مشهد، بوکان و کامیاران شهدای خود را فرستادند/ آغاز محکومیت یاغیان با حکم اعدام

گروه سیاسی رجانیوز: در روزهای اخیر، مدافعان امنیت، شهید دیگری را به مردم و آرمان های انقلاب اسلامی ایران تقدیم کرده اند.

من گزارش میدم رجانیوز; حجت الاسلام محمد مویدی از طلاب شیرازی نیز عصر سه شنبه گذشته بر اثر سوختگی ناشی از پرتاب کوکتل مولوتف توسط اغتشاشگران به شهادت رسید.

سرهنگ پاسدار رضا الماسی دومین شهید پاسدار امنیت شهرستان بوکان بود که در اغتشاشات سه شنبه شب به شهادت رسید و دیروز در زادگاهش در شاهیندژ تشییع شد.

رضا آذربارنیز شهید مدافع امنیت کامیاران است که روز گذشته پیکرش در زادگاهش تشییع شد. این در حالی است که پیکر شهید حسن براتی که 31 مهرماه در مشهد مورد اصابت گلوله سرنشینان خودرو قرار گرفت، روز گذشته تشییع شد. از این رو روز گذشته شهرهای مختلف کشور از جمله مشهد، بوکان و کامیاران شاهد تشییع پیکرهای پاک این شهدا بودند.

حجت الاسلام مویدی، جهادگر دانشجو

در میان شهدای امنیت، داستان و نحوه شهادت حجت الاسلام محمد مویدی آموزنده و تاثیرگذار است. این شهید سه شنبه گذشته در جریان اغتشاشات شیراز هدف گلوله مولوتف قرار گرفت و به شهادت رسید.

عبدالرحیم مؤیدی برادر شهید مؤیدی در گفت وگویی به بیان روایتی از زندگی این شهید در دهه شصت پرداخت. وی با بیان اینکه شهید مؤیدی در 21 فروردین 1364 در خانواده ای متدین در منطقه بیضاء استان فارس به دنیا آمد و پس از پایان تحصیل وارد حوزه علمیه شد، افزود: برادرم بیش از 15 سال از عمر خود را در جهاد و امور عمومی گذراند. او همیشه به عنوان خود جاش در موکب های اربعین ظاهر می شد و خادم اربعین و عاشقان اهل بیت طهارت و پاکی و عاشقان اهل بیت بود. وی از حضور این شهید حافظ امنیت در جریان سیل خوزستان، زلزله بم و سرپل ذهاب و وقوع سیل و حوادث در استان فارس خبر داد و گفت: دو فرزند پسر 9 و 12 ساله نیز از این شهید بزرگوار به جا مانده اند. از همسر محترم این شهید معروف است که شهید مؤیدی با علم شهادت و ایثار وارد این عرصه شد و زندگی و مرگش مصداق آیه شریفه «وَ الَّذِینَ قَتِلُونَ فِی اللَّهُ مُوْتَهُمْ بِرَبِّهِمْ رَعِیمُونَ».

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

تشییع پیکر شهید امنیت «حسن براتی» در مشهد

شهید حسن براتی اهل کاشمر و متولد 1367 بود که یکم مهرماه امسال در پی مشکوک شدن به یک دستگاه خودروی سواری پراید با پلاک غیر بومی، این شهید بسیجی قصد بررسی آن را داشت که یکی از سرنشینان خودرو مورد اصابت گلوله قرار گرفت. مجروح. این شهید بسیجی که دارای یک فرزند دختر بود دوشنبه گذشته بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان قائم مشهد به شهادت رسید. پیکر شهید براتی روز گذشته در حرم امام رضا (ع) تشییع و امروز (پنجشنبه) از روستای فدافان شهرستان کاشمر تشییع می شود.

سردار الماسی دومین شهید مدافع امنیت بوکان

در اغتشاشات اخیر در استان آذربایجان غربی دو شهید در راه دفاع از امنیت تقدیم کردند. پاسدار رضا الماسی دومین پاسدار شهید است که در اغتشاشات شامگاه سه شنبه در شهر بوکان توسط ماموران ضد انقلاب به شهادت رسید. پیکر پاک این شهید روز گذشته با حضور گسترده مردم در بوکان تشییع و برای خاکسپاری به شهرستان زادگاهش شاهیندی فرستاده شد.

تدفین شهید آذربر در کامیاران

شهرستان کامیاران دارای سه شهید امنیتی بود که اکثر آنها با روش های کشتار ضدانقلاب به شهادت رسیدند. شهید آذربر سومین شهید حافظ امنیت این شهرستان است که سه شنبه گذشته در کامیاران به ضرب گلوله افراد ناشناس به شهادت رسید. پیکر پاک این پاسدار شهید دیروز با استقبال باشکوه از میدان امام خمینی(ره) به سمت مزار شهدا واقع در مزارستان در شهرستان کامیاران تشییع و سپس به خاک سپرده شد.

سه شورشی به اعدام محکوم شدند

از سوی دیگر، برخورد قانونی با شورشیان و محاکمه متهمان اغتشاشات اخیر به عنوان راه دیگری برای مقابله با بی ثباتی کشور از سوی دستگاه قضایی پیگیری می شود. در همین راستا قوه قضائیه حکم اعدام سه تن از متخلفین امنیتی را اعلام کرد که البته اعلام کرد این حکم قابل تجدیدنظر است.

  فروش اموال مازاد دولت، راهکار ارزان‌تر برای جبران عدم تعادل بودجه / 62 درصد از درآمدهای مالیاتی امسال محقق شد

به گزارش میزان، در یکی از احکام صادره از سوی دادگاه انقلاب تهران، فردی که در اقدامی تروریستی، عمدا و به قصد کشتن ماموران نیروی انتظامی با خودروی خود به پلیس حمله کرد، یک پلیس و تعدادی از نیروهای انتظامی را به شهادت رساند. افسران کشته شدند، او به فساد متهم و به اعدام محکوم شد.

براساس سند دیگری از دادگاه انقلاب تهران، متهم که با استفاده از سلاح سرد و حمله مسلحانه با ضربات چاقو به یکی از ماموران امنیتی به قصد کشتن وی، رعب و وحشت و بلاتکلیفی شهروندان را به وجود آورده و ناامنی کرده است. در محیط زیست و به اتهام آتش زدن فرمانداری شهرستان پاکدشت و تخریب اموال آن محاکمه و با حکم قضایی به اعدام محکوم شد. در حکم دیگری که صادر شد، مردی که سعی در بستن خیابان، ممانعت از تردد خودروها و ایجاد رعب و وحشت و آسیب به اموال عمومی داشت و در هرج و مرج نقش آفرینی می کرد، به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد.

اعتصاب اجباری با تهدید آشوبگران

پس از ناکامی های گسترده شورشیان و برنامه ریزان داخلی و خارجی آنها در ایجاد ناامنی در کشور و نیز راه اندازی اعتصابات بازار در ایران، شورشیان برای بستن مغازه های خود به تهدید و ارعاب برخی از کسبه متوسل شدند. نمونه بارز این روند روز گذشته در بازار آهن تهران رخ داد. حمیدرضا روستاگر رئیس اتحادیه آهن فروشان از ورود برخی افراد به بازار آهن و تهدید کسبه به بستن مغازه ها خبر داد. وی افزود: با مقاومت کصبه ها، برخی اغتشاشگران با آتش زدن لاستیک، بازار را ناامن کردند به طوری که برخی از کصبه ها مجبور به تعطیلی مغازه های خود شدند. همراه با اظهارات روزگار، گزارش ها حاکی از آن است که پس از خودداری مغازه ها و ساکنان بازار آهن از پیوستن به اعتصاب ادعایی، آشوبگران به خودروهای پارک شده در منطقه حمله کرده و شیشه های آنها را شکستند.

  ضربه جدید وزارت صنعت به بازار خودرو، قیمت خودرو رو به رشد است

دستگیری عوامل حمله به بازار آهن

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ شامگاه چهارشنبه اعلام کرد: ساعت 13 روز چهارشنبه تعدادی از اغتشاش گران به تحریک معدنین با حضور در بازار آهن تهران شاد آباد، کسبه و کسبه را تهدید و تحریک به تعطیلی تجارت کردند. اتحادیه ها با تخطی از هنجارها، بازرگانان و مسئولان صنفی آنها به هیچ وجه از همراهی با آنها خودداری کردند.

پس از همکاری نکردن سوداگران این افراد، تعدادی از آنان با شلیک گلوله به پنج شهروند مجروح و بلافاصله اقدام به فرار از محل جنایت کردند که با این اقدام مجرمانه کشف و دستگیر شدند. همچنین اقدامات پلیسی برای شناسایی و دستگیری سایر افراد احتمالی مرتبط ادامه دارد و در دستور کار پلیس قرار دارد.

دستگیری و اعترافات ۱۱ نفری که بازار بازار تهران را تهدید کردند

همچنین سردار مهدی حاجیان، سخنگوی فرج اعلام کرد: 11 نفر از افراد تهدید کننده کصبه تهران روز سه شنبه دستگیر و در اعترافات اولیه خود به اخذ پول از سرویس های خارجی برای ایجاد آشوب در بازار اعتراف کردند.

بازار تهران باز است

شواهد نشان می دهد که حتی تهدید و ارعاب معترضان نیز نتوانسته مانع تعطیلی مغازه ها یا پیوستن به تظاهرات شود. به گزارش ایسنا، روز گذشته اکثر مشاغل مرکز شهر تهران از جمله خیابان های جمهوری، بهارستان و فردوسی طبق روال گذشته مغازه های خود را باز کردند و به فعالیت های روزانه خود ادامه دادند. حضور نیروهای امنیتی در خیابان ها و مراکز خرید در مرکز شهر افزایش یافت و عملاً از ایجاد هرگونه تحرکی برای ارعاب کسبه هایی که مغازه های خود را باز کرده بودند، جلوگیری کرد. البته برخی از مغازه ها در محدوده میدان انقلاب به دلیل نگرانی از عواقب ناآرامی ها تعطیل شدند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید