مصرف آب کمتر در تولید هندوانه نسبت به سایر محصولات کشاورزی

13048 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله حسین عسگر در پاسخ به این سوال که سالانه چند هندوانه در کشور تولید می شود و کدام استان ها بیشترین تولید هندوانه را دارند؟ وی گفت: در برداشت سال 1393-1391 سطح زیر آبیاری هندوانه در کشور بیش از 131 هزار هکتار و تولید 3.6 میلیون تن بوده که در سال 1400 تا 1399 به حدود 81 هزار هکتار با تولید حدود 3.2 میلیون تن رسیده است. تن

وی ادامه داد: متوسط ​​عملکرد از حدود 27.5 تن در سال 1391 به حدود 39.5 تن در سال 1400 افزایش یافت. در همین دوره 10 ساله که میانگین عملکرد 43 درصد افزایش یافت، اراضی زراعی نیز حدود 50 هزار هکتار کاهش یافت (کاهش نزدیک به 40 درصد با این کاهش سطح، با استفاده از روش ها و تکنیک های جدید، علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، نیازهای داخلی و بازارهای صادراتی نیز تامین می شود.

مدیرکل خوراک و بافندگی وزارت جهادکشاورزی افزود: مهمترین استان های هندوانه خیز سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، فارس، هرمزگان، خوزستان و خراسان رضوی هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تولید هندوانه با توجه به تنش آبی در کشور صرفه اقتصادی دارد یا خیر؟ وی بیان کرد: هندوانه دارای سیستم ریشه ای قوی و کامل است و با داشتن ریشه های عمیق، مقاوم به خشکی است و راندمان مصرف آب را در کشت آن افزایش می دهد و به همین دلیل امکان رشد در فصل دیم نیز وجود دارد.

عسگری بیان کرد: هندوانه به دلیل کوتاه بودن دوره رشد، مدت کوتاهی زمین را اشغال می کند و در نتیجه از تعداد دوره های آبیاری و میزان کل آب مصرفی کاسته می شود.

  به برد موشک های سپاه اعتقاد دارید یا آشفتگی بازار مرغ؟

هندوانه نسبت به سایر محصولات کشاورزی آب کمتری مصرف می کند

وی با بیان اینکه کیفیت آب مصرفی برای تولید هندوانه در آب کشاورزی در بسیاری از موارد شور و شور است که نمی توان از آن برای شرب و حتی در صنعت بدون تصفیه استفاده کرد، گفت: بنابراین آب هندوانه از سایر محصولات کشاورزی بسیار کمتر است. میوه ها او انجام می دهد.

یک کیلوگرم هندوانه 200 لیتر آب مصرف می کند

یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی ادامه داد: طی تحقیقات انجام شده میزان آب مصرفی مورد انتظار برای هر کیلوگرم هندوانه تولیدی حدود 200 لیتر است. یعنی در هر مترمکعب آب حدود پنج کیلوگرم محصول تولید می شود، اما تلاش برای ارتقای بهره وری آب با افزایش تولید در واحد سطح و کاهش تقاضای آب با مصرف بهینه و مدیریت منابع آب از جمله توسعه پیوند و استفاده از آب. سیستم آبیاری موضعی، استفاده از مالچ، استفاده از بذر اصلاح شده، تغییر زمان کاشت هندوانه به روزهای خنک و بارانی سال به طور مستمر انجام می شود.

هندوانه فقط یک محصول تابستانی نیست

عسگری با اشاره به اینکه هندوانه صیفی جات نیست، بلکه در تمام فصول سال تولید می شود، افزود: اتفاقاً این نقطه قوت کشور ماست که با توجه به تجربه و دانش فنی کشاورزان و مزیت های اقلیمی موجود حدود 53 درصد هندوانه در پاییز در زمستان و بهار که هوا خنک و بارندگی مناسب است تولید می شود و 47 درصد هندوانه در تابستان در کشور تولید و عرضه می شود.

پیش بینی تولید 3.2 میلیون تن هندوانه در سال برداشت

  4 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری کرد

به گفته وی، با توجه به ادامه خشکسالی ها، در سال 1401-1400 در 77 هزار هکتار با تولید 3 میلیون و 200 هزار تن هندوانه در نظر گرفته شده است. البته فروش صیفی جات (کشت بهاره) منوط به تامین منابع آبی وزارت نیرو در زمین های زراعی است.

وی همچنین به میزان صادرات هندوانه اشاره کرد و گفت: میانگین صادرات هندوانه در سال های اخیر (1399-1398) 730 هزار تن با ارزش صادراتی 168 میلیون دلار و در سال 1400 به میزان 902 هزار تن (با احتساب خربزه) بوده است. با ارزش صادرات 208 میلیون دلار بود که ارز قابل توجهی برای کشور بود.

ظرفیت صادرات هندوانه به ترکیه حدود 100 کامیون در روز است

مدیرکل خوراک و بافندگی وزارت جهادکشاورزی در پاسخ به اینکه گفته می شود روزانه بیش از 700 کانتینر هندوانه به ترکیه صادر می شود و این خبر چقدر صحت دارد؟ وی گفت: اظهار نظر در خصوص صادرات بر عهده گمرک است و بدیهی است هرگونه استعلام از این ارگان باید دریافت شود. بر اساس اعلام اداره سبزی و تره بار، میانگین کل صادرات 1400 عدد 208 میلیون دلار و ظرفیت صادرات هندوانه به ترکیه حدود 100 کامیون در روز است و صادرات 700 کانتینر غیرواقعی به نظر می رسد.

منبع: ایسنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید