مهسا امینی در حضور نزدیکانش به ماشین پلیس منتقل شد/ با بررسی نقاط ضعف خود می توانیم جلوی سوء استفاده دشمن را بگیریم.

گروه سیاسی-رجان نیوز: حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژی در افتتاحیه نهمین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص حوادث اخیر کشور گفت: این حادثه نیز مانند همه حوادث دیگر مختصات و مولفه هایی دارد که برخی از آنها. در مورد حوادث گذشته مشترک هستند و برخی از آنها متفاوت هستند.”

رئیس قوه قضائیه افزود: شکی نیست که دشمن بد بخت، شکست خورده، بدخواهتر و عصبانی تر از گذشته است و از اقدامات نرم و سخت و مسائل تحکیم تا مقابله نظامی هر چه در توان داشته است، انجام داده است. توجه داشته باشید که او نمی تواند مانع رشد و اقتدار خود شود.

حجت الاسلام آژه ای این تلاش ها را نقطه اشتراک حوادث اخیر با اتفاقات گذشته دانست و گفت: تفاوت اتفاقات اخیر در این است که دشمن با ناکامی های قبلی تمام توان خود را برای ایجاد هرج و مرج جمع کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این اتفاقات فقط کشور را به دردسر انداخته و قطعاً دشمن هیچ کاری انجام نمی دهد. وی تصریح کرد: برخی مانند گذشته به سرعت مسائلی را که هنوز ابعاد آن مشخص نیست فراموش می کنند و قضاوت و تحلیل می کنند و ناخواسته و شاید هم عمدی در میدان دشمن بازی می کنند.

روایتی اژه ای از ماجرای مرگ مهسا امینی

رئیس قوه قضائیه درباره حوادث منجر به فوت مهسا امینی گفت: مرحوم امینی حوالی ساعت 18:30 در خیابان در روز روشن با حضور برادر و دو همراهش به خودروی پلیس منتقل شد. در آن مکان به غیر از او، پلیس و راننده، چند نفر دیگر هم بودند که همدیگر را می دیدند.

  شعار دانشجویان ممتاز علیه رئیس دانشگاه

حجت الاسلام آژه ای ادامه داد: خودروی ون به سالن منتقل شد و بر اساس تصاویر منتشر شده وی با حضور پرشمار مردم با چند نفر صحبت کرد و پس از سقوط بلافاصله آمبولانس و موتور آمبولانس وارد شد و بلافاصله وی را منتقل کردند. به آمبولانس و به بیمارستان منتقل می شود. بیمارستان و اورژانس اعزام می شوند، همه اینها در یک ساعت جلوی چشم مردم می افتد.

وی خاطرنشان کرد: در سال 1387 فردی بر اساس گزارش کذب اعلام کرد زنی که تنها فرزند خانواده ای بوده که پدر و چهار نفر از اعضای خانواده آن شهید شده اند. جسدش که توسط بسیج دستگیر و کشته شد بدون اینکه اثری از او باقی بماند با اسید پاشیده و در قطعه ای دور از بستگانش دفن شد.

حجت الاسلام آژه ای ادامه داد: بر اساس این خبر 100 درصد جعلی اعلام شد که مراسم ختم در مسجد قلهک برگزار می شود و تعدادی نیز شرکت کردند. سپس افرادی را برای رسیدگی به این حادثه تعیین کردند و به فردی که چنین درخواستی کرده بود اطلاع داده شد که پس از بررسی این واقعه با حضور و مشورت شما، اگر ثابت شود ادعا و واقعه کذب بوده و شما مرتکب اشتباه شده اید; آیا آن را اعلام می کنید؟ این شخص پاسخ مثبت داد.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: این زن پیدا شد و مورد بازجویی قرار گرفت و معلوم شد فرزند شهید نبوده و تنها فرزند خانواده است. ما به این شخص اطلاع دادیم که ادعا کذب تشخیص داده شده است و شما باید به هر نحوی که صلاح می دانید آن را اشتباه گزارش کنید، اما او گزارش نداد.

  چه کسی در دولت «سید مستضعفین» برای ثروتمندان شغل ایجاد می کند؟

حجت الاسلام آژه ای با بیان اینکه گاهی به دلیل بی احتیاطی برخی از این دست کارهایی از سوی دشمن انجام می شود، گفت: این کارها از سوی دشمن انجام می شود. فرمود: در عین حال این حوادث بسیار تلخ بود; آموزنده هم بود ما باید این حوادث را به درستی تحلیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کار قطعاً کار دشمن است، تصریح کرد: دشمن اما از ضعف ها، کمبودها و کاستی ها سوء استفاده می کند. بنابراین باید این نقاط ضعف را به درستی تحلیل کرد تا دشمن از این نقاط ضعف ما سوء استفاده نکند و ما بر نقاط ضعف خود مسلط شویم و نقاط قوت خود را افزایش دهیم.

رئیس قوه قضائیه در ابتدای سخنان خود با تسلیت شهادت امام حسن اصغری (ع) گفت: مصادف شدن آغاز این دوران با آغاز ولایت امام زمان (عج) را به فال نیک می گیرم. و از این نعمت خدمت به تک تک ما در مناصب حقوقی سپاسگزارم. سیستم های مختلف موجود است. مسئولیت بسیار سنگینی است که بر دوش ماست و باید ببینیم مردم و ایثارگران از ما چه انتظاری دارند و از هر جایگاه قانونی این نظام چگونه عمل کنیم.

حجت الاسلام آژه ای با بیان اینکه هیئت تشخیص در هر دوره ای وظایف خود را به خوبی انجام داده است. وی بیان کرد: این نهاد با عبرت آموزی از گذشته می تواند گام های بلندتری بردارد.

وی با قدردانی از مصلحت اندیشی تمامی اعضای سابق و فعلی شورا، برای اعضای فقید شورا از جمله آیت الله هاشمی شاهرودی و آیت الله هاشمی رفسنجانی طلب مغفرت و ترفیع کرد.

  ایرانی ها در ترکیه چقدر ضرر کردند؟

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: مجمع با اعضایی که هر کدام در طول دهه های گذشته تا به امروز وظایف بسیار مهمی بر عهده داشتند. از روسای جمهور گرفته تا نیروهای نخبه و دلسوز حوزه و دانشگاه با گرایش های مختلف، با دلسوزی و نگاه کارشناسانه خود بر غنای مجموعه افزودند.

وی افزود: همانطور که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری فرمودند، مصلحت نظام مهم ترین امر است و حفظ آن یکی از مهم ترین مسائل کشور است.

حجت‌الاسلام با بیان اینکه مجمع تشخیص بخشی از مصلحت نظام را در حوزه مسئولیت خود تشخیص داد، گفت: باید تلاش کنیم تا در چارچوب تعیین شده از سوی استاندار با آمادگی بیشتری در جلسه حضور پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید