مستندی درباره شهید فخری زاده در حال ساخت است

گروه فرهنگی _ رجانیوز: مدیر مرکز اسناد و تلویزیون سوره از ساخت مستند شهید فخری زاده خبر داد.

به گزارش رجانیوز، مدیر مرکز مستند و تلویزیون سوره با اعلام این خبر مبنی بر تقدیم اولین مستند نمایشی این مرکز به شهید فخری زاده گفت: در نظر داریم مستندی بسازیم که چرا شهید فخری زاده در صدر لیست کشتار دشمن قرار دارد.

همزمان با پایان پخش مجموعه مستند «همسایه های خوب» از شبکه دو سیما، امروز نشستی در سالن همایش های سازمان سینمایی «سوره» برای تجلیل از قهرمانان واقعی و گمنام این مجموعه برگزار شد.

مهدی بخشی مقدم کارگردان، مهدی شامحمدی تهیه کننده و امیر مهریزدان مدیر مرکز مستند و تلویزیون سوره از جمله حاضران در این نشست بودند.

مدیر مرکز مستند و تلویزیون سوره به ساخت دو مستند نمایشی اشاره کرد و گفت: شخصیت یکی از این مستندها مربوط به حوزه دستاورد و پیشرفت است. یکی دیگر از شخصیت های مستند درباره شهید فخری زاده است که یک شخصیت علمی بود و توسط دشمنانش کشته شد. مستند شخصیت های معمولی نیز درباره افرادی است که روحیه کارآفرینی روستایی دارند. بنابراین از ترسیم شخصیت ها دست بر نمی داریم و امیدواریم که مستندهای ما از نظر محتوا و تولید درجه یک باشند.

مهریزدان افزود: یکی از کارهایی که نتوانستیم در حوزه شخصیت هایمان انجام دهیم، درست کردن شخصیت است. شهید فخری زاده 12 سال در لیست تروریستی قرار داشت و از مدرن ترین روش کشتار قرن بر روی وی استفاده شد. مخاطب باید ارزش این انسانی را که اینقدر برای کشته شدنش برنامه ریزی شده بود بفهمد. قصد داریم مستندی بسازیم که چرا شهید فخری زاده در راس لیست کشتار دشمن قرار دارد. اولین درام مستند مرکز مستند را به این موضوع اختصاص داده ایم.

  پایان ماه عسل اروپایی-آمریکایی در دوره بایدن

ما نمی توانستیم بر اساس تصویر دارایی خود عمل کنیم

مدیر مرکز مستند و تلویزیون سوره با بیان اینکه کار خوب راه خود را پیدا می کند، گفت: تماشای این مستندها برای من جذاب بود و حس خوبی در آنها وجود داشت که مثل گلی خوشبو پخش می شد.در این مجموعه شاهد آتش نشان و حامی کودکان مبتلا به سندروم دان که با تلاش و صمیمیت خود کار بزرگی انجام دادند بدون اینکه کسی به آنها اطلاع دهد. چنین اقداماتی منجر به تولید مثل خوب می شود. آنچه در کشور اتفاق می افتد برای من به این معناست که ما نتوانسته ایم برای تجسم آنچه داریم اقدامی انجام دهیم و بیشتر احساس ناامیدی می کنیم تا ناامید.

وی با تاکید بر اینکه در مستند «همسایه های خوب» تنها ایرادات را نشان ندادیم، تصریح کرد: در سریال قصد نداریم بگوییم مشکلی وجود ندارد. ما خودمان بزرگترین طلبکار هستیم، بنابراین کمبودهایی وجود دارد. در این راستا قهرمانانی را نشان داده ایم که مردانه ایستاده اند و بدون هیچ چشمداشتی کار خود را انجام می دهند.

مهریزدان افزود: جامعه ما قهرمانان و شخصیت های بزرگواری دارد که راه خود را می روند. ما قصد داریم در هر سطحی چیزهای خوب نشان دهیم و معتقدیم کار خوب چند برابر می شود. امیدواریم بتوانیم فصل دوم را بسازیم و همان حس خوب را منتقل کنیم.

در ادامه این نشست، تهیه کننده مجموعه مستند «همسایه های خوب» با تشکر از دست اندرکاران ساخت این سریال گفت: سازمان سوره فیلم حمایت برادرانه ای داشت و سپس باعث شد اتفاقات خوبی در حلقه بازخورد بیفتد. با این مستند سعی کردیم تاثیر مثبتی بر زندگی مردم و همسایگان اطرافمان بگذاریم.

  تهران بدون تقصیر خودش؛ 33000 ساختمان خطرناک

نمونه های عینی امید را در مضامین می بینیم

کارگردان این سریال با قدردانی از سوژه های همسایه های خوب نیز گفت: از اینکه به ما اعتماد کردید و اجازه دادید زندگی آنها را جلوی دوربین ببریم از شما سپاسگزاریم. این روزها صحبت از امید سخت است. اما در وجود هر یک از این مضامین نمونه های عینی امید را می بینیم.

مهدی بخشی مقدم با بیان اینکه می دانیم این افراد شرایط سخت اجتماعی و اقتصادی را سپری می کنند، تاکید کرد: امیدواریم این موضوعات در جامعه چند برابر شود و هر روز بیشتر از آنها یاد بگیریم و در فصل دوم بتوانیم پیدا کنیم. موضوعاتی برای بهبود حال

دیدگاهتان را بنویسید