مشکلات شدید زمستانی و گرمایشی برای یک چهارم اروپایی ها

به گزارش سرمقاله، در حالی که برخی رسانه ها ادعا می کنند قیمت انرژی در اروپا کاهش یافته است، اما بررسی اندیشکده Szazadveg نشان می دهد که بیش از یک چهارم اروپایی ها خانه های خود را گرم می کنند و بدهی های وام مسکن و خدمات آب و برق را با این روش پرداخت می کنند. با مشکلاتی روبرو هستند.

بر اساس مطالعه ای به نام پروژه اروپا، 26 درصد از ساکنان اتحادیه اروپا، که معادل حدود 100 میلیون نفر است، قادر به تامین گرمایش مناسب برای خانه های خود نیستند.

بر اساس این مطالعه، به نظر می رسد یونانی ها بیشترین آسیب را از این شرایط دیده اند، به طوری که 56 درصد از جمعیت با مشکلات گرمایشی مواجه هستند. در پرتغال و فرانسه، 34 درصد از ساکنان مشکلات مشابهی را توصیف می کنند. در فنلاند، مجارستان، اتریش و دانمارک، کمتر از 15 درصد از پاسخ دهندگان مشکلات مربوط به گرمایش خانه های خود را گزارش کرده اند که این کشورها کمترین آسیب را دیده اند.

در مجموع یک چهارم پاسخ دهندگان در این نظرسنجی گفته اند که در سال گذشته حداقل یک بار نتوانسته اند قبض گرمایش خود را پرداخت کنند. این رقم در یونان برای 51 درصد از جمعیت و پس از آن قبرس با 37 درصد رخ داده است. در این شاخص ایرلند و بلغارستان هر کدام با 35 درصد هستند.

مشکلات شدید زمستانی و گرمایشی برای یک چهارم اروپایی ها

پاسخ دهندگان تورم را عامل مشکلات خود می دانند، زیرا افزایش قیمت ها برای همه چیز از انرژی گرفته تا مواد غذایی بر توانایی آنها برای پرداخت قبوض تأثیر می گذارد.

  مشکلات با همت جوانان و در داخل کشور حل می شود/ فساد و پارتی بازی در این دولت جایز نیست/ مشکل لاینحلی در کشور وجود ندارد.

بر اساس این مطالعه، وضعیت نشان می دهد که وضعیت قبوض گرمایشی از سال 2021 بسیار بدتر شده است. محققان خاطرنشان می کنند که در سال 2021 تنها 6.9 درصد از خانوارهای اروپایی (حدود 29.9 میلیون نفر) قادر به گرم کردن کافی نبودند. از آژانس آمار رسمی اروپا یورواستات. خانه هایشان و 6.4 درصد در پرداخت قبوض مشکل داشتند.

این نظرسنجی بین 38000 بزرگسال اروپایی که به طور تصادفی انتخاب شده بودند بین 13 اکتبر تا 7 دسامبر 2022 انجام شد. این نظرسنجی شهروندان کشورهای مختلف اتحادیه اروپا، بریتانیا، نروژ، سوئیس، مولداوی، آلبانی، کوزوو، مقدونیه شمالی، مونته نگرو، صربستان، بلغارستان، بوسنی و هرزگوین.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید