ملک علاوه بر گردش حساب، ملاک دهک است

13529 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، سیدعلی روحانی، معاون اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس با انتقاد از وضعیت دهک ها برای توزیع یارانه ها، بر لزوم اصلاح و بهبود دهک ها تاکید کرد و گفت: این بانک از سال 93 تا 94 ناقص است. امکان ثبت نام در پایگاه داده مورد نظر برای خانوارها وجود نداشت. نمی توان برای کمک هزینه اقدام کرد.

در 8 سال گذشته به دلیل اصلاح نظام پرداخت یارانه ای وجود نداشته است

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در 8 سال گذشته هیچ زمینه ای برای اصلاح نظام یارانه ای وجود نداشته است، زیرساخت های ثبت نام خانوارهای جدید فراهم نیست، بنابراین در حال حاضر اولویت اول اصلاح طبقه بندی و یارانه بگیران، جمع آوری داده های مختلف است. . از سامانه‌های مختلف دولتی جمع‌آوری شده است. «در اختیار پایگاه رفاهی ایران بر اساس وزارت رفاه قرار گیرد و برای این داده‌های کامل و کامل، مبنای دهک باشد.

دارایی افراد نیز باید مبنای سنجش دهک های افراد باشد

روحانی داده‌های دارایی‌ها را در تعیین دهک‌ها بسیار مهم و مؤثر دانست، اما در حال حاضر داده‌ها به درستی محاسبه نمی‌شود، افزود: اگرچه بسیاری از دارایی‌ها به صورت رسمی ثبت نشده و به صورت قولنامه‌ای هستند، اما بسیاری دیگر به صورت رسمی ثبت شده و تک صفحه‌ای هستند. سند بنابراین این دارایی ها نیز باید مبنای سنجش دهک افراد باشد.

املاک مربوط به پایگاه اجتماعی ایرانیان نیست

معاون اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه در همه کشورها دهک ها بر اساس دو مجموعه داده است، یادآور شد: یکی از داده ها مربوط به «کل دارایی خانوار» و نوع دوم داده ها «داده های جریان» است. ” که شامل گردش مالی می شود. کل خانوار در ثبت دقیق هر دو ضعیف هستند، زیرا به عنوان مثال دارایی های مربوط به خودرو مربوط به بانک اطلاعات اجتماعی است، اما دارایی های مربوط به املاک و مستغلات مربوط به این بانک اطلاعاتی نیست، همچنین بخشی از اطلاعات مربوط به سود سهام است. و سود سپرده ها و درآمدهای رسمی در پایگاه رفاهی ایران ارائه نشده است.

  تزریق آرامش به بازار با ورود 120 هزار تن روغن خوراکی

دستگاه در قانون بودجه 1401 مورد نیاز بود. اطلاعات خود را به پایگاه رفاهی ایرانیان ارسال کنید

وی با تاکید بر اینکه داده های پایگاه بهزیستی ایران از دو جهت نیاز به تکمیل دارد، افزود: برنامه ریزی; آنها داده های خود را در این پایگاه ارائه می کنند، بنابراین مجلس باید برای نظارت بر اجرای این مصوبه تلاش کند، در واقع از دستگاه های مختلف بپرسد که چرا داده ها را در پایگاه معاونت اجتماعی ارائه نمی دهند؟ از آنجایی که این بانک باید دهک های دقیق تری داشته باشد، تکمیل اطلاعات شما مبنای پرداخت عادلانه یارانه ها باشد، بنابراین مبنای قانونی این امر در قانون مهم بوده و نیازمند تلاش دولت و نظارت مجلس است.

به گفته روحانی، از آنجایی که مذاکراتی با وزارت رفاه برای ارائه اطلاعات زیادی از دستگاه‌ها انجام شده است، وزارت رفاه اجتماعی می‌تواند فاز اول کار را ظرف مدت یک تا دو ماه به اتمام برساند، مشروط بر اینکه دستگاه‌ها اطلاعاتی را در اختیار این وزارتخانه قرار دهند.

معاون اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی معتقد است: پرداخت یارانه ها به اهرمی برای تکمیل پایگاه اجتماعی ایرانیان تبدیل شده است که مهمترین پایگاه اطلاع رسانی برای اصلاح همه سیاست های کشور از جمله حمایتی، مالیاتی است. و غیره .n.

منبع: خانه ملت

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید