ممنوعیت حفاری بیت کوین با سوخت های فسیلی

10212 خبر اولیه

به گزارش ایندیپندنت، سنای ایالت در پاسخ به نگرانی‌های زیست‌محیطی در مورد این فناوری، مهلتی 36 تا 27 ساله برای تمامی حفاری‌کنندگان ارزهای دیجیتال از منابع انرژی کربنی در نظر گرفته است.

حفر بیت کوین برای انجام محاسبات پیچیده «اثبات کار» برای تولید واحدهای این ارز دیجیتال، به برق زیادی نیاز دارد.

بر اساس برخی برآوردها، تولید بیت کوین حدود 120 تراوات ساعت برق در سال مصرف می کند که تقریباً برابر با کل برق مصرفی در آرژانتین است.

قانونگذاران نیویورک همچنین خواستار “بررسی جامع تاثیرات زیست محیطی” تمامی عملیات استخراج ارزهای دیجیتال در این ایالت شده اند.

در این لایحه آمده است: «برخی از شرکت‌های معدنی رمزارز، نیروگاه‌های سوخت فسیلی فرسوده را خریداری کرده و با سرعت بسیار بیشتری نسبت به قبل شروع به کار کرده‌اند.

«ما باید تعیین کنیم که آیا رشد شرکت‌های ارزهای دیجیتال خودشناس، که امکانات تولید انرژی مجزای خود را دارند و از سوخت‌های فسیلی انرژی تولید می‌کنند، با اهداف قانونی ما برای گازهای گلخانه‌ای مطابقت دارد یا خیر.

این لایحه باید توسط کیتی هوکول، فرماندار نیویورک امضا شود. نیویورک تایمز این هفته گزارش داد که فرماندار هوکل یکی از چندین قانونگذار ایالات متحده است که از شرکت های ارزهای دیجیتال کمک مالی دریافت می کند.

پس از سرکوب شدید چین در این زمینه، ایالات متحده اکنون رهبر جهان در استخراج بیت کوین است و در سال 2021 از آن پیشی گرفته است.

بر اساس آخرین آمار مرکز مالی جایگزین آکسفورد (CISIF)، 37.84 درصد از کل استخراج بیت کوین در ایالات متحده است و تسلط آن همچنان در حال رشد است.

  ضرر 550 تریلیون تنی واردات ممنوعه خودرو

در آخرین گزارش فیفا آمده است: «در نتیجه ممنوعیت‌های دولت چین، چشم‌انداز جغرافیایی این ارز دیجیتال به‌طور چشمگیری تغییر کرده است و اکنون ایالات متحده تا تثبیت سلطه خود فاصله دارد و ظرفیت سایر کشورها به کندی در حال رشد است».

نزدیک به 10 درصد از تمام امکانات استخراج بیت کوین در ایالت نیویورک واقع شده است که از نظر ظرفیت تخمین زده شده برای استخراج پس از جورجیا، تگزاس و کنتاکی در رتبه چهارم قرار دارد.

این صورت‌حساب بر اکثر ایستگاه‌های معدنی رمزارز در ایالت نیویورک تأثیر می‌گذارد و تنها یک نیروگاه گازی می‌تواند ایمن باشد زیرا آنقدر قدیمی است که مشمول این صورت‌حساب نمی‌شود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید