مکزیک؛ ما گاز مجانی به آمریکایی ها نمی دهیم

12350 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، قیمت بنزین در آمریکا به دلیل افزایش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی به بالاترین حد خود رسید که عمدتاً به دلیل نگرانی در مورد عرضه نفت به بازارهای جهانی به دلیل تحریم‌های ضد روسیه پس از حمله به اوکراین بود. .

در همین حال، آمریکایی‌هایی که در شهرهای نزدیک مرز مکزیک زندگی می‌کنند به دلیل قیمت ارزان‌تر سوخت در این کشور نسبت به ایالات متحده، برای سوخت ارزان‌تر به مکزیک هجوم می‌آورند.

این امر باعث شد تا دولت مکزیک که به افزایش قیمت بنزین یارانه پرداخت می کند، روز شنبه اعلام کند که این سیاست این هفته در منطقه مرزی با ایالات متحده اجرا نمی شود. زیرا آمریکایی‌های بیشتری برای پر کردن مخازن خود به سمت جنوب به سمت مرز حرکت می‌کنند.

تعلیق یارانه از 2 تا 8 آوریل، ایالت های مرزی تاماولیپاس، نووو لئون، کوآهویلا، چیهواهوا، سونورا و باجا کالیفرنیا، از جمله تیجوانا، یکی از شلوغ ترین گذرگاه های مرزی در جهان را پوشش می دهد.

وزارت دارایی مکزیک در بیانیه ای اعلام کرد که کمبود بنزین در این منطقه “به دلیل عدم تعادل بین عرضه و تقاضا” وجود دارد.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: در ایالات متحده، قیمت بنزین بالاتر از مکزیک است و شهروندان آن برای دریافت گاز از مرز عبور می کنند.

از آنجایی که قیمت سوخت از زمان حمله روسیه به اوکراین افزایش یافته است، آمریکایی‌های بیشتری به مکزیک سفر می‌کنند تا قیمت بنزین کمتری داشته باشند.

یارانه بنزین در مکزیک ابتکار دولت رئیس جمهور آندرس مانوئل لپز اوبرادور برای کنترل قیمت ها است که مدت هاست قول داده است از مصرف کنندگان در برابر افزایش شدید قیمت پمپ بنزین محافظت کند.

  نوسانات نرخ ارز دلیل اقتصادی ندارد/ دلار به 25 هزار تن رسید

گابریل ایوریو، معاون وزیر دارایی، روز جمعه در مصاحبه با رویترز گفت که مکزیک قصد دارد از درآمد اضافی ناشی از افزایش قیمت نفت برای پرداخت یارانه به قیمت بنزین و گازوئیل داخلی استفاده کند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید