موضع حکیمانه دولت در دیدار با رئیس جمهور/ آیت الله العظمی جوادی آملی: ما با کسی قهر نداریم/ بعد از باخت از غربی ها باید انگشت شمارید/ آیت الله رئیسی: اساس ما تعامل با دنیا به خصوص ماست. همسایه ها

وی روز جمعه در دیدار آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در قم افزود: فقر به معنای نداشتن و نداشتن نیست، اسلام به انسان نمی گوید، فقیر نمی گوید! در فرهنگ اسلامی، فقیر کسی است که ستون فقراتش شکسته باشد، چنین فردی به کسی اعتماد نمی کند. از نظر قرآن اقتصاد عامل قیام و مقاومت جامعه است، اگر اقتصاد بد باشد و ستون فقرات جامعه دچار مشکل شود باید به دیگران باج بدهد.

این مرجع تقلید این است: خداوند مردم را «کریم» قرار داد; «وَلَقَدْ کَرَّمْنا بَنی آدَمَ»، بر این اصل کشور توسط کمیته ای اداره می شود که کمک کند، برخلاف فرهنگ آفرینش، خداوند انسان را با کرامت آفرید و دستور داد کرامت انسان حفظ شود.

وی گفت: به دلیل این تاکید اسلام بر حفظ کرامت انسانی، مزدوران در اسلام منع نشده اند. علما این نهی را به کراهت منتقل می کنند، اما برخی می گویند کراهت از اسلام این است که باید سر سفره خود بنشینی. «پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم دست کارگری را می بوسد که برای خود کار می کند نه دست کارگری را که برای دیگری کار می کند.

آیت الله جوادی آملی بر ضرورت خودکفایی کشور در عرصه های مختلف تاکید کرد و گفت: ما هیچ وقت در را به روی خود نمی بندیم، با هیچکس قهر نداریم و با همه کشورها تعامل داریم. آنها هم باید با ما مودب و مودب باشند، اما بعد از اینکه آنها را از دست دادیم باید انگشتان خود را بشماریم، این یعنی استقلال.

وی خاطرنشان کرد: باید به توسعه کار و تولید توجه جدی شود، کشور این ظرفیت را دارد، باید تولیدکنندگان را تشویق کرد و دولت هدایت و رسیدگی کند.

  این اعمال را انجام دهید تا دعای شما مستجاب شود

رئیس جمهور در ابتدای این دیدار گزارشی از اقدامات دولت به ویژه در بخش های اقتصادی و همچنین اقدامات انجام شده در سفر استانی به کوم ارائه کرد.

رئیس جمهور پیش از این با آیات نوری همدانی و سبحانی دیگر مراجع تقلید دیدار و گفتگو کرد. دیدار با مراجع تقلید و جمعی از علمای کوم و شرکت در نشست خبری برنامه های اعلام شده دومین روز حضور رئیس جمهور در کوم است.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در ادامه سفر استانی سیزدهم دولت سیزدهم روز پنجشنبه وارد قم شد. در این بازدیدها، دیدارها و دیدارهای روز اول سفر رئیس جمهور و برخی اعضای هیئت دولت به کوم، تصمیمات و شایستگی های مهم برای کاهش مشکلات کوم در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و مدنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید