مهمترین درخواست بازنشستگان با حضور بازیگری مطرح شد

10895 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، قریشی به عنوان اولین نماینده بازنشستگان حاضر در این همایش و عضو کانون بازنشستگان این سازمان با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات و مشکلات بازنشستگان گفت: رفع تبعیض بین یک مستمری بگیر و دیگری در شرایط مساوی و رفع تبعیض بین مستمری بگیر و کارگر برابر یکی از مهمترین دغدغه های مستمری بگیران در کشور است.

وی با بیان اینکه طبق قانون مؤسسات موظف هستند به مستمری بگیران نیز سهم نقدی و غیرپولی بدهند، گفت: متاسفانه برخی موسسات همچنان این قانون را رعایت نمی کنند.

وی گفت: اولین خواسته ما رفع تبعیض بین مدیران بازنشسته است.

وی خواستار دومین درخواست بازنشستگان برای رعایت قوانین شد و گفت: متاسفانه از سال 1385 آیین نامه ماده 85 قانون مدنی توسط دولت نوشته نشده است. این قانون تاثیر بسزایی در معیشت مستمری بگیران دارد. خانواده هایی را می شناسیم که بیش از 50 درصد درآمد خود را صرف هزینه های درمانی می کنند.

قریشی به سلامت روان بازنشستگان نیز اشاره کرد و گفت: مشکلات مالی نیز بر سلامت روانی بازنشستگان تاثیرگذار است. می توان به ارتقای روحیه بازنشستگان دست خالی کمک کرد. نکته مهم احترام به بازنشستگان است.

وی با تاکید بر اینکه باید نظارت بر صندوق بازنشستگی و شرکت های آن بیشتر شود، گفت: در این حوزه باید بازنشستگان توانمند شوند و از توان و کمک بازنشستگان در فرآیندهای نظارتی استفاده شود.

نماینده بازنشستگان حاضر در همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان موضوع مهم دیگر را اجرای صحیح و تجمیع همسان سازی خواند و گفت: هنوز به پوشش 90 درصدی که تعیین شده نرسیده ایم و خطاب به مدیرعامل یک صندوق بازنشستگی هستیم. توافق کنیم که لایحه جذب را دائمی کند و به مجلس برگردد و آن لایحه جذب را دائمی کند.

  بهترین پیراهن مردانه: 4 + 7 برند برتر پیراهن مردانه ایرانی و خارجی را به شما معرفی می کنیم.

به گفته قریشی، میانگین حقوق بازنشستگان کشوری در حال حاضر حدود ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است و با توجه به شرایط اقتصادی کشور حتی یک میلیون تومان هم برای بازنشستگان کم نیست.

وی تصریح کرد: افزایش 15 درصدی در رشته های علوم پزشکی صادر شده اما پرداختی صورت نگرفته است و این شرایط خوبی برای مستمری بگیران نیست که باید اصلاح شود و اعتبارات لازم برای پرداخت این افزایش ها و معوقات پرداخت شود.

یکی از اعضای بازنشسته کانون بازنشستگان سازمان حاکمیت با ارائه دو پیشنهاد گفت: اول اینکه جایگاه صندوق بازنشستگی کشوری به سازمان بازنشستگی ارتقا یابد. زیرا مشکلات ساکنان تنها اقتصادی نیست، مسائل و نیازهای اجتماعی و فرهنگی نیز وجود دارد. قطعاً اگر صندوق به سازمانی ارتقا پیدا کند، بعد از برنامه هفتم به جایی می‌رسیم که سازمان بازنشستگی خودکفا شود.

وی پیشنهاد دوم خود را اینگونه ارائه کرد: مراکز زیادی در کشور وجود دارد. لذا پیشنهاد تشکیل شورای عالی کانون های بازنشستگی را داریم. به این ترتیب مجلس، دولت و سایر دستگاه ها می دانند طرف چه کسانی هستند. وی مشکلات مستمری بگیران را نیز محاسبه و پیشنهاد مشخص و روشنی را به مسئولان ارائه می کند.

آقای اشرف، نماینده سایر مستمری بگیران و یکی از اعضای کانون بازنشستگان سازمان برنامه و بودجه نیز در سخنان خود گفت که “تعداد سختی های زندگی مستمری بگیران و بازسازی زندگی آنها قابل توصیف نیست”. تعیین یک روز در تقویم برای بازنشستگان و سالمندان کافی نیست.

وی بیان کرد: تورم پارسال 40 تا 50 درصد بود اما افزایش دستمزد 10 درصد بود. سوال اصلی این است که آیا مسئولان می توانند با حقوق فعلی بازنشستگان که به طور میانگین حدود 8 میلیون تومان است، برنامه ای برای مدیریت زندگی بازنشستگان ارائه دهند؟

  کرمی: آمار مهاجرتی منتشر شده در فضای مجازی نادرست است/ 62 درصد برندگان المپیک جهانی در کشور هستند

وی ادامه داد: تقاضای ما افزایش دستمزدها متناسب با تورم، همسان سازی دائمی، بیمه درمانی بازنشستگان، بند 85 قانون مدیریت خدمات کشوری، کمک به ایجاد تشکل های جامع بازنشستگی، افزایش طرح های خدماتی و … است. 9 هزار میلیارد تومان مربوط به همسان سازی ابلاغ شود.» تعیین علت حذف یارانه برخی مستمری بگیران، تشکیل فراکسیون بازنشستگان در مجلس و عمومی شدن کد رهگیری بیمه سلامت از مهم ترین نیازها و درخواست های بازنشستگان است. از مقامات

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید