مغز کودک من؛ مهمترین سرمایه زندگی

بر اساس گزارش ها رجانیوز مغز گرانبهاترین هدیه الهی برای انسان است; به گونه ای که رشد و رشد کودک در طول زمان تا حد زیادی با رشد مغز او مرتبط است. نقش طلایی مادر و دیگران در دوران بارداری و سال اول پس از تولد در رشد مغز نوزاد انکارناپذیر است.

کتاب مغز کودک من; از بارداری تا یک سالگی “اولین جلد از مجموعه ای است که به رشد مغز کودک شما از تولد تا بزرگسالی می پردازد. این کتاب به رشد مغز نوزاد از دوران جنینی تا پایان 12 ماهگی اختصاص دارد. قسمت اول کتاب «مغز بچه من» سیر تکاملی مغز در دوران جنینی و وظایف مادر در این دوران را تشریح می کند. همچنین تأثیر عواملی مانند استرس مادر، رژیم غذایی او و سیگار کشیدن جنین مورد بررسی قرار خواهد گرفت. سپس در قسمت دوم به رشد مغز نوزاد و شکل گیری توانایی های او تا یک سالگی اشاره شده و همچنین پیشنهاداتی برای بهینه سازی رشد مغز نوزاد به والدین ارائه می شود. قسمت آخر این کتاب بیماری هایی را ارائه می کند که می توانند باعث رشد مغز کودک شوند.

کتاب مغز کودک من; از یک تا چهار سالگی جلد دوم این مجموعه است که سعی دارد به زبانی ساده والدین را با پیچیدگی ها و شگفتی های مغز کودک آشنا کند و راهکارهایی ارائه دهد تا والدین بتوانند رفتار خود را بر اساس آن اصلاح کنند. آگاهی از مغزهای شگفت انگیز و در حال رشد کودکان به ویژه برای کسانی که با آنها در ارتباط نزدیک هستند موضوع مهمی است و تلاش برای رسیدن به این آگاهی باعث می شود افراد با مشکلات مشکوک و چالش برانگیزی مواجه شوند. نویسندگان کتاب برای هموارتر کردن این زمان به زبانی ساده و صمیمی، مفاهیم پیچیده مغز و ویژگی های خاص مغز کودکان یک تا چهار ساله را بیان کرده و در مورد نحوه ارتباط با آنها مطابق با مطالب ارائه شده صحبت می کنند. مفاهیم . آنچه در این مقاله ارائه می شود زمینه رشد و آگاهی را فراهم می کند و در نتیجه منجر به شکل گیری روابط مناسب بین بزرگسالان و کودکان می شود. در نهایت این آگاهی منجر به تربیت صحیح و با کیفیت می شود.

  رفع نادرست بودن فیلتر تلگرام

به طور کلی مغز کودکان در سال اول زندگی بیشتر تحت تاثیر محیط قرار می گیرد. اما تنها سال اول زندگی کودک برای رشد مغز او مهم نیست. بلکه مغز او در سال های بعد به ویژه تا سن پنج سالگی به رشد و تکامل خود ادامه می دهد. اما نقش طلایی بارداری و سال اول پس از تولد در رشد مغز نوزاد غیر قابل انکار است. تعامل بین ژن های ارثی و تجربیات محیطی ساختار مغز را شکل می دهد.

یازدهمین دوره مسابقه کتابخوانی کتاب و زندگی با محوریت مجموعه کتاب های «مغز فرزندم» ویژه والدین از 15 آذرماه به همراه مرکز رسانه شیراز، شبکه پویا، شبکه نهال و انتشارات مهرسا آغاز به کار کرد. ، 1393. جوایز این دوره از پویش پویا 100 میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود که به قید قرعه به برندگان اهدا خواهد شد. علاقمندان به تهیه کتاب و سوالات مسابقه می توانند عدد 3 را به شماره 50005460 ارسال و یا با مراجعه به کتابفروشی های سراسر کشور اقدام به تهیه آن نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید