میانجی گری مدیریت در دانشگاه ها برای آزادی دانشجویان بازداشتی/ باقیمانده دانشجویان زیر 15 سال در بازداشت

گروه فرهنگی رجانیوز: حجت الاسلام و المسلمین مهدی فاطمی پور امروز (یکشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارش های دریافتی تعدادی از دستگیرشدگان در اغتشاشات اخیر مقابل دانشگاه ها دانشجو و با تلاش نهاد نمایندگی مجلس شورای اسلامی بوده اند. مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و وزارت علوم با وساطت بقیه دانشجویان بازداشتی که نقش جدی در اغتشاشات و خرابکاری ها نداشتند، با دعوت از خانواده هایشان برای آزادی با قرار وثیقه، تا جایی که ممکن است وساطت کنند. قبول ضمان و تعهد

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش های دریافتی و آخرین آمار دانشجویان دستگیر شده تعداد زیادی از این دانشجویان آزاد شده اند و تعداد محدود باقی مانده مواردی است که مشکلات دیگری در خصوص آنها وجود دارد.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: ممکن است دانشجویی دست به تخریب، تخریب و آتش زدن اماکن عمومی یا خصوصی زده باشد و برای مشخص شدن آسیب های ناشی از این موارد، رفتارهای مخرب ضروری است. ممکن است دانش‌آموزان به اموال عمومی آسیب وارد کرده و وارد خصوصی شده باشند، در کنار مسائلی مانند اینکه آیا به جریان نفاق و گروه‌ها مربوط می‌شود، باید پیگیری قضایی بیشتری انجام شود.

2 0 خبر اولیه

حجت الاسلام فاطمی پور همچنین گفت: تلاش ما بر این است که هر چه بیشتر دانشجویان بازداشتی از این بحران عبور کنند و افرادی که ممکن است درگیر حوادث و تحرکات باشند در حالت های هیجانی و دستگاه قضایی یا نیروی انتظامی مجبور به دستگیری آنها با میانجی گری و اجازه دهید میانجیگری رایگان باشد و اجازه دهید دانشجویان به دانشگاه و کلاس درس بازگردند.

  ناراحتی حزب اشراف از توزیع عادلانه یارانه های 400 هزار میلیارد تنی

وی یادآور شد: تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و وزارت علوم بر این است که از طریق تعامل با یکدیگر و همچنین با همکاری قوه قضائیه و نیروی انتظامی از دستگیری دانشجویان جلوگیری شود اما گاهی خشونت و در جایی که قوه قضائیه و پلیس در این مشکل دخالت می کنند، حرکات تخریبی رخ می دهد.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: دانشجویانی که همچنان در بازداشت به سر می برند در فضایی توده ای در خارج از دانشگاه ها به سر می برند و در حال تجمع، تخریب و یا شعارهای ساختارشکنانه بوده اند.

3 0 خبر اولیه

حجت الاسلام فاطمی پور در ادامه درباره آمار طلاب و طلاب در بازداشت اظهار داشت: تعداد دانشجویانی که همچنان در بازداشت به سر می برند حداکثر 15 نفر است که پرونده آنها برای بررسی بیشتر و اینکه آیا مرتبط با گروه های خرابکار هستند یا خیر در دست بررسی است. در حال حاضر تحقیقات در این خصوص در حال انجام است و در صورت عدم وجود موضوع با قرار وثیقه آزاد می شوند.

وی تاکید کرد: البته ملاحظه می شود که تعداد زیادی از دانشجویانی که در مراکز مختلف دستگیر می شوند با گذاشتن ضمانت نامه و ضمانت نامه از آزادی خود سوء استفاده می کنند تا بعداً در صورت بروز مشکل در دادگاه به مشکلات آنها رسیدگی شود. .

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها یادآور شد: در شرایطی که فضا متشنج و غبارآلود می شود، واقعیت روشن نیست و بارها تصمیمات احساسی گرفته می شود و در این تصمیمات احساسی گاهی می توان اقداماتی انجام داد. این پشیمانی را پذیرفت، اما وقتی مردم در فضای متشنج فکر می کنند، متوجه می شوند که نباید این رفتار را از خود نشان می دادند.

  تیتر جالب سایپانیوز: کوییک سایپا در ونزوئلا هم محبوب شده است!

حجت الاسلام فاطمی پور به همه طلاب توصیه کرد با نگاه علمی بیشتر به مشکلات و مسائل کشور نگاه کنند و با رعایت قانون مسائل و مشکلات را از مجاری قانونی پیگیری کنند.

44 0 خبر اولیه

وی همچنین گفت: اگر دانش آموزان درخواستی داشته باشند راه های زیادی برای بیان آن وجود دارد و می توان آن را با گفت و گو و به دور از توهین و رفتارهای مخرب بیان کرد.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: فضای دانشگاه ها برای بیان مشکلات و مطالبات بسیار مناسب است و سال هاست که کرسی های مناظره، آزاد اندیشی و تریبون های آزاد در دانشگاه ها برگزار می شود و دانشجویان بیان می کنند. نظرات خود را انجام می دهند و هرگز به سمت تنش و رفتارهای مخرب نرفتند.

حجت الاسلام فاطمی پور تاکید کرد: طلاب در میدان دشمنان جمهوری اسلامی ایران مانند نفاق، ضد انقلاب و سلطنت طلبان بازی نکنند و امیدواریم این چالش از کشور و فضای حاکم بر کشور از بین برود. آموزش عالی آرامش را با عقل و رعایت قانون باز می گرداند.از جامعه یک قدم جلوتر باشید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید