منتظر نوآوری عظیم در نیسان باشید

12466 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله، نیسان روز جمعه واحدی را در کارخانه ای در یوکوهاما ژاپن منتشر کرد که در آن باتری های حالت جامد برای استفاده در خودروهای الکتریکی تولید خواهد کرد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2024 یک خط تولید آزمایشی در کارخانه یوکوهاما بسازد که مواد، طراحی و فرآیندهای تولید را برای نمونه سازی مورد مطالعه قرار می دهد. نیسان قصد دارد اولین خودروی الکتریکی خود را در سال 2028 با استفاده از باتری های حالت جامد عرضه کند.

طبق گفته TheVerge، باتری‌های حالت جامد از نظر تئوری سریع‌تر شارژ می‌شوند و ظرفیت بیشتری نسبت به باتری‌های لیتیوم یون دارند. شایان ذکر است که اکثر خودروهای الکتریکی در حال حاضر از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند. نیسان انتظار دارد در نهایت از باتری های حالت جامد در خودروهای خود از جمله در وانت های برقی آینده خود استفاده کند.

این شرکت ژاپنی اعلام کرد که باتری های حالت جامد می توانند تا سال 2028 هزینه باتری ها را به 75 دلار در هر کیلووات ساعت و در نهایت به 65 دلار در هر کیلووات ساعت کاهش دهند. این باتری ها به کاهش هزینه خودروهای برقی کمک می کند و استفاده از آنها یکسان می شود قیمت این نوع خودروها با مدل بنزینی.

سایر شرکت های خودروسازی نیز در حال توسعه باتری های حالت جامد هستند. QuantumScape که توسط فولکس واگن هدایت می شود، قصد دارد فروش این باتری ها را در سال 2024 آغاز کند. فورد همچنین اعلام کرده است که توسعه باتری های حالت جامد را تا پایان این دهه به پایان خواهد رساند.

  درآمد و هزینه بازنشستگان مطابقت ندارد. پیدا کردن آنها

علاوه بر این، تویوتا سال گذشته اعلام کرد که تصمیم دارد تا اواسط سال 2020 تولید باتری های حالت جامد را آغاز کند. با این حال، این شرکت اعلام کرد در حال حاضر در حال تکمیل توسعه این فناوری است. لازم به ذکر است که در حال حاضر تولید باتری های جامد فرآیندی پرهزینه است.

منبع: زومیت

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید