مردم باید واکسن کرونا بزنند/ 50 میلیون ذخیره واکسن داریم

گروه سیاسی رجانیوز: بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز شورای دولت گفت: کرونا در دنیا شروع شده و در برخی کشورها آمار مرگ و میر افزایش یافته است. در یکی دو هفته اخیر متاسفانه یک ویروس کرونای جدید وجود دارد. این ویروس در حال حاضر در جامعه وجود دارد و به سرعت در حال گسترش است.

وی خاطرنشان کرد: بهترین و مهمترین کار برای پیشگیری واکسیناسیون است. کسانی که شش ماه است واکسینه شده اند به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند و واکسن بزنند. به خصوص کسانی که بیماری های زمینه ای دارند و مسن هستند.

وزیر بهداشت اعلام کرد: 50 میلیون انبار واکسن داریم و مراکز بهداشتی دارای 6 نوع واکسن (پلتفرم) هستند.

وی توصیه کرد: پوشیدن ماسک و رعایت فاصله در مکان هایی که خطر و آلودگی بیشتر است و فضا بسته است ضروری است. با توجه به صحبتی که با وزیر راه داشتیم، پیشنهاد ما این بود که استفاده از ماسک در هواپیما، قطار، اتوبوس به ویژه در هواپیماهایی که هوا بیرون نمی‌آید و گردش نمی‌کند، اجباری شود.

عین اللهی گفت: هنوز فشارها شروع نشده، آمارها خوب است، آمار فوتی ها در نیمه اول آذرماه صفر بوده است، اما باید پیشگیری کرد تا زندگی و کسب و کار مردم مختل نشود.

وزیر بهداشت همچنین گفت: سیاست ما کاهش سفر و قرنطینه نبوده است، در این مدت نیز نشان داده‌ایم که همه محدودیت‌ها را برداشته‌ایم، از سیستم قرنطینه هوشمند استفاده می‌کنیم. سفر افراد واکسینه نشده ممنوع خواهد بود.

  یک زن مسلمان خودروی هتک حرمت قرآن را در نروژ واژگون کرد

دیدگاهتان را بنویسید