مسیر غارت نفت سوریه به روی آمریکا بسته شده است

گذرگاه غیرقانونی الولید که آمریکایی ها از آن برای قاچاق محصولات سوریه و غارت نفت در این کشور استفاده می کردند، بسته شده است.

به گزارش رجانیوز، منابع محلی در شرق سوریه اعلام کردند که عبور غیرقانونی الولید از مرز سوریه و عراق بسته شده است.

منابع به اسپوتنیک گفتند که نیروهای پیشمرگه کرد امروز یکشنبه این ایست بازرسی را بستند. در همین حال، ایست بازرسی فیش خابور در مرز سوریه و عراق در شمال شرق استان الحسکه سه روز پیش بسته شد.

این مرزها در اعتراض به حملات شبه نظامیان کرد موسوم به نیروهای دموکراتیک بسته شد. این عناصر مربوط به ارتش تروریستی آمریکاست.

به گفته منابع سوری، مقامات دولت کردستان عراق دستور بستن ایست بازرسی را صادر کرده اند. ایست بازرسی که توسط نیروهای آمریکایی برای غارت نفت و محصولات کشاورزی سوریه استفاده می شود.

مقامات کرد ورود هرگونه کالا از این گذرگاه به مناطق تحت اشغال اقلام مرتبط با آمریکا را ممنوع کرده اند.

ارتش آمریکا چهار سال پیش به طور غیرقانونی ایست بازرسی الولید را ساخت تا بتواند تجهیزات نظامی و لجستیکی را از سوریه وارد و صادر کند و به غارت منابع سوریه ادامه دهد.

عناصر مرتبط با آمریکا چهارشنبه گذشته با نیروهای پیشمرگه درگیر شدند. زیرا پیشمرگه از تحویل اجساد پنج تن از اعضای حزب کارگران کردستان ترکیه به بستگان آنها در الحسکه سوریه خودداری کرد.

آمریکا به همراه عناصر کرد مناطق وسیعی از شرق و شمال شرق سوریه را اشغال کرده و نفت و محصولات کشاورزی را قاچاق می کند. دولت سوریه بارها اعلام کرده است که به این حضور اشغالگران پایان خواهد داد.

  اولین بودجه / مخارج بزرگ سال آینده کاهش نمی یابد!

دیدگاهتان را بنویسید