معرفی بیش از هشت میلیون و 300 هزار حساب بازرگانی در سازمان امور مالیاتی

15275 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، محمد برزگری رئیس مرکز تنظیم پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیل مالیاتی ایران (اینتا) با بیان اینکه با اجرایی شدن از قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی، از نظام مالیاتی استان به سمت سامانه هوشمند مالیاتی رفته ایم، سانتی گفت: با اجرای این قانون و هوشمند شدن نظام مالیاتی جلوی فرار مالیاتی گرفته می شود.

برزگری افزود: در نظام مالیاتی سنتی، حجم داده ها و اطلاعات انسان محور بود و اخذ مالیات بر اساس مذاکره بود، اما با اجرای قانون پایانه های درون فروشگاهی و نظام مالیاتی و نظام مالیاتی. با هوشمند شدن، اطلاعات به صورت دقیق در اختیار سیستم قرار می گیرد و مالیات می گیرد و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ساماندهی حساب های تجاری و غیرتجاری مبارزه با فرار مالیاتی و جلوگیری از پولشویی است، افزود: در همین راستا سازمان امور مالیاتی کشور در خرداد و تیرماه سال جاری اعلام کرد که مودیان حساب های تجاری مربوطه نسبت به اظهار نظر اقدام کنند. فعالیت های تجاری آنها به سازمان امور مالیاتی کشور که تاکنون بیش از هشت میلیون و 300 هزار حساب تجاری توسط مودیان به سازمان امور مالیاتی کشور وارد شده است.

برزگری با اشاره به اینکه در مرحله دوم کلیه حساب های مربوط به ابزارهای پرداخت و دستگاه های کارتخوان حساب تجاری محسوب می شود، اظهار داشت: علاوه بر اینکه تمامی حساب های اشخاص حقوقی جزء حساب های تجاری محسوب می شوند، سازمان امور مالیاتی کشور با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور و … هماهنگی بانک مرکزی بر تمامی حساب های غیرتجاری نظارت مستمر دارد.

  بیلبوردهای تبلیغاتی در پایگاه اطلاع رسانی مشهد رجا

رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان با بیان اینکه در آینده هیچ فعال اقتصادی بدون عضویت در سامانه مودیان و استفاده از پایانه فروشگاهی قادر به فعالیت نخواهد بود، گفت: بر اساس مصوبه مراجع ذیربط. ثبت نام مشمولان توسط سازمان امور مالیاتی کشور انجام می شود اما بارگذاری اطلاعات توسط خود مودیان انجام می شود.

لازم به ذکر است شرکت های پذیرفته شده در بورس و فرابورس به عنوان اولین گروه از افراد فراخوان مشمول اعمال قانون پایانه های مغازه ها و سامانه مودیان و صدور صورتحساب الکترونیکی از اول آبان ماه می باشند. 1401.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید