میدان گازی کاریش و حقوق لبنان ربطی به توافق هسته ای ندارد/ زمان میانجی آمریکایی بسیار محدود است/ حمله به سلمان رشدی در آمریکا اتفاق بسیار مهمی بود.

گروه بین الملل رجانیوز: سید «حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب الله لبنان در مراسم افتتاحیه مرکز گردشگری و جهادی جنتا گفت: بحث ما بر سر اصل تأسیس مرکز در بقاع نبود، زیرا این کمترین الزام نیست. به تاریخ و فداکاری، اما همیشه این است که این مرکز کجا ساخته خواهد شد؟ انتخاب این مکان طولی نکشید و گنت را انتخاب کردیم.

وی گفت: سال هاست که به فکر ایجاد مرکز گردشگری و جهادی در بقاع بوده ایم و تجربه موفقی در ایجاد مرکزی در ملیتا در جنوب داریم و ایجاد مرکز در بقاع حداقل کار ماست. وظیفه نسبت به خاطرات، تاریخ و مردم این منطقه و ما جنتا را انتخاب کردیم، اما چرا جنتا؟

نصرالله افزود: جانتا در واقع یک اردوگاه آموزشی بود اما محل عبادت، پاسخگویی، تدارکات و ملاقات و آشنایی با رزمندگان از سراسر لبنان بود و برادران را دیدیم که در آغوش گرفته و با گریه از یکدیگر خداحافظی می کردند. در اینجا از ترس خدا و عشق به حسین (ع) اشک ریخته شد و در بمباران اسرائیل خون در راه خدا ریخته شد و از اینجا بود که مردان خدا رفتند و معجزه کردند.

سید حسن نصرالله گفت: به 40 سال قبل برگردیم و بعد از حمله اسرائیل به لبنان معلوم نبود این حمله تا کجا پیش خواهد رفت. امام خميني (ره) در آن روزها تصميم تاريخي بزرگي گرفت و نيروهاي پيشتاز را به سوريه فرستاد و هيئت بلندپايه اي را براي ديدار حافظ اسد رئيس جمهور وقت آن كشور به دمشق فرستاد. اگرچه ایران در یک جبهه هزاران کیلومتری با صدام که از حمایت سخاوتمندانه آمریکا و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برخوردار بود می‌جنگید، امام خمینی (ره) جوانان و مردانی را به جنگ در کنار لبنانی‌ها و سوری‌ها فرستاد تا مأموریت نیروهای ایرانی جنگ در جبهه ها نبود، بلکه کمک به لبنانی ها برای مقابله با رژیم اشغالگر و آزادسازی سرزمین هایشان بود و اولین منطقه ای که نیروهای ایرانی وارد آن شدند سرزمین جنتا بود.

  نسبت دادن مسائل بی ربط به بنی صدر در سریال

نصرالله تصریح کرد: این طرح به گونه‌ای تغییر کرد که نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای کمک به رزمندگان لبنانی و پشتیبانی لجستیکی و نظامی و ارائه تخصص به آنها به لبنان اعزام شدند و سپس وظیفه این نیروها از حضور در جبهه‌های پشتیبانی، تامین و تدارکات تغییر کرد. کمک به لبنانی ها برای مقاومت در برابر رژیم اشغالگر و آزادسازی سرزمین های اشغالی تغییر کرده است.

وی افزود: یک اردوی آموزشی در جنتا بود که مسئولیت آن نهضت اسلامی امل به رهبری سید حسین الموسوی بود و این اردو در اختیار برادران سپاه قرار گرفت و اولین دوره آموزشی شروع شد و اولین نفری که به آن پیوست سید عباس موسوی بود. ، یکی از رهبران شهدا. مقاومت اسلامی و تعدادی دیگر از رهبران بود و اردوگاه جانتا طوری شده بود که دلها برایش می تپید و علاقه مندانی که در دوره هایش با هم رقابت می کردند و جوانانی از همه مناطق می آمدند و اینجا اولین مرکز آموزشی است. و اولین دوره نظامی و سپس اردوگاهها در جانتا و حومه و اردوگاهها در دره ها و تپه ها ایجاد شد.

نصرالله گفت: حضور نیروهای اصلی در منطقه الزبدانی بود و از آنجا قرار شد وارد لبنان و جنتا شوند و این اولین منطقه لبنانی بود که برادران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارد آن شدند. سرزمینی که امروز در آن جشن می گیریم و مردم. شهرک های اطراف اردوگاه نیز بر اثر تجاوزات مکرر اسرائیل آسیب دیدند و در جریان بمباران این اردوگاه خون ایرانیان و لبنانی ها به هم آمیخت و بسیاری از کسانی که به اردوگاه پیوسته بودند به شهادت رسیدند.

  رهبر انقلاب به مناسبت روز غزال اقدام به کاشت نهال کردند

تعیین مرزهای دریایی هیچ ارتباطی با توافق هسته ای ایران ندارد

سید حسن نصرالله همچنین در خصوص تعیین مرزهای دریایی لبنان و رژیم صهیونیستی تاکید کرد: ما به توافق هسته ای (ایران) کاری نداریم و موضوع مرزهای دریایی، نفت، گاز و حقوق لبنان ربطی به این موضوع ندارد. ایران) توافق هسته ای مهم نیست که آیا این توافق امضا شده است یا خیر. اگر واسطه آمریکایی بیاید و خواسته های دولت لبنان را برآورده کند، ما هم به سمت مماشات می رویم، اما اگر خواسته های دولت را برآورده نکند، به سمت تشدید تنش (مقابله با رژیم صهیونیستی) هم می رویم. چشم باید به میدان کار و مرزهای لبنان و میانجی آمریکایی باشد که وقت خود را تلف می کند و وقت خود را تمام می کند.

نصرالله همچنین بر اهمیت تلاش برای تشکیل دولت با اختیارات کامل در لبنان تاکید کرد و نصرالله همچنین به عقب نشینی شربل ابوظاهر ورزشکار 15 ساله لبنانی از مسابقه با حریف اسرائیلی در ابوظبی اشاره کرد و گفت: این یک قهرمانی است. ایستادگی و عنوان مقاومت. این نشان می دهد که مقاومت فراتر از فرقه هاست.

حمله به سلمان رشدی یک حادثه مهم بود

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان همچنین تاکید کرد که حادثه حمله به “سلمان رشدی” واقعاً حادثه مهمی است، اما اکنون در این باره اظهار نظر نمی کنم زیرا به اطلاعات، داده ها و جزئیات نیاز داریم و اگر این گزارش ها تکمیل شود. ، پس نیاز لازم است و مسلم است که نسبت به این حادثه مهم موضع داریم.

  پاسخ مقام معظم رهبری به تحریف تاریخی/ آیا دشمنی آمریکا با ایران از ۱۳ آبان آغاز شد؟

وی درگذشت حاجیه “فوزیه حمزه” مادر فاتح دوران شهادت و رهبر بزرگترین عملیات شهادت طلبانه از زمان تاسیس رژیم اشغالگر قدس را تسلیت گفت.

نصرالله همچنین درگذشت ابراهیم النبلسی فرمانده گردان شهدای الاقصی شاخه نظامی جنبش فتح در کرانه باختری را به خانواده خود و خانواده شهدا تبریک گفت و افزود که ما در جنبش حزب الله به این افتخار می کنیم. این شهدا و شریک غم این خانواده ها.

دیدگاهتان را بنویسید