موضوعات ارز ناخدا – بررسی رسانه های تحریریه

17021 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، در کنار بازار مبادلات ارز و کالا، سامانه مدیریت خدمات ارزی ایران با نام نخدا راه اندازی می شود تا علاوه بر تامین اسکناس، نیازهای غیرتجاری ارز را تامین کند که دارای 38 کاربرد است.

در سامانه نخدا خدمات و نیازهای غیرتجاری ارز ارائه می شود که 38 نمونه برای آن در بانک مرکزی تعریف شده است. منبع این ارز بازار ارز و طلا خواهد بود و قیمت آن بر اساس نرخ ارز بازار ارز است.

ارز پزشکی، ارز مأموریتی، امور دانشجویی، فرصت های آموزشی برای اعضای هیات علمی و فرصت های پژوهشی برای دانشجویان و هزینه های پزشکی برای اعضای هیات علمی، حق عضویت و هزینه ثبت نام در سازمان ها و مجامع بین المللی و محافل علمی و هزینه های چاپ مقالات علمی در خارج از کشور. در نمایشگاه های خارج از کشور، هزینه های حقوقی در ارتباط با دعاوی خارجی، اصل و سود حاصل از سرمایه گذاری خارجی، هزینه های فدراسیون های ورزشی و کمیته های متولی ورزش، هزینه های دفاتر خارج از کشور، هزینه های اجاره و اشتراک در شبکه های اطلاعاتی (اینترنت، رویترز و …) هزینه های برگزاری همایش های بین المللی، هزینه های انجام آزمایش های علمی و فنی، انتشار آگهی در خارج از کشور و اخذ گواهینامه های بین المللی (استاندارد، کیفیت و …)، هزینه های خرید حق پخش فیلم و ماهواره و پذیرش ارتباط، هزینه های شرکت بیمه ایران، هزینه های اعزام زائران به عمره فردا و عتبات عالیات (عراق)، هزینه ثبت نام برای شرکت در آزمون های بین المللی تافل، GRE، آیلتس و … که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود، بخشی از هزینه ها می باشد. خدمات ارز.

  ما توانایی ساخت بمب اتمی را داریم، اما چنین برنامه ای در دستور کار نیست/ قرار بود با برجام اتهامات واهی از بین برود، اما این اتفاق نیفتاد.

از دیگر هزینه های غیرتجاری یا خدمات ارزی مندرج در مقررات ارزی بانک مرکزی، ارز مسافرتی، هزینه های شرکت های هواپیمایی ایرانی اعم از دولتی و غیردولتی، حق بیمه هواپیما و کشتی، حق بیمه هواپیما و کشتی، هواپیما و کشتی است. حق بیمه درآمد ریالی ایرلاین های خارجی، درآمد ریالی شرکت های هواپیمایی خارجی، درآمد ریالی شرکت های هواپیمایی خارجی، هزینه های شرکت در دوره های آموزشی و پژوهشی خارج از کشور و دوره های آموزشی در داخل کشور، هزینه شرکت در آزمون های تحقیقاتی و تخصصی داخل و خارج کشور. کشور، حمل اجساد، حق استفاده از واگن، مطالبات راه آهن سایر کشورها، هزینه های بازرسی و پرداخت های لازم ناشی از قراردادهای چند جانبه، تبدیل موجودی در حساب های ریالی افراد غیر مقیم داخل کشور، هزینه های نمایندگی های خارجی در ایران، کنسولی خدمات سفارتخانه های خارجی در کشور و نمایندگی ها، مقیم دیپلماتیک ایران، هزینه های شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری، تبدیل دارایی به ریال نمایندگی های نمایندگی های خارجی سفارت ها و کنسولگری های کشورهای خارجی، هزینه های صندوق ضمانت صادرات ایران، هزینه های حمل و نقل، ترانزیت و توزیع پستی بین المللی. اقلام، تبدیل مجدد ریال اضافی اتباع خارجی به ارز و ترتیبات تامین ارز برای هزینه های ارزی از خدمات مربوط به تسهیلات ارزی است.

البته هر یک از این هزینه ها باید شرایطی داشته باشد و نیاز به تاییدیه و ضمانت داشته باشد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید