مکتب شهید سلیمانی در راستای مکتب امام راحل و رهبری است/ جمهوری اسلامی چرخه رشد خودساخته هاست/ انتقام خون شهید سلیمانی قطعی است.

سیاست-گروه رجانیوز: سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه 22 آذرماه در اجتماع بزرگ مردمی به مناسبت سومین سالگرد رهبر دل ها در مصلی امام خمینی (ره) تهران اظهار داشت: یاد و خاطره شهید بزرگوار و قهرمان مبارزه را گرامی می داریم. مبارزه با تروریسم و ​​استکبار جهانی را به روح بزرگوارش می فرستیم. و از همه ملت بزرگ قهرمان ایران به ویژه جوانان تشکر می کنم که یاد و خاطره قهرمان ملی را به عنوان خدمتگزار مردم گرامی داشتند.

من گزارش میدم رجانیوز; رئیس جمهور در این مراسم که با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده های معظم شهدا، جانبازان، میهمانان بین المللی، سفرای کشورها، مقامات ارشد کشوری و لشکری ​​و شخصیت های بین المللی برگزار شد، گفت: بدون شک جایزه یک قهرمان ملی و یک قهرمان امت اسلامی باید تمام ارزش های الهی را حفظ کند. یاد و خاطره شهید سلیمانی چهره جهانی مبارزه با استکبار و طاغوت، تجلیل از همه خوبی ها و اعلام تنفر و بیزاری از ظلم و استکبار و سلطه است.

آیت الله رئیسی حضور مردمی اصلاح طلب و عدالت خواه را دلیل ماندگاری این میدان عنوان کرد و افزود: از یک طرف خیلی ناراحتیم که یک رعیت را از دست دادیم، اما از طرف دیگر غمگین هستیم. بسیار افتخار می کنم که شهید سلیمانی فردی است. او نه تنها به فکر ملت ایران بلکه به فکر ملت های مسلمان جهان بود.

آیت الله رئیسی ادامه داد: پیام حضور در جشن حاج قاسم به همه مردان و زنان آزاده این است که باید بایستند و با استکبار و ظلم مقابله کنند تا راه ظالمان و مستکبران را ببندند.

یک انسان خداپسند می تواند منشأ تحول باشد

رئیس جمهور در ادامه به تحول و نگاه تحول آفرین اشاره کرد و گفت: اولین قدم در خصوص شهید سلیمانی تحول فردی و شخصی بود. او خود را ساخت تا بتواند جامعه را بسازد. بدون خودسازی امکان جامعه سازی وجود ندارد و شهید سلیمانی خود را ساخته است تا بتواند جامعه بسازد.

  سفر به عتبات به امری تجملی تبدیل شده است

وی بیان کرد: انسان با تقوای خودساخته می تواند در جامعه تاثیرگذار باشد و این تحول توسط خود شهید سلیمانی آغاز شد. محبت به خدا و اهل بیت و صدیقه طاهره (سلام الله علیها) همین محبت به خدا و اهل بیت است که از او یک انسان خودساخته ساخته است و می بینید که رهنمودهای رهبری همیشه بر خودسازی تأکید دارد. .

رئیس جمهور با بیان اینکه منویات امام راحل و رهنمودهای رهبری برای جوانان مبتنی بر تزکیه نفس و تقوای الهی است، گفت: به تاکید امام برای همه ما جوانان عزیز نگاه کنید. تالیفات امام بزرگوار و هدایت هدایت برای تزکیه نفس و تقوای الهی.

آیت الله رئیسی با اشاره به دومین نقطه عطف در زندگی و زندگینامه شهید سلیمانی، گفت: مکتب شهید سلیمانی همسو با مکتب امام راحل و مکتب رهبری است و این دو مکتب همسو با مکتب شهید سلیمانی است. عاشورایی حسینی بر شناخت مکتب شهید سلیمانی به عنوان مظاهر و شاخص های آن تاکید دارد، شناخت این مسیر برای خداجو و دوستدار آن مهم است.

رئیس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران چرخه رشد انسان های خودساخته در راه خداست. این چرخه هیچ کاهش یا توقفی ندارد و یک چرخه رشد است. شهدا و ایثارگران در این چرخه متحول شدند و شکوفا شدند. این چرخه درون زا و زنده و همیشه در حال تکامل است. بدانیم که شهید سلیمانی در این بستر پرورش یافت، مکتب و نظامی که حرام می خواند، این نظام مقدس است و سند حقانیت این نظام است.

  آلمان، به قحطی ... - رسانه تحریریه

شهید سلیمانی آمریکا را در جهان شکست داد

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی سلطه آمریکا در جهان را شکست داده است، تصریح کرد: نظام به دنبال هویت زدایی ملت ها است و می خواهد جوانان را از هویت خود سلب کرده و هویت خود را حاکم کند.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: شهید سلیمانی هم عنصر هویت آفرینی و هم احیای هویت اسلامی در منطقه بود.

انتقام خون شهید سلیمانی قطعی است

رئیس جمهور در ادامه خطاب به آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی گفت: همانطور که دیروز سردار سلیمانی در مقابل ظلم و زیاده‌روی شما ایستادگی کرد و در منطقه مقاومت ایجاد کرد، امروز نیز جوانان عزیز ما در سایه زندگی خواهند کرد. روح پاک شهید سلیمانی تا آخر با شما روبرو خواهند شد.

آیت الله رئیسی با اشاره به سخنان فرمانده سپاه و فرمانده نیروی قدس تاکید کرد: ما از خون شهید سلیمانی نمی گذریم و خون او را فراموش نمی کنیم و خون او را نمی گیریم. دیکتاتورها بدانند که انتقام شهید سلیمانی سالم است و آرام باشید.» ما آن را به قاتلان و عاملان قتل او نمی سپاریم.

ما هرگز متوقف نخواهیم شد

در ادامه این دیدار مردمی، رئیس جمهور با اشاره به تلاش های ماه های اخیر دشمنان برای مقابله با ملت ایران، تصریح کرد: دشمن با تهدید و تحریم در همه عرصه ها اعم از تولیدی و تجاری و نفتی و غیر نفتی تلاش کرده ما را متوقف کند. -صادرات نفت.آهسته اما بدانید که دولت مترقی با این شهادت ها نه کند می شود و نه متوقف می شود.

  آیت الله جوادی آملی فرمودند هر چه دارم از همسرم است

آیت الله رئیسی با بیان اینکه «دشمنان تصور کرده اند با این اقدامات، تهدیدها و تحریم ها می توانند پیشرفت ملت ما را کند کنند، اما این خیال باطل است»، افزود: مردم ایران با الگوبرداری از مسیر پیشرفت را طی خواهند کرد. از یک امام اصلاح طلب با قدرت و توان آنهاست.»

وی تاکید کرد: دشمنان ملت ایران آن را به رسمیت نشناختند و محاسبات اشتباه بسیاری کردند و همچنان ادامه می دهند. این ملت و نظام را با نظام های عادی دنیا مقایسه نکنید.

وی با بیان اینکه امروز دشمن در عرصه های اقتصادی، سیاسی و سایبری جنگ ترکیبی را به راه انداخته و از تمام توان و ظرفیت خود استفاده کرده است، گفت: به آنها می گویم شما در همه این جنگ ها شکست خورده اید و در این جنگ نیز شکست خواهید خورد.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: دختری از دهه 90 هنگام ورود به مسجد گفت: به خون شهید سلیمانی قسم، سر کار هستیم، به ستاد پیام دهید که دهه 80 و 90 پای این انقلاب است. هم نظام و هم مسئولان بر حرکت الی الله تکیه دارند.

وی ادامه داد: بدانید که شهید سلیمانی متعلق به همه آزادگان جهان است. امروز مطالب و خاطرات فضای مجازی و کتابی که در چند سال اخیر در مورد فضایل شهید نوشته است گواه این است که ما با تو ای شهید بزرگ عهدی بسته ایم که تا آخر شکستنی نیست. برای نظام، انقلاب و ارزش ها.

رئیس جمهور در پایان خطاب به شهید سلیمانی گفت: با شما عهد کردیم که تا آخرین نفس در راه دفاع از انقلاب و مردم تسلیم نشوند و خالصانه به مردم خدمت کنند.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید