میانبر اصلی دولت برای احیای اقتصاد و بهبود رفاه مردم

12280 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، سیاست اقتصادی دولت سیزدهم در سال اول را نمی توان روحیه واحدی دانست که هدف خاصی را دنبال می کند و بیش از هر چیز شاهد سردرگمی در تصمیم گیری ها و عقب نشینی از تصمیم گیری ها هستیم. گرفته شده.

کنار گذاشتن یارانه به ازای هر نفر به جای یارانه خودرو، به تعویق انداختن حذف 4200 دلاری به مدت 9 ماه و زیان ده میلیارد دلاری و البته ادامه پرداخت 5 میلیارد دلاری دارو برای جریان های تاثیرگذار اجاره در سال 1401 با توقف در مهر. 2 پروژه مسکن با مدیریت ضعیف رستم قاسمی و در نتیجه تداوم رکود بخش واقعی اقتصاد، تداوم بخشنامه بانک مرکزی به بهانه مدیریت منابع ارزی که در زمان حسن روحانی تیم اقتصادی دولت، قدرت ناب بانک ها در خلق پول با کیفیت بسیار ضعیف، تداوم حضور مدیران نالایق باقی مانده در گذشته در شرکت ها و هلدینگ های بزرگ، عدم اراده جدی برای پایان دادن به یارانه مصرف، که دقیق است. این یعنی تعمیق شکاف طبقاتی و کمک به ثروتمندان به جای کمک به فقرا، ادامه سیاست سدسازی و انتقال آب که تا 10 سال دیگر ایران را خالی از سکنه می کند و … نشان می دهد که دولت در مسیر درستی حرکت نمی کند. .

تیم اقتصادی دولت به فرماندهی محمد محبر از درک و دانش کافی برای تدوین نقشه راه عملیاتی و دقیق و اجرای آن برخوردار نیست و در چنین شرایطی می توان دولت سیزدهم را با تاکتیک های مناسب و اثبات شده آزمایش کرد. در مسیر پیشرفت و اصلاح روندها قرار بگیرید. دولت به میانبری دسترسی دارد که تحت تأثیر اختلافات سیاسی که ربطی به قوه مجریه کشور ندارد از آن محروم است. بازگشت به سال 1392

  ادعاها درباره بودجه ساترا دروغ است

دولت آیت‌الله رئیسی می‌تواند و باید با تکیه بر تجربیات ارزشمند مدیران موفق دولت نهم و به‌ویژه دولت دهم، که نوعی عدالت‌خواهی را متحول کرده است، مرزهای بین بحث‌های سیاسی و اجرایی را رعایت کند. دولت احمدی نژاد و سران دولت های نهم و دهم ایراداتی دارند:

  1. یارانه دادن به مصرف غیرقانونی است و به معنای ایجاد تقسیم طبقاتی عمدی است و باید یارانه مستقیم پرداخت شود.
  2. ایجاد کوپن به جای یارانه نقدی اشتباه است و به معنای از بین بردن حق انتخاب مصرف کننده و اتخاذ سیاست غلط به جای سیاست درست است.
  3. مسکن مهر اولیه یعنی واگذاری زمین به مردم و عدم دخالت دولت در ساخت و ساز (طرح احمدی نژاد و زریبافان). با اصرار سعیدی کیا، او ترفیع را رد کرد. ممکن است یک سال دیگر زنده شود و بیراهه های آشفته رستم قاسمی آبروی او و پتانسیل طلایی دولت آیت الله رئیسی را بر باد دهد.
  4. به تعویق انداختن اصلاح نظام بانکی و رساندن عنان به بانک مرکزی به شرایط کنونی موجب تأسف دولت سیزدهم و حامیان آن خواهد شد.
  5. سدها را ویران نکنید و به ادعاهای کلیشه ای بپردازید که؛ این سدها با سرمایه زیاد ساخته شده اند و نباید تخریب شوند!
  6. کمک واقعی برای گسترش معادن، بدون ایجاد نابرابری های نامناسب به بهانه مدیریت منابع ارزی و رویکردهای غیرشفاف در فراهم کردن زمینه های استخدام مشمولان…
  7. بازار خودروی ایران از سال 84 تا 92 رویایی ترین دوران خود را پشت سر گذاشت و نیاز به تکرار یا بهبود دارد.
  8. ارز باید به سرعت کاهش یابد و نظام چند ارزی برچیده شود.
  فوری تکلیف پرداخت یارانه جدید مشخص شد

ادعاها موجه و دقیق است و دولت سیزدهم اگر مسیر دیگری را انتخاب کند نتیجه دیگری خواهد گرفت که مانند دولت اعتدال خواهد بود با این تفاوت که قدرت رسانه ای دولت حامی فعلی حسن روحانی وجود ندارد. اتفاق می افتد. در عین حال، تاب آوری مردم به دلیل فشارهای شدید در هشت سال گذشته به شدت کاهش یافته است.

اگرچه اولین سال طلایی دولت سیزدهم را باید از دست رفته دانست، اما هنوز فرصت ها وجود دارد و با تصمیم گیری های قاطع می توان به نتایج مثبت دست یافت. حذف دلار ۴۲۰۰ دلاری به خوبی نشان داد که نمی توان اقتصاد را نادیده گرفت. همانطور که قیمت مرغ به 100 هزار تن نرسیده است، لغو یارانه مصرف هم نتیجه ای جز کاهش اختلاف طبقاتی ندارد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید