مقایسه تغییرات قیمت یراق آلات در دو ماهه اول 1400 و 1401

میلگرد تقویت کننده یکی از مهمترین محصولات فولادی مورد استفاده در مهندسی عمران و صنعت ساختمان می باشد. هر گونه نوسان در قیمت این محصول نیز می تواند بر قیمت تمام شده پروژه تاثیر بگذارد. بنابراین، فعالان بازار سخت افزار همیشه حضور دارند پایش و پیش بینی قیمت روز یراق آلات هستند. در ادامه با بررسی مهم ترین عوامل موثر بر قیمت انواع میلگردهای تقویت کننده، تغییرات آن را در دو ماهه اول سال 1400 و 1401 مقایسه می کنیم.

قیمت یراق آلات در 2 ماهه اول سال 1401 دارای نوسان بوده است.

چه عواملی بر نوسانات قیمت میلگردهای تقویت کننده تاثیر می گذارد؟

از جمله مهم ترین عواملی که در قیمت سخت افزار در سال های 1400 و 1401 از جمله میلگرد موثر بوده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت دلار

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت روز یراق آلات، نرخ ارز و نوسانات بازار دلار است. با افزایش قیمت ارزهایی مانند دلار و یورو، قیمت کالاها و هزینه های تولید نیز افزایش می یابد. همچنین تمایل تولیدکنندگان به صادرات محصولات خود و افزایش درآمد را افزایش می دهد. که می تواند منجر به کمبود یراق آلات در بازار و افزایش قیمت در بازارهای داخلی شود.

عرضه و تقاضا

برخی شرایط مانند افزایش هزینه های تولید، کاهش ظرفیت تولید کارخانه ها، کمبود مواد اولیه و غیره. می تواند عرضه پروفیل های فولادی در بازار را کاهش دهد. در این صورت محصولاتی مانند میلگرد به اندازه نیاز در اختیار مصرف کنندگان و خریداران قرار نمی گیرد و افزایش قیمت در بازار وجود خواهد داشت. همچنین ممکن است تقاضا به دلایلی مانند ورود به فصول گرم که عرضه ثابت است، ناگهان افزایش یابد. افزایش تقاضا نسبت به عرضه، اتصالات را گرانتر می کند.

  مهمترین مباحث پنجم و ششم ریاضی کدامند؟

عرضه و تقاضای جهانی ممکن است تأثیر بیشتری داشته باشد. در صورتی که بزرگترین تولیدکنندگان پروفیل فولادی قادر به پاسخگویی به این نیاز باشند بزرگترین مصرف کنندگان فولاد در غیر این صورت، کمبود ذخایر فولاد و افزایش تقاضا وجود خواهد داشت. در این صورت قیمت جهانی فولاد تحت تاثیر شرایط افزایش می یابد و قیمت مواد اولیه و تولید نیز افزایش می یابد.

نیازهای صنایع مرتبط

صنایع وابسته شامل صنایع خودروسازی، پتروشیمی، صنعت ساختمان و … هستند که از بزرگترین نامزدهای پروفیل فولادی هستند. افزایش پروژه های ساختمانی، فعالیت بیشتر در خط تولید خودرو و موارد مشابه می تواند تقاضا برای پروفیل های فولادی و هزینه اتصالات را افزایش دهد.

تورم

شرایط اقتصادی کشور و نرخ تورم، هزینه های تولید را تغییر می دهد و بر قیمت مواد اولیه تأثیر می گذارد. بنابراین کاهش تورم می تواند امیدی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان میلگرد باشد.

قیمت نفت و سوخت

قیمت سوخت بر هزینه هایی مانند هزینه های حمل و نقل تأثیر می گذارد. قیمت نهایی یراق آلات کار می کند. لازم به ذکر است که تقریباً 15 درصد قیمت پروفیل فولادی به قیمت روغن بستگی دارد.

    قیمت روزانه یراق آلات به عوامل مختلفی بستگی دارد.

قیمت یراق آلات فروردین و اردیبهشت 1400 را بررسی کنید

اول از همه، ما می خواهیم نگاه کنیم وضعیت در بازار یراق آلات در دو ماه اول سال 1400 در حالی که روزهای اول سال 1400 با کاهش ارزش دلار همراه بود. قیمت یراق آلات روند صعودی خود را تا 31 آوریل حفظ کرد. دلیل اصلی این افزایش قیمت ممکن است قیمت جهانی فولاد دانستن.

  مهمترین موفقیت دولت بازگرداندن امید و اعتماد به مردم بود

به گفته کارشناسان آهن آنلاین:

دلایل مختلفی باعث نوسانات قیمت آرماتورها می شود، میلگرد تقویت کننده یا به طور دقیق تر آرماتور نوعی پروفیل است که به دلیل مصرف زیاد در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی، تغییر ناگهانی قیمت مواد اولیه تاثیر مستقیمی بر روی آن دارد. قیمت های تقویتی آرماتورهای فولادی به صورت میلگرد یا توری می باشد و یکی از دلایل استفاده از میلگردهای فولادی بهبود مقاومت کششی بتن می باشد..

تقاضا برای پروفیل های فولادی به دلیل تسریع واکسیناسیون در برخی کشورها و بازگشت آنها به حالت عادی افزایش یافته است. بنابراین، استحکام شرایط جهانی منجر به تغییرات مثبت در بازار داخلی شده است.

در اردیبهشت 1400 شاهد افزایش شدید قیمت بلوک های فولادی و نرخ ارز بودیم. این افزایش شدید قیمت ها در بازار داخلی راکد شد. به این ترتیب تا هفته سوم اردیبهشت شیب افزایش قیمت ها بسیار کم بود. البته این روند چندان دوام نیاورد و در هفته چهارم اردیبهشت ماه با توجه به افزایش قیمت جهانی فولاد، نمودار قیمت انواع میلگردهای تقویت کننده مجددا بالا رفت.

نگاهی به قیمت یراق آلات در دو ماهه اول سال 1401

فرا رسیدن سال 1401 با شوک بزرگی برای خریداران پروفیل فولادی همراه بود. میلگردها در هفته دوم فروردین در بازار آزاد 18 هزار تن فروخته شد. یکی از مهم ترین دلایل این افزایش قیمت ها، جنگ روسیه و اوکراین است که منجر به افزایش قیمت دلار و قیمت جهانی فولاد شد.

در هفته سوم اردیبهشت قیمت یراق آلات امروز به بالای 18 هزار تن رسید. یعنی تا 20 اردیبهشت 1401 این محصول فولادی کاهش نسبی قیمت را تجربه کرد 17 600 تومان فروخته شد. عواملی مانند قیمت جهانی فولاد، نرخ ارز، هزینه مواد اولیه و تقاضای رو به رشد را می توان برای تعیین علت دقیق این نرخ بالای تغییر قیمت بررسی کرد.

  تقویت عجیب روبل روسیه ادامه یافت

قیمت یراق آلات در نیمه اول سال 1401 چه روندی خواهد داشت؟!

روند نمودار قیمت انواع میلگردهای تقویت کننده نیمه اول سال جاری به چندین موضوع کلیدی بستگی دارد. اگر جنگ روسیه و اوکراین ادامه یابد، قیمت فلزات و مواد خام به شدت افزایش خواهد یافت. یکی از گزینه ها لغو تحریم ها بر بخش هایی مانند صنعت فولاد است که دسترسی به کشورها و مناطق همسایه را فراهم می کند. سیس اتفاق می افتد. البته به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی نمی توان انتظار کاهش قیمت در بازار سخت افزار را در آینده نزدیک داشت.

در نیمه اول سال 1401 انتظار نمی رفت قیمت میلگردهای تقویت کننده کاهش یابد.

نتایجی که اظهار شده

شرایط اقتصادی و سیاسی کشور همچنان بخش‌های اصلی بازار سخت‌افزار را متزلزل می‌کند و قیمت روز میلگرد را تعیین می‌کند و بر نوسانات نرخ ارز، قیمت دلار، هزینه‌های تولید و تولید تأثیر می‌گذارد. با توجه به قیمت بالای این محصول فولادی، استفاده از یک مرجع معتبر برای تایید قیمت روزانه ضروری به نظر می رسد. اتو آنلاینتامین کننده قیمت آهن همچنین خدماتی مانند مشاوره تخصصی حرفه ای و تحلیل ها و پیش بینی های هفتگی را برای بهبود خرید شما ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در قیمت آهن ابزارها را می توانید در وب سایت آهن آنلاین بیابید.

https://ahanonline.com/

نشانی: تهران، ستارخان، خیابان حبیب الله، نبش بن بست بنفشه

شماره تلفن: 02154712

پست الکترونیک: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید