مردی که جان فوتبال ایران را شعله ور کرد، بار دیگر فدراسیون را هدایت می کند!

14373 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، حکم قطعی پرونده مارک ویلموتس که از فدراسیون فوتبال شکایت کرده بود از سوی دادگاه حکمیت ورزش (CAS) اعلام شد و فدراسیون ایران به پرداخت 3 میلیون و 325 هزار تومان محکوم شد. یورو به این مبلغ باید 5 درصد سود سالانه اضافه کرد و با این شرایط این مبلغ به 3 میلیون و 700 هزار یورو می رسد.

پیش از این با شکایت مارک ویلموتس از فیفا، فدراسیون ایران به پرداخت 6 میلیون و 250 هزار یورو به اضافه 5 درصد جریمه سالیانه محکوم شده بود. این پرونده توسط ایران در CAS پیگیری شد و با دفاع طرف ایرانی و پیگیری پرونده تقریباً به نصف کاهش یافت.

بنابراین، با احتساب 1.7 میلیون یورویی که قبلاً به مارک ویلموتس پرداخت شده بود (از 2 میلیون یورو، 300 هزار یورو برای دستیاران او بود) و 3 میلیون و 325 هزار یورو که توسط CAS رای داده بود (با احتساب 5 درصد سود سالانه حدود 3 است. میلیون و 700 هزار دلار) فدراسیون فوتبال بابت قرارداد ننگین این مربی بلژیکی که در زمان ریاست مهدی تاج منعقد شد، بیش از 5 میلیون یورو به ویلموتس پرداخت خواهد کرد. علاوه بر این فدراسیون فوتبال 2 میلیون یورو از شستا، ساختمان فدراسیون و دو دانگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس در مزایده ضرر کرد و این آتشی بود که تاج به دامان فوتبال ایران انداخت.

این ضرر سنگین در قرارداد بد با مارک ویلموتس در حالی است که قیمت سالانه این مربی 450 هزار یورو بود که در زمان مهدی تاج به 2 میلیون و 250 هزار یورو در سال و در مجموع به 7 میلیون و 875 هزار یورو رسید. با وجود اینکه رای فیفا در CAS نقض شد اما این مربی بیش از 5 میلیون یورو از فدراسیون فوتبال ایران دریافت می کند که میانگین بیش از 12 سال قراردادش است اما برای 5 ماه فعالیت در ایران چنین مبلغی دریافت می کند. در کنار این موضوع، مزایده ساختمان فدراسیون نیز وجود دارد، بنابراین فدراسیون ایران عملا بازنده مطلق این پرونده است.

  تاکتیک های ارز چین برای جهش صادرات

حالا علاوه بر 1.7 میلیون یورویی که به ویلموتس پرداخت شده، فدراسیون فوتبال باید 3 میلیون و 700 هزار یورو دیگر نیز به این مربی پرداخت کند. این علاوه بر 300000 یورویی است که قبلاً به دستیاران ویلموتس پرداخت شده است که پرونده آنها هنوز در جریان است. حال باید دید با مشخص شدن تعداد دقیق محکومیت های فوتبال ایران، آیا عاملان چنین فاجعه ای به دست عدالت خواهند رسید یا خیر.

منبع: تسنیم

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید