موفقیت عجیب پسر دلفین در گیشه

گروه فرهنگی _ رجانیوز: انیمیشن «پسر دلفین» به کارگردانی محمد خیراندیش پس از یک ماه اکران در سینماهای کشور موفق شد از مرز 10 میلیارد تومان فروش عبور کند، موفقیتی که برای این انیمیشن رقم خورد در حالی که بسیاری از فیلم ها حتی به این فروش نزدیک شده اند. شکل. نبودند

به گزارش رجانیوز به نقل از میزان، انیمیشن «پسر دلفین» به کارگردانی محمد خیراندیش پس از یک ماه اکران در سینماهای کشور توانسته است از مرز 10 میلیارد تومان فروش عبور کند، موفقیتی که برای این انیمیشن در حالی رخ داد که آثار سینمایی فراوانی دارد. حتی به این رقم هم فروخته نشده است.

سون دلفینی با 442 سینما و نزدیک به 11400 نمایش موفق به فروش 10 میلیاردی شد. این انیمیشن در میان 38 فیلم اکران شده در سینماهای کشور در رتبه هشتم و بالاتر از آثاری چون مرد بازنده، رز صفر، شادروان، مستیم، حناس، زالاوا و بسیاری آثار دیگر قرار دارد.

موفقیت یک انیمیشن در جدول فروش

جدول فروش باکس آفیس کل کشور در فصل پاییز به دلیل پایان صفر ماه به طور رسمی از هفته دوم مهرماه آغاز می شود و باید دید در ادامه فیلم ها در جدول فروش باکس آفیس چه روندی را طی خواهند کرد. فصل پاییز فروش که عموماً امسال با کاهش محسوسی روبه‌رو بوده است و بسیاری از منتقدان بر این باورند که این میلیاردها به جای افزایش تعداد تماشاگران، نتیجه گرانی بلیت‌های سینماست.

شاید موفقیت انیمیشن «پسر دلفین» نشان دهد که تنوع در اکران آثار سینمایی و گیشه سینماها بتواند راه جدیدی برای افزایش مخاطبان سینماها باشد، معمولا در سال های اخیر سینما دو نوع کمدی داشته است. و سینمای اجتماعی و به ندرت می بینیم که .. به آثار دیگر هم باید اعتبار کافی داد.

  توبیخ راوی کتاب مچتای سنگستان توسط رهبر انقلاب/ مچتای سنگستان توصیفی بی تعارف از اسارت است.

پسر دلفین با فروش حدود دو میلیون دلاری در سینماهای روسیه و آسیای میانه رکورد جدیدی در صنعت انیمیشن کشور و منطقه به نام خود ثبت کرد. علیرضا طلیسچی دو قطعه موسیقی را برای این فیلم اجرا کرده است.

خلاصه داستان دلفین

پسری که مادرش را در یک تصادف از دست داده و توسط دلفین ها بزرگ شده است، در آستانه نوجوانی متوجه می شود که به دریا تعلق ندارد و برای یافتن مادرش راهی سفر می شود. در این سفر، ناخدا و همسرش به همراه تمام باربرها به پسر دلفین کمک می کنند.

این انیمیشن محصول ایران و در استودیو Skyframe ساخته شده است. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی محمد خیراندیش و تهیه کنندگی محمدامین همدانی ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید