معادلات زمان سید حسن نصرالله و دو احتمال بد و بدتر برای اسرائیل / چرا صهیونیست ها از جنگ فرار می کنند؟

گروه بین الملل رجانیوز: پس از معادلاتی که سید «حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان در مورد تعیین مرزهای دریایی لبنان و فلسطین اشغالی در هفته های اخیر ترسیم کرد، این پرسش مطرح می شود که آیا این پرونده در نهایت به جنگی دیگر بین دو کشور منجر خواهد شد. حزب الله و ارتش رژیم صهیونیستی می شود یا لبنانی ها می توانند از راه مسالمت آمیز حقوق خود را به دست آورند.

مطالعه دقیق تمامی تهدیدات دبیرکل حزب الله لبنان در دوره گذشته نشان می دهد که وی در واقع معادله زمانی دقیقی را برای پاسخگویی به تجاوزات رژیم صهیونیستی در مرزهای دریایی لبنان که مربوط به ماه می باشد تعریف کرده است. شهریور ماه؛ این زمانی بود که اسرائیل اعلام کرد که قصد دارد از میدان گازی کاریش خود در منطقه مورد مناقشه با لبنان و همزمان با ریاست جمهوری میشل عون رئیس جمهور لبنان که از متحدان حزب الله است و از حقوق کامل لبنان بهره برداری کند. پرونده مناقشه مرزی با رژیم صهیونیستی اصرار دارد که پایان یابد و پس از آن در صورت عدم انتخاب رئیس جمهور جدید، اختیارات پرونده مذاکرات غیرمستقیم با اسرائیل به نخست وزیر دولت موقت لبنان داده می شود. نجیب میقاتی که نشان داد مواضع او در مورد تعیین مرزها تابع سیاست آمریکاست.

جدول زمانی سید حسن نصرالله برای احیای حقوق لبنان

بر این اساس معادله ترسیم شده توسط سید حسن نصرالله در چارچوب احیای حقوق لبنانی ها و پایان دادن به محاصره آمریکا علیه لبنانی ها قبل از موعد مقرر است. واضح است که همه چیز در جهان توسط زمان اداره می شود و معادلات قدرت و نابودی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در حال حاضر می توان گفت در معادلات جدید دبیرکل حزب الله 4 اصطلاح وجود دارد که می تواند مرحله آینده پرونده اختلاف مرزی با دشمن صهیونیستی را مشخص کند که عبارتند از: مکان و زمان و میزان بازدارندگی و انرژی.

در این زمینه جایگاه در معادله سید حسن نصرالله کاملاً مشخص است و مربوط به مناطق خارج از حوزه عملیاتی وی و کل فلسطین اشغالی است که بازدارندگی بین آنها مربوط به صدها هزار موشک قابل هدایت است. در عمق جبهه دشمن، انرژی موجود در این معادله مربوط به قدرت و روحیه رزمی رزمندگان مقاومت است، اما زمان عنصری اساسی تلقی می شود که از همه عناصر قبلی مهمتر است.

  آیا افزایش حقوق معلمان منطقی است؟

دبیرکل حزب‌الله به خوبی می‌داند که مقاومت اکنون کارت‌های قدرت زیادی در دست دارد، اما اگر از این کارت‌ها در زمان مناسب استفاده نشود، می‌سوزند و از بین می‌روند و در صورت استفاده به موقع، می‌توانند به طور کامل صفحه به نفع مقاومت و مردم لبنان همچنین استفاده از این کارت ها فقط یک بار امکان پذیر است و تا فرصت بعدی زمان زیادی باقی است. بنابراین اهمیت فرصت طلایی که سید حسن نصرالله ذکر کرده است به خوبی درک می شود.

برای درک بهتر این موضوع ابتدا باید رفتار رژیم صهیونیستی در منطقه در چند ماه اخیر را با رفتار این رژیم پس از تهدیدات سید حسن نصرالله مقایسه کرد.بیایید فلسطینی ها در اردیبهشت ماه یا تجاوزات وقیحانه انجام شده را به یاد بیاوریم. توسط جنگنده های صهیونیستی علیه مناطق مختلف سوریه؛ اما حالا بعد از گفتن نصرالله می بینیم که «به آخر خط رسیدیم». و علناً اشغالگران را به جنگ تهدید کرد، اسرائیل سعی کرد عقب نشینی کند و حتی نتوانست پاسخ کوچکی به عملیات پهپادی حزب الله در منطقه خود بدهد.

ضمن اینکه بازگشت به دو سال قبل و در نظر گرفتن معادلات درگیری مقاومت و اشغالگران بی فایده نیست. در ژوئن 2020، رسانه‌های نظامی مقاومت در لبنان ویدئویی با عنوان «کار انجام شد» منتشر کردند. این ویدئو شامل صحنه هایی با مختصات مواضع مهم اسرائیل در عمق اراضی اشغالی فلسطین بود. خبر این نفوذ مقاومت به مواضع اسرائیل به گوش تمامی صهیونیست ها رسید و رسانه های عبری با ترجمه آن به این نتیجه رسیدند که پروژه موشکی دقیق حزب الله تکمیل شده است. آنچه اهمیت این ویدئو را بیشتر کرد، سخنرانی آتشین سید حسن نصرالله چند روز قبل از انتشار کلیپ مذکور بود. آنجا که اعلام کرد: اگر آمریکایی ها به تلاش خود برای گرسنگی دادن لبنانی ها ادامه دهند، مقاومت «معادله مهم و خطرناکی» دارد. به کسانی که ما را بین انتخاب تسلیم بازوها و مردن از گرسنگی قرار می‌دهند، می‌گوییم که آغوش ما در دستان ما می‌ماند، ما از گرسنگی نمی‌میریم و شما را نمی‌کشیم.

  «حساب تحویل کالا» ربطی به حذف ارز 4200 ندارد

اکنون پس از گذشت دو سال از آن سخنرانی، دبیرکل حزب الله از رسیدن به پایان خط صحبت کرد و از لبنانی ها خواست ناامید نشوند و بدانند که مقاومت گزینه های زیادی برای برون رفت از بحران اقتصادی دارد.

علاوه بر این شاهدیم که در دو سال گذشته هیچ یک از نقشه های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه حزب الله عملی نشد و باز هم در جریان انتخابات مجلس، مقاومت و همپیمانانش توانستند اعتماد بخش بزرگی از مردم را جلب کنند. جامعه لبنان و مردمی ترین حمایت را دارند، از آن زمان توطئه خلع سلاح مقاومت نیز شکست خورد و سید حسن نصرالله در معادله خود تاکید کرد که سلاح حزب الله نه تنها ضامن امنیت لبنان است، بلکه ضامن حفاظت از دریای این کشور است. حقوق و دریچه خروج از بحران اقتصادی.

معادلات دبیرکل حزب الله مملو از نشانه هایی است که تاثیرات او روز به روز بیشتر می شود و به وضوح در زندگی مردم لبنان و معادلات درگیری با دشمن، از جمله معادله «خارج از کار او» منعکس می شود. یعنی سید نصرالله همه گام ها و حرکات خود را محاسبه کرده و برای آنها آماده شده است. اهمیت معادله نصرالله به این دلیل است که وی تاکید کرد اسرائیل یا در آغاز، در میانه و یا در پایان جنگ جدید با حزب الله تسلیم خواهد شد و عقب نشینی و شکست این رژیم قطعی است. سید نصرالله همچنین در گفت‌وگوی جدید خود با شبکه المیادین به همه لبنانی‌ها اطمینان داد که مقاومت به اندازه کافی توانایی‌های انسانی، نظامی و مادی دارد تا اسرائیل را به خواست لبنان خم کند.

شاید به نظر برسد که شاخص ها به گونه ای است که برخی می گویند جنگ سوم مقاومت لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی در این مرحله قطعی است، اما با توجه به شرایط منطقه ای و بین المللی و با توجه به موازنه قوا، این احتمال بسیار بعید به نظر می رسد. از سخنان اخیر دبیرکل حزب الله دریافته است که وی حکایت از اهداف سفر منطقه ای جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و شکست وی در این سفر دارد.

  پیشنهادات جالب کشورهای منطقه پس از توافق تبادل گاز با ترکمنستان/ روابط دوجانبه با عشق آباد باز شد

اروپا پس از آن درگیر بحران انرژی و تلاش برای دریافت گاز از کشورهای منطقه و همچنین خیره شدن به منابع گاز مدفون در دریای مدیترانه و همچنین وضعیتی است که محافل سیاسی و امنیتی صهیونیستی سیدحسن شیت را تهدید می کنند. به گزینه نظامی و شروع کار. آنها جنگ را که پایان آن نابودی اسرائیل است بسیار جدی گرفتند، یایر لاپید، نخست وزیر کنونی کابینه انتقالی رژیم صهیونیستی که می خواهد پس از انتخابات کنست در همان سمت باقی بماند، نگران سرنوشت است. نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در صورت جنگ با حزب الله رژیم سابق صهیونیستی در ماه می گذشته در جریان جنگ 12 روزه با غزه متحمل آسیب شد.

به همین دلیل است که آمریکا و اسرائیل در مناقشه مرزی با لبنان تلاش می کنند مانور دهند و تمام تلاش خود را برای حل این پرونده از طریق مذاکره انجام می دهند، اما نقطه عطف همه اتفاقات اخیر اعلام آمادگی کامل مقاومت برای ورود به جنگ است.

پس از سال 2006، قدرت مقاومت در لبنان و پیشرفت پروژه موشکی دقیق آن، طرف اسرائیلی و آمریکایی را به مبارزه برای یافتن راه حلی برای مقابله با تهدیدات مقاومت، آغاز یک بحران ویرانگر در سوریه و یک بحران اقتصادی ادامه داد. جنگ علیه کشورهای عضو محور مقاومت و توطئه روح ساختار سیاسی لبنان و … در چارچوب همین تلاش‌های محور آمریکا بود که با موفقیت همراه نبود.

اکنون معادله زمان دبیرکل حزب الله، آمریکایی ها و متحدانشان را در مقابل سناریوهای نامعلومی قرار داده است. بنابراین، یا اسرائیل شروع به عقب نشینی از منطقه مورد مناقشه و بازگرداندن حقوق دریایی به لبنان در ضرب الاجل ماه سپتامبر خواهد کرد، یا صهیونیست ها با یک گزینه نظامی مواجه خواهند شد که بعید به نظر می رسد پایان موجودیت آنها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید