معاون رئیس جمهور: برای حمایت از زنان سرپرست خانوار برنامه داریم

به گزارش رجانیوز، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: برای حمایت از زنان سرپرست خانوار برنامه داریم و اعتبار ویژه ای برای آنها در نظر گرفته شده است.

انسیه خزعلی روز یکشنبه در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه «ایده، هانه و فن بازار» در بیرجند در جمع خبرنگاران افزود: برنامه اعتباری اشتغالزایی و توانمندسازی زنان به ویژه در دستور کار قرار دارد.

وی از تامین اعتبار برای اشتغال زنان در بخش کشاورزی خبر داد و گفت: اگر پروژه هایی در حوزه کشاورزی و صنایع مناسب برای تبدیل در روستاها داشته باشیم بدون سقف از آنها حمایت خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: در این نمایشگاه توانمندی های خوبی از بانوان استان خراسان جنوبی دیدم و با اینکه دیر رسیدیم و هماهنگی ها دیر انجام شد اما همه بانوان با اشتیاق در این نمایشگاه شرکت کردند. و با انگیزه بالا روستاهای مختلف شرکت کردند.

وی بیان کرد: امیدواریم دولت قدردان این اعتبارات باشد و برنامه ریزی و حمایت خوبی برای حمایت از زنان داشته باشد.

هزالی ادامه داد: بازارچه های فصلی می توانند به فروش محصولات بانوان کمک کنند اما در نظر داریم با تامین اعتبار حداقل یک بازارچه دائمی بانوان در هر استان داشته باشیم.

وی مشکل بازاریابی و عرضه محصولات در بازار و همچنین حمل و نقل را یکی از مشکلات جدی فراروی بانوان کشور عنوان کرد و گفت: از استانداری و شهرداری ها انتظار می رود زمین مناسب برای ایجاد بازارچه دائمی برای بانوان فراهم کنند.

  نسخه های کاغذی امروز را در سراسر کشور حذف کنید

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در نخستین روز سفر به خراسان جنوبی همزمان با قربان بایرام با جانبازان 70 درصد و استاندار خراسان جنوبی در بیرجند دیدار کرد.

نمایشگاه ایده، خانه و بازار هواداران نیز با حضور معاون رئیس جمهور، استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان در بیرجند افتتاح شد و با 200 غرفه تا 3 تیرماه از ساعت 17 عصر پذیرای علاقه مندان است. : الی 22:00

دیدار با بانوان نخبه و کارآفرین و دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از دیگر برنامه های امروز هزالی در مرکز استان است.

دیدگاهتان را بنویسید