مشکل امنیتی جدید برای گوشی های لوکس

طبق این سرمقاله، اپل حفره‌های امنیتی بزرگی را در برخی از محصولات تلفن همراه آیفون، آی‌پد و مک‌بوک گزارش کرده است که می‌تواند به عوامل مخرب اجازه دهد اطلاعات دستگاه‌های کاربران را به سرقت ببرند.

این شرکت چند روز پیش دو گزارش امنیتی منتشر کرد که جزئیات آسیب‌پذیری‌های رفع شده توسط به‌روزرسانی‌های اخیر نرم‌افزار را نشان می‌داد و اذعان داشت که افراد ممکن است آگاهانه و فعال از این مشکل سوء استفاده کرده باشند.

البته این غول فناوری جزئیات کمی در مورد آسیب پذیری های محصولات خود به اشتراک گذاشت و تنها گفت که به دلیل مشکل نوشتن خارج از محدوده در iOS و MacOS، یک برنامه مخرب می تواند کد دلخواه را در مراحل نهایی اجرا کند.

اپل اعلام نکرد که چه تعداد از مشتریان ممکن است تحت تأثیر این سوء استفاده قرار گرفته باشند، اما گفت که اطلاعات را محرمانه نگه می دارد و هیچ گونه مشکل امنیتی آینده را در انتظار تحقیقات فاش نمی کند، بحث نمی کند یا تأیید نمی کند.

این آسیب‌پذیری چندین مدل آی‌پد را تحت تأثیر قرار می‌دهد – از جمله تمام دستگاه‌های آی‌پد پرو – آیفون 6 اس و جدیدتر، و رایانه‌های مکی که سیستم‌عامل MacOS Monterey را که سال گذشته منتشر شد، اجرا می‌کنند.

    مشکل امنیتی جدید برای گوشی های لوکس

راشل توبک، کارشناس امنیت سایبری، درباره اسناد فنی اپل به آسوشیتدپرس گفت: این باگ می‌تواند به هکرها دسترسی کامل به دستگاه‌ها را بدهد و به آن‌ها اجازه دهد هر کدی را طوری اجرا کنند که گویی کاربران واقعی هستند.

لازم به ذکر است که گوشی های اپل توسط سازمان های امنیتی و شرکت اطلاعاتی خصوصی اسرائیل NSO Group هک شده است. این موسسات دستگاه های ده ها مقام، روزنامه نگار، وکلا و فعال در سراسر جهان را هک کرده و از اطلاعات آنها استفاده کرده اند.

  بدهکاران اصلی بانکی معرفی / تکرار یا ...

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید