مسکو باید از “سلاح های هسته ای تاکتیکی” استفاده کند.

12722 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله ای به نقل از یورونیوز، رمضان قدیروف، رئیس جمهوری خودمختار چچن و متحد سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، گفت که مسکو باید همزمان با پیشروی ارتش اوکراین و عقب نشینی نیروهای روسی از «سلاح های هسته ای تاکتیکی» استفاده کند. از شهر لیمان در نظر بگیرید

قدیروف پس از «شکست بزرگ ارتش روسیه» در میدان نبرد، از ناکامی‌های فرماندهان ارشد روسیه انتقاد کرد و در پیامی در تلگرام نوشت: «به نظر من باید اقدامات بسیار جدی‌تری انجام شود. از اعلام حکومت نظامی در مناطق مرزی تا استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی.

“سلاح های هسته ای تاکتیکی” سلاح هایی با قدرت انفجار و قدرت تخریب نسبتا کمتر در مقایسه با بمب ها و موشک های هسته ای بسیار مخرب هستند.

روسیه دارای بزرگترین زرادخانه هسته ای جهان از جمله “سلاح های هسته ای تاکتیکی” است که برای استقرار در برابر ارتش های متخاصم طراحی شده است.

مقامات ارشد روسیه و شخص ولادیمیر پوتین اوکراین و متحدان غربی کی‌یف را تهدید کرده‌اند که مسکو از سلاح‌های هسته‌ای برای دفاع از چهار استان اشغالی اوکراین یعنی دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا که روسیه در روز جمعه 30 سپتامبر رسماً آن‌ها را ضمیمه کرد، استفاده خواهد کرد. هیچ شکی وجود نخواهد داشت.

پایان/

  "سلام فرمانده" در نیجریه

دیدگاهتان را بنویسید