میانگین سن اعتیاد در کشور چقدر است؟

میانگین سن اعتیاد در کشور 24 سال است و میزان کاهش سن مصرف مواد مخدر در کشور ثابت است و میانگین سنی جهانی 19 سال است.

به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، نشست خبری سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر امروز شنبه نهم مردادماه سال جاری برگزار شد.

سردار اسکندر مومنی در روزهای اخیر ضمن گرامیداشت روز خبرنگار گفت: امنیت و آرامش هر جامعه مقدمه هر کاری است و نهادهای مسئول باید در حوزه خود به این امر توجه داشته باشند و امنیت ذهنی و عینی به یک اندازه مهم است و یکی یکی دیگر..

وی بیان کرد: در مبارزه با مواد مخدر 3 رویکرد اصلی را دنبال می کنیم که این 3 محور شامل ترویج و استفاده از حضور مردم، استفاده از مشارکت شرکت های علمی و مورد سوم پیشگیری با اولویت آموزش است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: هیچ دولتی بدون بهره گیری از حضور مردم و مردمی سازی و اجتماعی شدن مبارزه در این مسیر نمی تواند خوب کار کند.

سردار مومنی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها تولید مواد مخدر صنعتی را در کشور همسایه ما افغانستان افزایش و توسعه داده اند و خطرات این معضل برای کشور ما بیشتر است و باید به مبارزه با مواد مخدر در مرزها بیشتر توجه کنیم.

وی افزود: میانگین سن اعتیاد در کشور 24 سال است و میزان کاهش سن مصرف مواد مخدر در کشور ثابت است و در دنیا این میانگین سنی 19 سال است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ایران به تنهایی 90 درصد تریاک جهان را کشف می کند و سال گذشته مورد تمجید جامعه جهانی قرار گرفت.

  هجوم سرمایه های آمریکا به هند

سردار مومنی در کشف مرفین سهم ایران 48 درصد مرفین دنیا و 26 درصد هروئین جهان توسط ایران کشف شد.

وی همچنین یادآور شد: سال گذشته 13 مرکز تحت عنوان «کمپ درمان معتادان متجاهر» با ظرفیت 9 هزار نفر در کشور افتتاح شد و 6 مرکز در تهران مستقر است که این مراکز 48 درصد افزایش داشته است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: با اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر و طی عملیات های مختلف، 19 هزار میلیارد تومان به مبانی مالی باندهای تولید و قاچاق مواد مخدر ضربه وارد شد که این آمار با 48 مورد نیز همراه است. درصد رشد نسبت به سال های گذشته

سردار مومنی تاکید کرد: دولت به تنهایی نمی تواند معضل مواد مخدر را حل کند و برای رسیدن به اهداف تعیین شده باید همه دستگاه های متولی کار پیدا کنند و وارد میدان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید