معرفی مانع واردات خودرو به زبان ساده

14530 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، تردید در منطق مدیریتی علی صالح آبادی که با تداوم افزایش شدید قیمت دلار منجر به حضور مجدد عبدالناصر همتی در عرصه سیاسی شد و به دولت حسن تنفس مصنوعی داد. روحانی هر روز در حال افزایش است و کارشناسانی که معتقدند با تداوم مدیریت وی می توان وضعیت بانکی کشور را سامان بخشید.

در آخرین مورد، بانک مرکزی که گفته می شود به دلیل بلاتکلیفی تامین ارز برای واردات به سدی برای ورود خودروها به کشور تبدیل شده است، از آزادسازی یک میلیارد دلار ارز خبر داد که تعجب کارشناسان را برانگیخت. بانک مرکزی نگران فشار واردات خودرو بر منابع ارزی (عبارت مزخرف) است اما یک میلیارد دلار برای واردات اختصاص می دهد.

در هیچ یک از سال‌هایی که واردات خودرو آزاد بود، دولت ارزی را برای واردات آزاد نکرد، هرچند در دوره بدون تحریم و درآمدهای نفتی بالا بود و واردات خودرو با ارز بخش خصوصی انجام می‌شد. بنابراین تا پایان سال 1391 که واردات خودرو برای همه مردم آزاد بود، بسیاری از افراد سعی کردند خودرو را برای مصارف شخصی وارد کنند و 10 تا 20 درصد صرفه جویی کنند که باعث شد خودرو به یک کالای مصرفی تبدیل شود و تعداد خانوارهای خودرو به 50 خانوار افزایش یابد. ٪ از مردم.

در مرحله فعلی با آزادسازی واردات خودرو، مردم می توانند در بازارهای بین المللی خودرو خریداری کرده و با ارزهایی که در سال های اخیر به خارج از کشور از طریق صادرات و… از طریق صادرات و… به خارج از کشور ارائه کرده اند ارسال کنند. مثبت شدن حساب سرمایه و افزایش بازدهی ارز در کشور. اصولا یکی از موانع اصلی بازگشت ارز به کشور وجود موانعی است که بانک مرکزی به نام جلوگیری از خروج ارز از کشور ایجاد کرده است! از زمان همت تحمیل شده و اجازه واردات را نمی دهد. قوانینی که در دولت سیزدهم مرحله به مرحله اجرا شد، به تداوم بحران اقتصادی منجر شد.

  کاهش شدید ذخایر ارزی هند

در دولت چه خبر است که در روز روشن درباره اجاره بها چنین تصمیماتی می گیرید و از اتهامات مردم نمی ترسید؟ ارز دریافتی از صادرات به دو صورت استرداد اسکناس به کشور و یا بازگرداندن واردات به کشور به حساب های دولتی و خصوصی خارج از کشور قابل واریز است. بازگشت از طریق واردات و انتقال اسکناس به دلیل قوانین بین المللی امکان پذیر نیست، به همین دلیل ایرانیانی که به این ارزها دسترسی دارند، ترجیح می دهند دارایی های خود را در کشورهای دیگر مانند خرید خانه در ترکیه خریداری کنند، زیرا راهی برای واردات ندارند و قوانین … خود ساخته اجازه واردات را نمی دهد.

در نتیجه خروج ارز از کشور به این معنی است که اسکناس از میدان سبز خارج شده و در کشورهای خارجی در حالی که خودرو وارد کشور می شود، روی زمین فرود می آید. آبادی و مدیران و تصمیم گیران بانک مرکزی از این تعداد بی اطلاع هستند. پس چرا به این بهانه و شگفت انگیزتر از آن، دو ماه واردات خودرو را متوقف کردند. چرا بانک مرکزی یک میلیارد دلار از اعتبارات دولتی را برای واردات خودرو اختصاص می دهد؟ آیا عده ای با ارزهای بانک مرکزی خودرو وارد می کنند و از آن بهره می برند؟ آیا دولت خودرو وارد می کند؟ اگر بانک مرکزی از مدیریت بازار خودرو و سایر بازارها دست بردارد، مردم با ارزهای موجود در خارج از کشور وارد می‌کنند و با افزایش عرضه، تورم را کنترل می‌کنند، اما ظاهراً برخی از مدیران دولت سیزدهم به ستاد انتخاباتی حسن روحانی گفتند!

  تمدید مهلت ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن

در دولت چه خبر است که در روز روشن درباره اجاره بها چنین تصمیماتی می گیرید و از اتهامات مردم نمی ترسید؟

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید