مردم مهم ترین مؤلفه اقتدار ایران هستند/ دشمن از پیشرفت کشور عصبانی است/ قیام اخیر به خاطر هوشیاری ملت شکست خورد/ ما وعده های ناقص نمی دهیم.

سیاست-گروه رجانیوز: آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار اقشار مختلف مردم خراسان جنوبی در ورزشگاه آزادی بیرجند اظهار داشت: ما به شدت نیازمند جامعه و حمایت مردم کشور هستیم.

وی بیان کرد: دولت ها بر اساس سلاح است و مهمترین مؤلفه آنها قدرت نظامی است اما مهم ترین مؤلفه قدرت در کشور ما حضور متدینین در عرصه های مختلف است.

167108965532012500 خبر اولیه

رئیس جمهور افزود: دشمنان می خواهند این مولفه قدرت را تضعیف کنند و اعتماد مردم را خدشه دار کنند و این سرمایه عظیم را به عنوان ستون نظام از ما بگیرند، اما مردم در همه ناآرامی هایی که از آن زمان تا کنون رخ داده این را نشان داده اند. اوایل انقلاب اسلامی و در این شورش ها و خیزش های مردمی جدید با هوشیاری و بیداری و بصیرت دشمن را شکست داد.

وی تصریح کرد: آنچه ما می دانیم و مختص مردم است استقلال اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و استقلال در همه عرصه ها و عرصه هاست و در همه شما این روحیه استقلال طلبی وجود دارد که دشمن نمی خواهد ما مستقل باشیم. و پیوسته وابسته، اما مردم ایران و مردم خراسان جنوبی از وابستگی متنفرند.

دشمن از پیشرفت کشور عصبانی است

آیت الله رئیسی گفت: دشمن می بیند که پسران و دختران ما درس می خوانند و زنان و مردم ما زحمت می کشند و کشور در حال پیشرفت و تعالی است همه عرصه های علم و فناوری باید پیشرفت کند.

وی با اشاره به اینکه برخی در پیشرفت کشور تردید داشتند، افزود: ما می گوییم قطار پیشرفت در حرکت است و دشمن می خواهد این قطار را متوقف کند. فراموش کردید 700 خانواده ایرانی بخاطر کرونا داغدار بودند؟

رئیس دولت مردمی گفت: دبیرکل سازمان ملل متحد در نیویورک در ابتدای سخنان خود از من عذرخواهی کرد که نتوانسته تحریم ها را در خصوص ارسال واکسن از ایران بردارد، به او گفتیم که از ایران برگشته ایم. واردکنندگان واکسن به صادرکنندگان و در حال حاضر 6 نوع واکسن وجود دارد که در داخل کشور تولید می شود.

167109397788450000 خبر اولیه

آیت الله رئیسی افزود: اکنون بیش از 70 درصد مردم کشور علیه کرونا واکسینه شده اند به لطف خداوند و کمک کادر پزشکی، مردم، بسیج و کمک های مؤمنانه ای که به دعوت مقام معظم رهبری انجام شد. رهبر انقلاب از واردکننده به صادرکننده تبدیل شدیم و دبیر کل سازمان ملل متعجب شد.

ما هرگز در برابر تحریم ها متوقف نخواهیم شد

وی گفت: به دبیرکل سازمان ملل گفتیم به نظر شما تحریم ها و تهدیدهای آمریکا و دیگر دشمنان کشورمان متوقف می شود؟ نه، ما هرگز جلوی تحریم ها متوقف نخواهیم شد.

رئیس جمهور تصریح کرد: دشمنان تصور می کردند با تحریم صادرات و تولید فرآورده های نفتی و غیرنفتی متوقف می شود اما دیدند که تولید و صادرات نفت و فرآورده های غیرنفتی رو به افزایش است که این نشان از پیشرفت دارد. .

وی افزود: امروز در منطقه و جهان تلاش می کنیم کاری را که قبل از تحریم انجام می شد انجام دهیم، این نشان می دهد که تحریم ها تاثیری بر صادرات نفتی و غیرنفتی نداشته است و این پیشرفت است و پیشرفت هایی حاصل شده و ادامه دارد مسائلی از جمله در زمینه تولید و دانش بنیان.

  شناسایی 408 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور / 8 بیمار دیگر فوت کردند

167109275093799800 خبر اولیه

آیت الله رئیسی گفت: در بازدیدی که امروز از کارخانه لاستیک سازی در کویر داشتیم، خلاقیت، ابتکار و نوآوری بسیار مثال زدنی بود، کاری که کشورهای دیگر انجام می دهند، مهندسان ما نه تنها محصولات بلکه قطعات مهم را تولید کردند و کارهای بزرگی در حال انجام است. امروز انجام شد کار انجام شد.”

وی تصریح کرد: پیشرفت به این معناست که مردان و زنان ما تصمیم گرفته اند طرح جدیدی را در صنایع مختلف و کار دانش بنیان راه اندازی کنند.

رئیس‌جمهور افزود: در حوزه‌های صنعت، معدن، کشاورزی، گاز، پتروشیمی و همه حوزه‌ها با انگیزه و هدایت مدیران بصیر خود که همواره ما را به تلاش توصیه می‌کنند حرکت می‌کنیم و بی‌شک این تحولات می‌تواند استقلال سیاسی و اقتصادی را تقویت کند. . .

وی بیان کرد: تحریم ها می تواند برای کشور و مردم مشکل ایجاد کند اما مهم این است که مردم تحریم ها را خنثی کرده، دور آن کار کنند و برای خود فرصت ایجاد کنند.

ما به دنبال رفع تحریم ها هستیم

آیت الله رئیسی تصریح کرد: امروز مردم ما برای خود فرصتی از تحریم ایجاد می کنند و برای رفع آن تلاش می کنیم، خنثی سازی تحریم نیز در دستور کار است و با قدرت دنبال می شود، بنابراین روحیه ما روحیه حاج قاسم است که “ما می توانیم”.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه کار برای مردم خراسان جنوبی را جزو وظایف دولت می دانیم و آن را جزو اولویت های خود می دانیم، اعتبارات را در نظر گرفتیم و با کمک مردم و مدیران زحمتکش، مشکل آب را در نظر گرفتیم و به یاری خداوند، مشکل آب را در نظر گرفتیم. استان با قدرت پیگیری خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه راه های مواصلاتی و خطوط ریلی از مطالبات برحق مردم این استان است، تصریح کرد: برنامه ریزی و اعتبار دیده شده و کار با قوت شروع شده و ادامه خواهد داشت چرا که من شخصاً دنبال کار هستم و استاندار و استاندار. معاون اجرایی رئیس جمهور نیز بر این موضوع نظارت دارد.

وی افزود: موضوع ریل به صورت هفتگی و بعضاً روزانه رصد می شود تا مشکل ریلی استان خراسان جنوبی به زودی حل شود.

ما به مردم قول های غیرممکن نمی دهیم

آیت الله رئیسی تصریح کرد: موضوع سوم بحث مسکن است، برخی در عمل به وعده خود برای ساخت مسکن تردید دارند، آیا می توان به مردم وعده های غیر ممکن داد؟ اگرچه مسائل می تواند در میانه راه پیش بیاید، اما ما آن را با مردم و صادقانه مطرح می کنیم.

وی بیان کرد: ما همیشه به مدیران توصیه کرده‌ایم که در مورد هر موردی که وظیفه‌ای انجام نشد، خیلی صادقانه با مردم صحبت کنند زیرا مردم افراد صادق را دوست دارند و می‌دانند که مردم کسی را دوست دارند که صادقانه صحبت کند حتی اگر کار به موقع انجام نشود.

رئیس جمهور یادآور شد: با دانشجویی مثل من این گونه است، ابتدا با مردم صادق بودیم و از این پس صادقانه صحبت خواهیم کرد.

وی گفت: ساخت یک میلیون خانه در سال یکی از تعهدات قانونی هر دولتی است و اگر دولت های قبلی کمتر ساخته می شد به همین میزان عقب بودیم.

  کاهش قیمت طلا و سکه در بازار

آیت الله رئیسی گفت: آنچه بر اساس ضرورت بود از ابتدای دولت شروع شد، در این استان افرادی که ثبت نام کردند تا حد امکان برای واگذاری زمین ویلا توزیع شد.

وی گفت: در گزارشی که استاندار خراسان جنوبی داده است، به تعدادی از افراد که نیاز آنها شناسایی شده، زمین ویلا داده ایم و به بخشی دیگر که بیش از 20 هزار مورد است، زمین برای ساخت و ساز مسکونی داده ایم. ساختمان هایی که برخی از آنها تکمیل شده و برخی دیگر ادامه خواهند داشت.

رئیس جمهور گفت: بحمدالله زمین در کشور موجود است، بنابراین با همت فراوان مردم و جوانان و داشتن شرایط مادی، نیازی به ساختن خانه از خارج نداریم.

167109397344474800 خبر اولیه

بحث ساخت و ساز مسکن مورد توجه است

وی افزود: در استان خراسان جنوبی بحث مسکن به عنوان یک ضرورت در دستور کار دولت قرار دارد و با همت مردم این کار را ادامه خواهیم داد، بنابراین هرگز فراموش نمی شود که بحث مسکن اهمیت دارد. “

آیت الله رئیسی همچنین وحدت و انسجام بین مردم را از برکات الهی در استان خراسان جنوبی دانست و گفت: شیعه و سنی با وحدت و انسجام بر اساس نظام و ارزش ها ایستاده اند که این امر زمینه ساز هر توسعه ای است. در استان

وی تاکید کرد: کسانی که صاحب منصب و قلم هستند از جمله نماینده ولی فقیه در استان، همه علما، فرهنگیان و صاحبان نفوذ بزرگ شیعه و سنی باید بر این وحدت و انسجام تاکید کنند زیرا این امر میدان تلاش و توسعه است. در استان همیشه باید احترام گذاشت.

رئیس جمهور گفت: باید یاد و خاطره کسانی را که برای وحدت این استان تلاش کردند گرامی بداریم و در حفظ آن تلاش کنیم.

اغتشاشات و آشوب های اخیر با هوشیاری مردم ناکام ماند

آیت الله رئیسی با اشاره به اغتشاشات و اغتشاشات اخیر در کشور افزود: به لطف خداوند متعال با هوشیاری مردم و بصیرت رهبر معظم انقلاب، حضور نیروهای وفادار به نظام انقلاب و عموم مردم، ملت ما با حضور خود از شرایط این شورشی که دشمن با ایجاد بی نظمی به وجود آورده رها می شود و هرج و مرج که به آن دامن می زد سرافراز گذشته و راه پیشرفت را ادامه خواهیم داد.

وی افزود: سفر سوم در دور اول به خراسان جنوبی بود و شروع دور دوم از خراسان جنوبی است.

رئیس جمهور گفت: در این سفر پیشرفت پروژه ها، رفع موانع و مشکلات احتمالی برای اجرای پروژه ها و طرح ها، رفع کمبودهای اعتباری و توزیع آنها در دستور کار قرار دارد، لذا در نظر داریم شبانه روز کار کنیم. برای خودمان و همکارانم در این دوره از ماموریتی که مردم به ما محول کردند تا مشکلاتی که باعث رنج مردم می شود از زندگی آنها حذف شود.

وی افزود: سعی می کنیم آنچه را که باعث رنج مردم شهر و روستا می شود مشکل سازی کنیم تا مردم دچار مشکل نشوند، به ویژه مشکلاتی که باعث رنج جوانان می شود و آینده را تاریک جلوه می دهد.

من آینده ای روشن برای کشور می بینم

  حمایت حمید فرخ نژاد از داعش ملی

آیت الله رئیسی خطاب به مردم خراسان جنوبی گفت: به عنوان مسئولی که امروز در نقاط مختلف کشور حضور دارم باید بگویم با حضور و نقش آفرینی شما به خدا، همت دولت و با حضور توکل کنید. من آینده کشور را بسیار روشن می بینم. بسیار دلگرم کننده است.

وی با تقدیر از استقبال پرشور مردم خراسان جنوبی افزود: بنده شما هستم و این حضور بزرگ را به انقلاب، نظام و دلبستگی به امام و رهبری و پاسداری از خون شهدا تقدیم می کنم.

رئیس جمهور گفت: نامه ها و دست نوشته هایی که از ادارات، مناطق و روستاهای مختلف به دست ما رسیده است را دنبال می کنیم و شما را به روز می کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد که قابل حل نباشد، تصریح کرد: ما بر اساس اصل ایمان به خدا و خودباوری کار می کنیم، بنابراین معتقدیم با اطمینان به آنچه داریم، همه مشکلات و گره ها قابل حل است.

آیت الله رئیسی گفت: امیدواریم در رسالتی که شما ملت بر عهده ما گذاشته اید موفق باشیم و در پیشگاه خداوند و پیامبر و خداوند متعال سربلند باشیم.

خراسان جنوبی نماد بصیرت و دینداری است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: خراسان جنوبی به علم و فرهنگ شهره است و این استان مظهر خرد، دین و حکومت است.

رئیس جوهور افزود: اولاً تولیدات این استان محصولاتی است که در کنار آموزه های دینی، علمی و فرهنگی در این استان کشت شده و در هر روستا و روستایی مؤثر بوده است.

167109849191967300 خبر اولیه

آیت الله رئیسی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی دارای مردمی پرتلاش و با بصیرت نمونه است، ادامه داد: همراهی با امام و رهبر معظم انقلاب، شرکت در دفاع جانانه از مرزهای کشور و ارزش های انقلاب اسلامی، امری قابل توجه است. حضور در همه عرصه‌های اجتماعی و سیاسی، خراسان جنوبی را به‌راستی نماد زیرکی، دین‌داری، ولایت‌مداری، زمان‌شناسی و شناخت زمان و نیاز کشور و تصمیم‌گیری به‌موقع، حضور و اعلام موضع کرد.

رئیس جمهور گفت: مردم خراسان جنوبی با همه سختی هایی که در زندگی به دلیل مشکل کم آبی و بارندگی دارند، اما بدون اغراق مردم استان نماد شکرگزاری و صبر هستند.

وی افزود: مردم این استان همواره شاکر خداوند، صبور و پایدار در برابر همه پرسش ها و مشکلات هستند.

آیت الله رئیسی گفت: شما در عرصه های مختلف حضور مثبت و اطمینان بخشی دارید و الگوی مردم کشورمان هستید.

وی گفت: آنچه برای من افتخار است علاقه من به خراسان جنوبی و مردم آن استان است.

رئیس جمهور به همراه تنی چند از اعضای هیئت دولت در نخستین سفر دور دوم سفرهای استانی دولت صبح پنجشنبه وارد بیرجند شد.

دیدار مردمی رئیس جمهور در ورزشگاه آزادی بیرجند از برنامه های روز نخست این سفر بود و قرار است چند پروژه بزرگ اقتصادی و عمرانی در این استان با حضور آیت الله رئیسی افتتاح شود و رئیس جمهور نیز در جلسات مختلف شرکت کند. در این 2 روز

اولین سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی 28 شهریور سال گذشته بود که سومین سفر دولت سیزدهم به این استان بود.

دیدگاهتان را بنویسید