معرفی واکسن سوبرانا به چرخه واکسیناسیون نوجوانان

قائم مقام ستاد مبارزه با کرونا استان تهران با اعلام اینکه واکسن سوبرانا وارد چرخه واکسیناسیون شده است، اعلام کرد واکسن سوبرانا یک واکسن بی خطر است و به ویژه برای کودکان 12 تا 18 سال توصیه می شود.

به گزارش رجانیوس به نقل از راه دانا; نادر توکلی معاون ستاد مبارزه با کرونا در گفت و گو با برنامه سعادت آباد رادیو تهران درباره آخرین بیانیه سازمان اداری و کارگری کشور درباره محدودیت های مختلف برای افرادی که واکسینه نشده اند، گفت: طبق برنامه سایر کشورها برای قرنطینه هوشمند، واکسیناسیون کل جمعیت به 75 تا 80 درصد جمعیت می رسد تا بتوانیم فرآیندهای عمومی را به حالت عادی برگردانیم. در مورد قرنطینه هوشمند، فرد واکسینه شده باید بتواند از خدمات عمومی و شهروندی استفاده کند.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم بر اساس ضوابط ستاد ملی تاج و تخت، اصل قرنطینه هوشمند را اعمال کنیم، باید بخشنامه های ستاد کرونا به همه دستگاه ها ابلاغ شود. این فرآیند باید با برنامه ریزی دقیق و کمترین چالش و بیشترین بهره وری انجام شود. به عنوان مثال، مشاغل گروه 1 که ارتباط زیادی با مشتری دارند، باید از نظر اولویت و برنامه ریزی واکسینه شوند.

توکلی درباره افرادی که در یک سرویس کار کرده اند و واکسینه نشده اند، گفت: این یکی از چالش های نظارتی است. به طور معمول برخی از مشاغل خدماتی زیر نظر اتحادیه فعالیت می کنند و دارای مجوز و ثبت در سامانه و نظارت ناظران بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی می باشند. برخی از مشاغل مانند خرده فروشان و تجار تحت کنترل شهرداری هستند که باید با کارخانه تاج توافق شود. ستاد تاج و تخت چالش جدی این افراد است اما شهرداری تهران با تفاهم نامه ای که با ستاد تاج دارد این موضوع را دنبال خواهد کرد.

  مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی منصوب شد

وی در پاسخ به اینکه چرا با وجود اینکه تعداد شهرهای قرمز و نارنجی در حال افزایش است چرا بازگشایی می کنیم، چرا؟ وی گفت: دلیل این امر افزایش واکسیناسیون عمومی است. هدف از واکسیناسیون عفونت مجدد نیست، بلکه کاهش بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر است. علیرغم اینکه عفونت جدیدی داریم، اما آمارها حاکی از کاهش بستری شدن و مرگ و میر است، حتی زمانی که برخی فکر می کنند به ششمین اوج نزدیک می شویم. در این صورت ما نگران بیماری جدی نیستیم.

یکی دیگر از دلایل مهم بازگشایی مدارس، عدم آموزش صحیح دانش آموزان توسط توکلی در دو سال گذشته بود که گفت: مدارس برای دو سال متوالی تعطیل شده و آسیب زیادی به جامعه دانش آموزی وارد کرده است. آنها از مدرسه به خانه می آیند و به صورت مجازی درس می آموزند. این باعث انزوای دانش آموزان می شود. اولویت ما بازگشایی کسب و کار تحت نظارت است.

وی با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس هزینه بر است، گفت: واکسن سوبرانا وارد چرخه واکسیناسیون شده است. کودکان 12 تا 18 ساله را می توان با دو برند سینوفارم و سوبرانا واکسینه کرد. سوبرانا یک واکسن بی خطر است و به ویژه برای کودکان 12 تا 18 ساله توصیه می شود این به کاهش اضطراب کمک می کند. هیچ توصیه قوی برای بحث در مورد بازگشایی مدارس وجود ندارد. طبیعتا پانزدهم آبان زمانی است که نوبت دوم واکسن دانش آموزان تزریق می شود و مشکلی وجود ندارد. طبق برنامه در صورتی که دانش آموز واکسن خود را به موقع تزریق کند، نوبت دوم را در اواسط مهرماه دریافت خواهد کرد.

  کیشیدا رسما نخست وزیر ژاپن شد

دیدگاهتان را بنویسید