موضع چهار تشکل بزرگ دانشجویی در محکومیت اهانت های مکرر مجله توهین آمیز شارلی ابدو به مقدسات مسلمانان

گروه بین الملل رجانیوز: چهار تشکل بزرگ دانشجویی با صدور پیامی توهین های مکرر مجله هجومی شارلی ابدو به مقدسات مسلمانان را محکوم کردند. «پس گیری استوارنامه» سفیر فرانسه در ایران پاسخی حداقلی به توهین های مکرر نشریه مورد حمایت الیزه تلقی شد.

من گزارش میدم رجانیوز; متن پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

کسانی که کافر شدند و از راه خدا روی گردانیدند، اعمالشان گمراه شد (سوره محمد، آیه 1).

خداوند، اعمال کسانی که کافر شدند و[مردم را] از راه خدا او را از ایجاد باطل و تباهی باز داشتند

جناب آقای دکتر حسین امیرعبدلاخیان

وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

سلام

امروز با پیشرفت ها و پیروزی های مستمر اسلام عزیز و جبهه حق علیه جبهه باطل، بر حجم دشمنی آنان افزوده شده و صراحت دشمنی آنان با اسلام عزیز حتی در سخنانشان و هر از چند گاهی آشکار می شود. توهین های آشکار توسط جنبش دروغین علیه شعائر مسلمانان انجام می شود. امام بزرگوارمان به ما آموخت که تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم. امروز همان زمان است و میدان همان میدان است و اوضاع تغییر نکرده است و اگر با کفر و شرک نجنگیم نمی توان از دشمنی و دشمنی با جبهه حق و اسلام عزیز دست بردارد. پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم. نمونه امروز، توهین مکرر شارلی ابدو به مقدسات مسلمانان است.

با توجه به سابقه سیاه مجله شارلی ابدو در هتک حرمت مقدسات حدود 2 میلیارد مسلمان در سراسر جهان و درک دولت فرانسه مبنی بر جریحه دار شدن افکار عمومی جهان اسلام پس از این اهانت های مکرر، از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی انتظار داریم. ایران بدون عذرخواهی دولت فرانسه عدم ارتباط با این نشریه توهین آمیز را نپذیرفته و در قبال توهین جدید مورد حمایت الیز به مقدسات مردم ایران و مسلمانان سایر کشورهای جهان شدیدترین اقدام را انجام خواهد داد.

  بهترین راه برای نوشتن اسکریپت گرافیک کارتونی چیست؟

پاسخ دولت فرانسه به اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران نه تنها نشان از عذرخواهی و پشیمانی نداشت، بلکه حداکثر گستاخی و گستاخی دولت را نشان داد که کمتر از دو ماه پیش با برگزاری نشستی خصوصی بین بالاترین قدرت سیاسی فرانسه و عناصر شناخته شده ضد ایرانی، نزدیک شد. او دشمنی خود را با مردم ایران به شفاف ترین شکل ثابت کرد. حمایت اخیر دولت از مجله موهن با این کارنامه نشان داد که آنها هیچ قصدی برای اصلاح رفتار شرورانه خود با افکار عمومی جمهوری اسلامی ایران ندارند.

وزیر امور خارجه

حداقل الزام دانشجویان ایرانی نظام دیپلماسی برای پاسخگویی به این سوء استفاده آشکار از اصل آزادی بیان توسط دولت فرانسه و مقابله مضاعف مقامات پاریس با آن، لغو اعتبارنامه و اخراج سفیر این کشور جناب آقای نیکلاس رش از خاک جمهوری اسلامی ایران در اسرع وقت.

ما معتقدیم هرگونه مماشات از این حمله سیستماتیک مورد حمایت دولت فرانسه علیه اماکن مقدسه مردم ایران و مسلمانان کشورهای دیگر، متجاوزان را برای تحریک احساسات مسلمانان و دیگر آزادگان جهان مشتاقتر خواهد کرد.

آقای وزیر

بدیهی است اقداماتی از جمله تعطیلی دفتر فرهنگی فرانسه در برابر این میزان از انحراف و جسارت در عرصه اسلام عزیز کافی نیست و انتظار داریم پاسخگوی انحرافات سیستماتیک دولت فرانسه باشید. پاسخ قاطع و به یاد ماندنی و مهاجمان مرتبط با دولت های The Make که قرن ها در نقض گسترده حقوق بشر تخصص داشتند، از اقدام قاطع شما متاسف هستند.

از این گذشته، من با آن دسته از مردم معترض فرانسوی که در سال های اخیر در نتیجه استفاده از سلاح هولناک فلش بال توسط پلیس آن کشور در سرکوب اعتراضات ملی، بینایی خود را از دست داده اند، همدردی می کنم.

  زلنسکی شکاف در اروپا را فاش کرد

از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم برای حفظ «اصل آزادی بیان»، دولت آن کشور را ملزم به اعطای مجوز به دانشگاه ها، محافل نخبگان و گروه های غیردولتی ساکن در آن کشور کند. کشوری که برای برگزاری مجالس آزاد، مسائلی مانند «آپارتاید رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین» یا «حقیقت هولوکاست» باید توسط نخبگان فرانسوی بررسی شود تا ادعای الیز در مورد میزان «آزادی بیان» در این کشور می تواند توسط دانشگاه تایید شود.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

اتحادیه جامعه اسلامی دانش آموزی

اتحادیه دفتر وحدت

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید