موفقیت خیره کننده تجارت پکن و مسکو با پول ملی

بر اساس سرمقاله وب سایت راشا تودی، روسیه و چین همچنان رویکرد خود را برای حذف دلار آمریکا از مبادلات دوجانبه دنبال می کنند، به طوری که حجم دو برابری روبل-یوآن در سه ماه گذشته 1067 درصد افزایش یافته است. به 4 میلیارد دلار رسید.

به گزارش بلومبرگ، در ماه مه حدود 25.91 میلیارد یوان (3.9 میلیارد دلار) در بازار نقدی مسکو در مقایسه با حجم ثبت شده در فوریه، زمانی که روسیه عملیات نظامی خود را آغاز کرد، با روبل مبادله شد. در اوکراین دوازده برابر رشد کرد.

این افزایش نرخ ارز ملی همزمان با افزایش ارزش روبل به بالاترین سطح پنج ساله در برابر یوان و دلار آمریکا بود.

تجارت روبل و یوان بیش از 1000٪ افزایش یافته است - لهجه در بحرین

این در حالی است که حجم مبادلات دو برابری دلار به روبل به پایین ترین سطح خود در یک دهه اخیر رسیده است. قیمت رول در برابر دلار بین اوایل مارس تا اواخر ماه مه 118 درصد افزایش یافت.

در این شرایط ادعا می شود که سپرده های یوان جایگزین دلار و یورو در بانک های روسیه می شود.

یوری پوپوف، استراتژیست ارز و ارز از Sberbank CIB معتقد است که بازیگران اصلی در بازار یوان-روبل شرکت ها و بانک ها هستند، اما همچنین علاقه فزاینده ای از سوی سرمایه گذاران خرد به تجارت با ارزهای ملی وجود دارد.

خروج دسته جمعی برندهای بین المللی از این کشور تحت تحریم روسیه، شرکت های روسی را مجبور کرده است که برای جایگزینی واردات غربی به کالاهای چینی روی آورند. این تحولات به یوان چین انگیزه جدیدی برای بین المللی شدن در زمان تنش های فزاینده بین واشنگتن و پکن می دهد که می تواند روند را کند کند.

  پرداخت کند 4200 دلاری ادامه دارد!

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید