مظلومیت شهید ایرلو را فراموش نمی کنیم

وی خاطرنشان کرد: کشورهایی که 6 سال است یمن را بمباران می کنند، برای بازگرداندن به موقع سفیر ایران به یمن همکاری نکرده اند و ما ظلم های انجام شده در حق این شهید را فراموش نخواهیم کرد.

به گزارش رجانیوس، حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (سه شنبه) در مراسم تشییع حسن ایرلو سفیر کشورمان در یمن از مقابل ساختمان وزارت امور خارجه گفت: امروز همه ایرانیان، همکاران ما در وزارت امور خارجه، جمهوری اسلامی ایران و خانواده معظم این شهید فرزندی غیور، بی ادعا، پرتلاش و مجاهد به ملت داده است.

امیر عبداللهیان ادامه داد: قصد سخنرانی ندارم. با تشکر از همه بزرگوارانی که زحمت کشیدند و هر چه زودتر برای تکریم و ادای احترام به این شهید عزیز و بزرگوار به اینجا آمدند.

وی گفت: این ضایعه را به مقام معظم رهبری، ملت عزیز ایران و همه مردم بزرگ یمن تسلیت عرض می کنم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: شهید ایرلو در سال های اخیر حتی یک روز مرخصی نگرفته و برای رساندن پیام مظلومیت به مردم یمن از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

امیر عبداللهیان ادامه داد: آنچه در مورد این شهید عزیز می توانم بگویم این است که در مجموعه وزارت امور خارجه، همکاران ایشان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا و تمامی بستگانی که با شهید در ارتباط بوده اند، ویژگی های منحصر به فرد شهید ایرلو را به خوبی به خاطر بسپار.»

گفت: شهید ایرلو عاشق خدمت بود. سه شب پیش دخترش با من تماس گرفت و گفت در شرایط بسیار سختی قرار داریم و فیلم و عکسی از پدرش نداریم.

  سیگنال قدرتمندی برای بازار دلار

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: این در شرایطی بود که همه ما و همکارانمان در صدد گرفتن مجوز برای انتقال سفیر شریف و پرتلاش کشورمان از کشوری بود که مردم مظلوم را بمباران می کند. به مدت 6 سال به یمن تا به موقع آنها را به تهران منتقل کنیم.» و درمان آنها به پایان می رسد، اما شکست خورده اند و ظلمی که به این شهید بزرگوار شده را فراموش نمی کنیم.

امیر عبداللهیان افزود: وی از حامیان جدی راه حل سیاسی در یمن بود. در تمام مصاحبه ها و جلساتی که ایشان حضور داشتند، همواره از راه حل سیاسی در یمن صحبت می کردند و در جایگاه آبرومندانه یک دیپلمات، واقعیت های صحنه یمن و نقشی که یمن می تواند در امنیت منطقه ما ایفا کند را یادآوری می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید