلیارد دلار برای کالاهای موسوم به کالاهای اساسی و نه چندان اساسی هزینه شده است. در حالی که با این میزان که بالغ بر 2500 تریلیون تن می شود می توان مشکل مسکن کشور را ریشه ای حل کرد.

13414 خبر اولیه

در بین 52 کشور نسبت به ایران، فنلاند با 28.9 درصد، اسلواکی با 28.7 درصد، دانمارک با 28.1 درصد، کویت با 28 درصد و جمهوری چک با 26.3 درصد در رده های بعدی قرار دارند. و فرانسه با 26.2 درصد به ترتیب در رتبه های دوم تا هفتم با بیشترین هزینه مسکن قرار دارد. در کشور پهناور روسیه، سهم مسکن در سبد خانوار حدود 13.8 درصد است.

مقایسه سهم مسکن از کل مخارج خانوارهای ایرانی با کشورهای حوزه یورو و OECD نشان می دهد که سهم هزینه مسکن در سبد هزینه خانوارهای ایرانی 2.2 برابر میانگین 52 کشور جهان است. . در حالی که درآمدهای مردم ایران زیاد نیست و به ویژه در 8 سال اخیر به شدت کاهش یافته است.

انتخاب رستم قاسمی برای وزارت مسکن برای حل این مشکل ریشه ای انجام شد اما تجربه 9 ماهه اخیر نشان داده که وزیر توانمند نیست و در صورت ادامه حضور در کابینه نمی توان امیدوار بود که مشکل مسکن حل خواهد شد

پایان /

  امتیازات بی سابقه آمریکا به کردها

دیدگاهتان را بنویسید